Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Борис]
avatar
149
Пане Шкурко, не переймайтеся! Такий стан повсюдно у нашому Чернігово-Сіверському краї. Так що читаймо рейтинг, заплющивши очі.Але, здається, перша п'ятірка західноукраїнських міст все таки попереду, без сумніву, навіть з першого погляду.Це не наші райцентри.
avatar
148
Скоріш за все, відкриваються не всі архіви. Оскільки таке "відкриття " залишається для певних політиків небажаним. Як і впродовж всієї совітчини. Тож наразі зарано аплодувати. Адже всі ці роки, скільки тривають розмови про будівництво меморіалу, видання тематичного збірника, інших заходів, що приурочені до 70-ліття скорботної дати, так нічого не зроблено, для правдивого підходу в аналізі, на свідченнях громадян та відповідних документів, все тієї ж пресловутої ролі партизанів під час каральної операції фашистів. Бо вже давно, фактично по гарячому сліду трагедії, розпочалися відверті розмови, а то й вимоги на повний голос викрити, на кінець, по суті злочинні дії партизанів по-перше , які "підштовхнули" трагедію, а по-друге, щодо їхньої спостережної ролі НЕВТРУЧАННЯ під час карательного заходу німців по знищенню мирного населення!?
Така позиція офіційних та відповідальних осіб і цього разу, коли, наче б то на словах робиться спроба довести людям, що мовляв тепер вже відкриваються усі архіви(???), а на ділі- просто дихає фальшивістю та стає вкотре лукавою тезою. Ото і всі вам архіви. Бо навіть у контексті цього повідомлення від Інституту пам"яті нічого нового у методологічній частині ми не чуємо. Адже навряд чи хто з нині сущих, рівно як і покинувших цей світ, мав сумнів щодо виконавців цієї операції!?
Звісно, що стріляла зброя німців. І від того, що буде уточнено національну належність того ж таки генерал-лейтенанта Альдя Золтана Й., навряд чи підніме дух тих, хто пережив Корюківське пекло, але вже відійшли від нас.
Разом з тим викриваюча правда навколо совіцьких партизан, мала б де що змінити. У всякому разі покласти початок дослідження цієї сторінки історії з позицій об'єктивності та правди, нехай гіркої, але відвертої. На жаль сьогодні маємо те, що маємо!Тож і надалі, поки що, зростатиме покоління, виховуючись на напівправді. Отакої!
avatar
147
Згоден, пане angor, видання має розширяти свій обрій якраз на просторі тієї частини суспільства, яка, на жаль, поки що з певних причин залишається не задіяною у тому процесі, про який, здається, думаєте і ви. То було б дуже добре. А так наразі маємо, як от у Новгород-Сіверському районі, під 30% громадян на виборах голосуючих за комуністів!? Так що поки лише сподівання та невтомна праця, яка може дати результат для тієї ж газети, а можливо....У всякому разі дякую за сприйняття позиції.
avatar
146
ВІд імені широкого кола шанувальників гарного українського тижневика на Новгород-Сіверщині щиро вітаю колектив національно-свідомих людей з високою нагородою! Знаю,що це не просто данина моді чи традиційне відзначення, як практикувалося за часів совдепії. Це, перш за все, повага Української Церкви та її великого очільника-Його Святості Патріарха Філарета. Тож колектив часопису "Сіверщина" має пишатися таким визнанням ВПЕРШЕ на Черніговщині, а так і надалі зі ще більшим натхненням та силою духу продовжувати розпочату 20 років тому велику справу підняття з забуття, укріплення, захисту та ширення серед україно-свідомого товариства вічну та незламну ідею перемоги українського в Україні! Будьмо, шановні колеги!Слава Вам і Слава Україні!Слава нашому Патріархові Філарету!
avatar
145
Хочеться серйозного аналізу? Відкривайте книжки та читайте, наскільки "серйозними" були всі структурні зміни-переміни впродовж совіцької імперії плюс 22 роки в умовах незалежної України. Ото і знаходьте там місце для "інститутів громадянського суспільства", яке хтось раптом побачив у нашій знедоленій державі!? А то , можливо, справді відкриєте Америку, виявивши раптом якусь там РЕФОРМУ, яка було змінила на краще життя українського народу? Ми так навчилися словоблуддям займатися,що далі нема куди.
avatar
144
Шановний пане angor! Хотілось , але, на жаль, коли так й надалі розвиватимуться політичні, а отже й державотворчі події в Україні, то побачити реальну картину облаштування справжньої УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ моєму поколінню так і не вийде. Чому? Тому, що якраз оті недолугі апаратчики бувших райкомів від комсомолу, партії, профспілок тощо як засіли 1991 року так і продовжують там сидіти. І коли біля них зявилась жменька "нових старихК діячів, то ми і бачимо результат якраз у цих бездарних рокировках чи так званих змінах-перемінах!? А насправді віз стоїть на своєму місці. Вся бюрократична надбудова як виконувала так і продовжує надалі виконувати головну функцію-вірно служити захисту центральної влади. Ось тому я так коротко і висловився. І нічого зайвого чи лукавого в тім нема. У всякому разі я це бачу на прикладі виконавчої влади, та й навіть самоврядної у своїм районі, де на посадах(провідних) залишаються люди з часів Брежнєва. Ото Вам і весь мій гріх. Маємо те, що....
Дякую за увагу до думки.
avatar
143
Чергова совецька метушня з серйозним виглядом задля відволікання уваги простолюдинів.
avatar
142
Доречі, говорити про те, що совіти мовчали про події у Корюківці не є відповідним до справедливості. У всякому разі згадка про те, що сталося 1943 року у містечку посеред лісів та боліт не набула, як і багато чого іншого за обставин тодішнього панування "особливої релігії" розголосу, на який заслуговувала. І відомо чому.
Відповідь на таке знав кожен, хто був елементарно знайомим з поняттям так званої партизанської війни чи спротиву радянських партизан німцям на теренах України.У цьому контексті найважливішими чинниками впродовж 60-70-х були свіжі та правдиві свідчення про війну безпосередніх учасників подій у кожному з більш ніж 20 тисяч українських сіл, які перебували під окупацією німців.
А тамтешні люди тим допитливим дослідникам, які хотіли почути правду-матку, розповідали так само правдиво на цю тему згероїзовану до безтями -"про партизанів" у своєму населеному пункті. Ото й виходило, що майже всі села, які спалили фашисти, зазнали тієї безглуздої партизанської тактики, приклад якої потім і довелось пережити страждальній Корюківці.
Ставало зрозумілим, що така боротьба, коли у селі ватага озброєних людей з лісу нападала на вояків ворожого підрозділу(як правило це занадто примітивні тактичні кроки: вбивство офіцера чи кількох солдатів) викликає адекватну поведінку самозахисту у спосіб занадто жорстокий з німецької сторони!?Однак, розглядаючи у цій трагедії, у якій мало захлинутися кожне українське село після чергової витівки партизан, гарну "страшилку" для непіддатливих і після репресій та Голодомору українців під окупацією, сталінське "енкаведистське" керівництво партизанського спротиву у Москві навіть не думало щось змінювати. Тому й пропадало село за селом, куди вночі залітали ці "герої", задушивши кількох ворогів!? У всякому разі мені це добре відомо з досліджень, побудованих на спілкуванні прямих учасників подій ще з 70-х років, коли вони були при розумі, сильні духом та здорові тілом.Адже не менш страхітливу долю пережило велике на той час село у сусідній Сумщині-ІВОТ, наші МУРАВЇ, Воробївка, ну і, звичайно що ЗЕЛЕНИЙ ГАЙ-за кілька кілометрів від дороги ЧЕРНІГІВ-ГРЕМЯЧ, Орлівської сільради.
І ще одне принципове зауваження, що випливає з анонсованого повідомлення про фільм. Відчувається, що й тепер, через 21 рікі, навіть після того, як покінчено з жорсткою системою ідеологічної охорони безглуздих таємниць совдепії, ми не зможемо побачити ПРАВДИ з усіх боків.Тобто тієї, підсумком якої мали б стати справедливі висновки після перегляду цього 44 хв. кіна:1.Чому таке сталося? 2.Хто винен? 3.Що має робити людство, щоб у майбутньому такі людські трагедії, а то й навіть катастрофи не повторювалися. А поки що, бачиться, ми знов зануримося у цей майже годинний трагічний спомин(на жаль майже у довільній формі трактування???), щоб вкотре констатувати факт дійсно антилюдського обличчя німецького фашизму.НА ЖАЛЬ ТІЛЬКИ ОДНОГО З ДВОХ ПІДПАЛЮВАЧІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ, А ТАК І ОДНОГО З ПАРТНЕРІВ ДО 1941 РОКУ У ЗДІЙСНЕННІ МАЙЖЕ ІДЕНТИЧНИХ МЕТОДИК ТА ПРАКТИК БОРОТЬБИ З ВОРОГОМ_ЯК ЗОВНІШНІМ ТАК І ВНУТРІШНІМ.А тому бажаючи, а то й маючі амбіції "поставити таку собі крапку" у цій гіркій історії під імям "КОрюківська трагедія",автори ідеї та самого кіна все таки мали б раз і на завжди відійти від ідеологічних кліше, створюючи дійсно запамятний фільм. А це значить, перш за все-до останнього "підгрібти" всі наявні документи у архівах України, РОсії, Німеччини, держав-союзниць Німеччини, відповідних установ Чернігова, Києва, інших областей.Оскільки хоча б цього разу не варто було поспішати до цього сумного70-ліття!? Адже це далеко не Євро-2012.
avatar
141
Пане angor, доброго вечора. На жаль наразі я не маю перед собою зведеної статистики за ті роки.Але ситуація була зовсім іншою хоча б тому, що у межах району ми мали кілька непоганих бюджетоутворюючих підприємств:Мясокомбінат, який забивав до 5оо-1000 голів худоби на добу.А сортимент виробів був величезний, так само , як і географія поставок продукції. Ця фірма вже років до 8-10 стоїть після прихватизації та зміни кількох господарів По-суті яскравий приклад нищення під корінь!?; Існуючий нині маслозавод-то вже тільки згадка про минулу потугу молочного підприємства, яке переробляло у 10-20 разів молока більше за добу, ніж сьогодні. Хоча й зараз ця структура залишається єдиним власним більш-менш помітним наповнювачем бюджету(майже 15%). Три пересувні мехкалони, кілька рембуддільниць, та ще кілька підприємств були важливим чинником по бюджету. Тепер маємо власного надходження до 15-18%. Все інше-то дотації , субвенції тощо з бюджетів обласного та республіканського рівня.Хоча район просто нахабно через безглузде законодавство відсторонений від грошей транзитних шляхів, відповідних платежів за корисні копалини, ліс тощо.
Але в даний момент, висловлюючись категорично з приводу недопустимого бардака з затвердженням наперед провального бюджету, я мав на увазі далеко не технічну сторону того, про що наголошує пан Шкурко у коментарі до попереднього мого коментаря. Ту частину нехай розглядають кабінетні клерки-виконавці. Взялися за справу-нехай виводять з кризи так, щоб "покращення вже сьогодні" настало. А змінити ситуацію , коли б то у районах проголосували масово проти таких нахабних бюджетів, було б можливо і реально. Бо уряду "професіоналів" прийшлось би вирішувати у пожежному режимі: скільки збити грошей від кожного з тих, куди ці кошти розійшлися. Тому всі ці балачки іншого відтінку я не сприймаю! З новим роком вас.
avatar
140
І то так, щодо Ющенка.
avatar
139
Думка заслуговує на увагу!
avatar
138
Йдучи за логікою пана Миколи, вже давно час розпустити всі самоврядні структури місцевого рівня, ввести прямий розподіл коштів зверху донизу на піставі кількох інструкцій чи циркулярів, припинивши будь які розмови на предмет ситуації з невиплатами заробітньої платні тощо. Ото цього б і хотілося декому уверху.
Разом з тим, моя особиста позиція цілком відрізняється від вашої, шановний пане Шкурко. Оскільки я вбачаю у своєму представництві у районній владі не тільки роль розподільника того, що спущено зверху. А ще й своє депутатське слово й позицію проти того "безпредєла", у якому опиняються з рока в рік дотаційні райони, поставлені на межу виживання якраз через непрофесіоналізм тих очільників, які є по всій вертикалі виконавчої влади. А так, голосуючи проти прийняття бюджета району, ми примушуємо "професіоналів" повернутися до справедливого розподілу. Щоб гроші йшли не на Хюндаї, не на надприбутки кількох десятків мільярдерів, а направлялися в тому числі на бюджетні рівні районів.
Однак звичайно що у кожного з нас своя оцінка ситуації, своя совість, своя позиція тощо.
avatar
137
Пане Сергію, а хіба не дивно, що наші рідні українські ЗМІ так активно поширюють інформацію про те, що Олега Тягнибока з Ігорем Мирошниченком віднесено до першої десятки "затятих антисемитів"? А де ж наша прогресивна, патриотична еліта, котра мовчала, мовчить і надалі, скоріш за все, триматиме язика в одному місці, зовсім не піднімаючи голосу проти того згуртованого шобла ( а це кілька десятків!!!!), представники якого вже давно заслужили право на місце у списку ТОП всіма українцями засудженого та вкритого вічною гандьбою, як жорстокі українофоби-відкриті ненавистники нашого етносу. Але "совість нації", її найкращий інтелект мовчить. Тож ці україножери так і жирують, згадуючи своїх попередників, відкриваючих храми нашим пращурам.Про що власне ти згадуєш під темою 17 століття. І такий стан речей є нашою ганьбою.
avatar
136
Тож я і подав цей витяг з сайту, підтверджуючи абсурдність ситуації.
avatar
135
Згоден, пане Сергію. Ситуація навколо інформації, поширеної як популяризація "неперевершених" успіхів команди очільників Чернігівщини щодо так званої ліквідації проблем навколо заборгованості по зарплатні, виглядає абсурдною, безглуздою, лукавою. На жаль сьогоднішній морально-психологічний стан в інтелектуальній частині суспільства дозволяє виконавчій владі оце так жорстко та незграбно грати на почуттях стомлених абсурдом, доведених "до ручки" та повністю втративших віру у якійсь глузд людей. Тому так і виходить, що замість нормального чоловічого та конкретного "прошу Вас пробачити від імені ...." звучать по-суті витяги з майбутнього нагородного листа за такий то конкретний подвиг!? Дива та й годі! І головне, що це реалії нашого часу.А ще, коли чуєш, що вперше за 7 років, то взагалі апетит пропадає. Але, скоріш за все, й те, що чуємо-то не все. Багато сюжетів для майбутнього розкішного кіна ще попереду.
А щодо бюджетів, що приймалися на місцях, то тут звичайно що навіть ті, що себе опозиціями нарікли, вчинили в унісон владі.
На сесії Новгород-Сіверської районної ради в кінцевому підсумку проти прийняття цього "голодоморного" бюджету голосували тільки троє депутатів-від УНП та БЮТу. І то біда.
avatar
134
Голова Чернігівської обласної державної адміністрації підкреслив, що на сьогодні область повністю отримала фінансування для забезпечення всіх захищених статей, насамперед для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Про це повідомив сайт "Чернігівський монітор". Чернігівський монітор
avatar
133
Шановний Миколо Пантелійович! Ви вже так не принижуйте можливості В.М.Чорновола, як керівника обласної владної структури на Львівщині.Тоді йому вдалось зробити впевнені кроки.Але то тема окремої розмови. А коли не журналіст, то хто по-вашому мав би очолити раду? Тоді ж ще не було вашого брата -підприємця. Вони ж якраз первісний капітал накопичували у Москві та Польщі, на місцевих базарах та у стихії крокуючої країною приватизації!? Та й той досвід з економікою, яким ви переймаєтесь, навряд чи на перші позиції мав постати у порядку денному.Отож невідомо, кому б ще, як не Чорноволу вдалось би рай відбудувати у окремо взятій області, коли центральна влада у країні знаємо кому належала.Від "групи 239" і до тієї ж комуно-більшовицької нуменклатури на місцях.Бо і у Ніжині ж "ковбасної революції" теж не відбулось. Не Чехо-Словаччиною, не Польщею і не Балтією ми були. От коли б сталося саме так, тоді б, я впевнений, ми у постаті В.М.Чорновола на сто відсотків побачили б Вацлава Гавела. Однак-маємо те, що маємо. Так, що не коріть достойника за якісь непорозуміння.
avatar
132
У той час ці нікчеми від комуно-більшовицької системи на повну катушку запустили ідеологічно випробувану та загартовану "у боях" машину з Лубянки проти українських симпатиків представників націонал-патріотичних сил. Пам'ятаю, як важко було пояснювати всі ці побрехеньки та відвертий потік українофобського безглуздя. Чого вони тільки не придумували. В тому числі і що Чорновіл і пенсії ліквідує, і що врожай закликає не збирати по осені на полях, іншу дурість. Звичайно що за багатьма напрямками вдалось. Бо інакше ми б на сьогодні жили у іншому вимірі!? Не сталося. Тепер маємо задовольнятися розмовами про Митний союз, Єепи тощо та слухати "рускій мір" від клоунів з нашинським минулим.
avatar
131
Пане Василю! А що зробить Чернігівська обласна рада панові Прокопенкові , коли той не дотримає свого слова? Як на мене, то нічого.Бо й не таке бачили та чули. А так, то до чого всі ці чиновники з відповідною імітацією діяльності?
avatar
130
За крок до самознищення
Цього разу, спочатку натиснувши кнопки за розвал демократичної коаліції - нехай і двома голосами, а днем пізніше поставивши підписи під папірцем про наміри створювати щось нове і химерне разом з неможливими для здорового глузду союзниками - народні депутати від Української народної партії остаточно поховали нехай і хиткі, але все ж таки сподівання правого електорату про честь і розум політичної сили на ім'я Українська народна партія. Розчарував і її багатолітній лідер - Юрій Івановіч Костенко. Без сумніву - чесний політик, порядний чоловік, виразний інтелектуал на фоні нових часто-густо недостатньо освічених обранців нової генерації, людина не утоплена у болоті брудних оборудок. От тільки як виразник консервативної частини націонал-демократичної еліти політикуму виявився слабким, бо так не зміг оговтатися від незадовільного результату спроби невдало організованого походу під скляний купол українського парламенту разом з вічно молодим Іваном Плющем. Після поразки, він на деякий час укрився далеко і високо за сніговими вершинами у горах (майстер спорту з альпинізму), і, здається, навіть не збирався повертатися... у політику(!!!)
А з партії, один за одним, виходили потужні постаті, справжні державники за покликанням і патріоти за суттю. Це ж вони вправно внесли до великої зали на ім'я Україна прапор незалежності і свободи. А на момент формування блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" УНП була без сумніву найпотужнішою за представництвом харизматичних і колоритних особистостей-патриотів політична сила. Олекса Гудима, Євген Жовтяк, Михайло Ратушний, Павло Мовчан, Iван Драч, Ігор Юхновський, Славко Кириленко...
Здається, що найголовнішим каменем спотикання став брак перспективи у політичної сили на момент неоднозначної ситуації в країні після перемоги Помаранчевої революції. Керівництво партії разом з лідером не змогло довести перед демократичним Президентом своєї правоти. А так, враховуючи мякий характер керівника партії, амбіції деяких партійних князьків на обласному рівні, що вже бачили уві сні себе у кріслах заступників губернаторів, потужний кадровий потенціал УНП "любі друзі" Президента В.А.Ющенка просто відсунули в бік. Партійне ж керівництво всю президентську каденцію В.А.Ющенка так і не знайшло себе, не зрозумівши альфи та омеги правильності політичного етикету у незвичних умовах: і критикувати не зручно, адже начебто свій, і боротися за своїх - соромно(!!!). Ось у такій ролі соромязливої нареченої і прожила партія час "помаранчевої влади".
А навколо вождя бігали молодші за віком прагматики, які ще прагнуть і до парламенту будь за що на коденцію хоча б вскочити і по можливості до урядових структур наблизитись. І дарма, що і президент буде не з тих, і уряд фактично за здоровим глуздом навіть віртуально не перетвориться на проукраїнський (!!!) Вони не думають про майбутнє партії, про рядових членів на місцях, вони прагнули ще з 2006-2007 років довести партійцям небажаність змін у керівництві УНП в тому числі і голови.
Хоча ще два-три роки тому партія мала реальний шанс модернізуватися і постати на українському політичному подіумі незламною "Правицею", бо був неповторний варіант отримання енергійного, загартованного, активного, нестомленого роками боротьби лідера - Василя Михайловича Червонія. На тому з'їзді, коли пан Червоній балотувався на посаду голови партії, і отримав половину голосів від Костенка, лідерові партії просто необхідно було запросити його на посаду першого заступника. І, якщо голова партії за Президента Ющенка не зміг відстояти на посаді обласних керівників Василя Червонія чи Євгена Жовтяка, голів адміністрацій по районах, то про яку можливість роботи у коаліції з вчорашніми противниками за ідеологією може йти мова? Ой не лукавте, панове! Просто ви вже стомилися без справжньої влади, яка така пахуча і приваблива! Ось тому, всі ці голосування у парламенті проти збереження своєї ж коаліції на чолі з Юлією Тимошенко, а потім підписи, від яких дехто встиг відмахнутися, доводять, що націонал-патриотичні сили зовсім дезорієнтовані, що спокуса тимчасових преференцій та заохочувань руйнує свідомість і їхніх представників.
А так, до парламенту треба йти новим людям, переважно молодим - від 25 до 45 років. Адже на даному етапі зрузумілим стає звичайнісінький факт паразитизму навіть у високій політиці, коли у хід ідуть зовсім не ідеологічні зобовязання, а прагматизм особистх інтересів. Сумно за однопартійців, навіть образно.
неділя, 07.03.2010, boryslav (Написана з нагоди голосування представників УНП у парламенті на підтримку Уряду М.Азарова більше двох років тому)
avatar
129
Пане Сергію. Здається все таки даремно ти знов сідаєш на коника вщерть вкритого гілочками йорництва. Та й можливо зовсім не до місця приплутаного. Бо коли вже до кінця йти дорогою, яку ти вкотре пропонуєш розглядати крізь призму огульного критиканства "Свободи" та інших пройшовших туди, де спотикнулися "традиційні" "завсєгдатєлі" та ще й на підгрунті ностальгії за тими "націонал-патріотами", що досиджують останні години у Парламенті-нічого не вийде путнього. Не біжи поперед возу.На мою думку не треба поспішати зі словесним коктейлем, згадуючи ще й до того ж кп.Адже знаємо, що й у лавах УНП в тому числі на керівних посадах й донині сидять і представники обкомів комсомолу у ранзі 2-х, просто секретарів та очільників відділів.Маємо й серед невдах пройдених виборів по мажоритарним округам і голів райадміністрацій часів того ж таки Кучми тощо.Та й голосування "наших патриотів" останніх років у ВР часто окунало у "бруд" перед народом не одного простого партійця. Хоча, здавалось би, чого червоніти за інших? Але неприємно таки. Так, що не поспішаймо з "традиційною аналітикою" сарказму.Бо на люстерко "нєчє пєнять......"
avatar
128
А що, чекали іншого?
avatar
127
І про кредити. Беруть їх не від того, що "з жиру бісяться".А тому, що життя собаче. І у цім "красивому" житті, скоріш за все, для вчителя про "харч", який ти згадуєш-то останнє. Має ж ще й дітьми займатися, даючи освіту. А ти знаєш, що то коштує, навіть коли "безкоштовна" чи держзамовна, коли мовою тих, хто керує? Я вчив, знаю.А ще, не забувайте панове про нашу охорону здоров'я. Мова про вартість ліків, коли захворів!? Тут взагалі краще мовчати. Ну а різні речі, то звичайно що за роздумами останнього часу, то "удєл" тих, хто на зорі перебудови був одягнений у малиновий піджак. Чи не так? Ото й справжня історія з народженням тих кредитів, будь вони не ладні. А щодо того, що зарплату людині не виплачують, то вся вертикаль-винна у такому неподобстві, має відповідати "за законами воєнного часу".Тоді б і порядок був. А всіляких рад-громадських та універсалів, колегій та дум, які сиділи під рукою господарів у нашому 22-літньому українському житті не бракувало. Я вже мовчу про совок. Будьмо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
126
Щодо технології виходу з абсурду через активні дії ти правий, а ось щодо матеріальних статків вчительства-не зовсім, м'яко кажучі.Бо на жаль ці люди таки справно платять всі відрахування від зарплатні.
avatar
125
А ще про "хороші зарплати". Ось і ти, пане Василю, сприймаєш цей міф діючої влади за існуюче. Ти краще спитай у першого зустрічного молодого вчителя у школі поруч з редакцією "Сіверщини" про його заробіток.І коли 1200-1350 грн. є тім мірилом, що зветься "хорошим", то тоді все вірно. Як і за кредити. Не від веселого життя 50-70% тих, хто влізли у це боргове ярмо, скористалися ним. За матеріальні статки цього прошарку нашого суспільства краще або мовчати, або говорити правду. А вони такі, що є повна с...ка.Я це випробував на собі впродовж 26 років та й наразі відчуваю, маючи педагогами і дружину, і сина.А висновки про вчительство, як з матеріального положення , стану моралі та духовності можу робити з досвіду, представляючи педагогічну династію від ХІХ століття на рівні близько 30 освітян.
Інша справа, що такого стану, коли вчителям грошей за роботу впродовж місяців грошей не платять ніхто, мабуть, крім українців у ХХ-ХХІ ст. не відчував. Бо то злочин.
avatar
124
Пане Василю,багато в чому я з тобою згоден.Все таки що поробиш, інтелігенція виховано колоніалістами- не простий горішок для нашого часу незалежного державницького будівництва. Але, все таки, 10% розумних, та відданих українській справі людей ми таки знайдемо і в цьому середовищі. Бо навіть "Сіверщину" передплачують якраз такі нормальні і свідомі люди. А в тім, що їх кількість не збільшується винні, здається, також і ті, хто, піддаючись лукавим розмовам діючої влади, ще продовжую міркувати про можливість щось там підправити, підрихтувати, "знеболити" у безпринципному владному товаристві.Хороше діло-владарюй за принципами антинародними, а прикривайся ширмою законів громадянського суспільства. Не час, пане Василю. Спочатку справжня українська влада має постати зверху до низу, а потім-розбудовувати нормальні європейські засади. Інакше-то "фіговий листочок".
avatar
123
Оце вже хоча б припинили гратися у формування громадянського суспільства. Бо наразі це нагадує щось таке близьке до лукавства, лицемірства та навіть цинізму. Бо сьогодні мені вже розповіли вчителі однієї зі шкіл Новгорода-Сіверського, як почали телефонувати з банків з вимогами на проплату кредитів!? А вони-про громадські ради. Чому? Тому, що в такий спосіб насміхається влада над покірними рабами, котрі доведені до стану, коли їм заробітню платню ось-ось розпочнуть виплачувати під "обгорткою" преміяльних, за звитяжну працю. Але спочатку-створять громадські ради. Молодці.
avatar
122
Цікаво.Є над чим міркувати екс-парламентарці.
avatar
121
Але на жаль, всі ці пропозиції, судження, докори, попередження та прогнози - залишаються для НИХ звичайними словами. ВОНИ наразі навіть відповідним чином реагувати не вважають за доцільне. Бо прекрасно розуміють, що їхні маніпуляції свідомістю народа на даному проміжку часу йдуть за розкладом, добре розписаному. Знають, що це не Греція чи Іспанія, не кажучи вже про Францію чи Німеччину, де навіть розмова про очікувану напругу викликає народне обурення.
Чернігівщина - не виключення. Тут виконавча влада вже допрацювалась. До двох місяців борги бюджетникам. Дивно, але факт, коли про совість очільників перед трударями у школах та лікарнях і розмови не ведеться на відповідному рівні. Чому мовчить обласне депутатське зібрання? Чому заховалися опозиційні депутати? Чому не покликати для звітування на килим голову обладміністрації пана В.Хоменка? Що буде завтра з бюджетниками, які таки мають вийти на вулиці? Адже свавіллля тих, хто жирує не може продовжуватися без кінця. Людям включені "лічильники" у банках, де отримані кредити. Влада мовчить. Депутати в облраді мовчать. Тому все це сказане на засіданні ради Асоціації- то просто випуск пари. І не треба тільки ображатися, панове роботодавці. Нема сили, нема вимогливості, а так і авторитет ваших пропозицій падає.
avatar
120
А яка політична система у тих народів, які " не караються Чорнобилем", п.angor?

« 1 2 3 4 5 6 7 »