Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Борис]
avatar
59
У тебе, пане Сергію, вибач, але присутня на загал вада - необхідність підтримувати у стані порядку останній притулок ледащих керівників національно - визвольних змагань початку ХХІ століття на кшталт Юрія Костенка, Віктора Ющенка тощо. Можливо до них, у результаті безглуздих інсуніацій, ще примкнуть кілька безрозсудливих "фюрерів"!?
Прикро, що історія нічому не вчить тих, хто сів на добру за рівнем забезпечення "струю" і не бажає злізти. А страждає українська справа!?
avatar
58
Вміщений матеріал так і залишається навіть суто інформаційно на платформі максистсько-ленінської методології. Хоча назва-беззаперечно справедлива!
Треба б паралельно додати з цієї тематики міркування кількох фахівців з Чернігівського та Ніжинського педуніверситетів!? Звичайно, що з гурту тих вчених та пошукачів, хто перейшов на платформу об'єктивної оцінки. А то у нас так і продовжується брехливе, або мовчазне споглядання на лукаві дії достойників від місцевої влади під гаслом "Слава червоним партизанам!" Треба ж і владу потихеньку просвітлювати, подавати їм останні довідки з архівів, дослідження фахівців.
Можуть слово сказати Сергій Бутко, Тамара Демченко, Олександр Коваленко, Ігор Левенок ну і звичайно Сергій Лепявко. Не справедливо так і передавати естафету знань про Корюківську трагедію наступним поколінням під прапором сталінсько-суслівської оцінки подій Другої світової війни.
Тому, мабуть, пану Василю Чепурному не слід закривати цю сторінку інформації. Адже рівень скорботи теж має стояти на стовпах правди. І навіть невеличка кількість ровесників тієї неймовірної трагедії все ж таки повинна дізнатися про справжню картину з відповіддю на запитання, що 70 років дихає на всіх великим лукавством.
avatar
57
І ще, пане Сергію, після того, як Ющенко відсторонив у свій час від керівництва Рівненською обласною державною адміністрацією нашого славного побратима, одного з небагатьох справжніх патриотів з його оточення- Василя Червонія, мені здається а чи взагалі носив у своїй душі цей так званий "народний Президент" хоча б крапельку відвертих намирів у тій справі, навколо якої любив так багато говорити? Нехай він так і залишається "ЕКС". Це якось легше перенести.
avatar
56
Пане Сергію, а що важко будь-кому окрім мене здогадатися що діється навколо у нинішній опозиції? Невже, здається Вам, що розібратися так складно? І що у цій "св'ятій " справі занадто непрості формули? Нічого подібного!? Просто певні особистості , нажаль, все ніяк не можуть зрозуміти свою НЕПОТРІБНІСТЬ у сьогоднішньому політикумі.
Не треба згадувати сталінів чи "імперіалістів" щоб зрозуміти безглуздість дій того ж таки Ющенка вчора, задля того хоча б, щоб сьогодні не наступати повторно на граблі!? Бо ж ціну за ющенкове бездарне керівництво країною ми заплатили вдосталь!? А ще те, про що ми з Вами нераз сперечалися-дати дорогу молодим політикам, як ніколи актуальне.
avatar
55
Пане Сергію, Ви хоча б вже не чіпали цього абсолютного аутсайдера, від якого, як кажуть, вже й мали б найближчі родичі відвернутися. Бо ж до таких безрозсудливих дій у напрямку натискання на кнопки механізмів внутришньої політики міг дозволити скотитися...невідомо хто!? Та й не кожен з пересічних громадян.
Така недолугість і нездарність у діях так званого лідера переможної демократичної "лавини" проукраїнських сил вже отримала справедливу оцінку з вуст всіх, хто хоча б себе, як людину, поважає. Тож і Ви, як відомий на теренах Чернігівщини політик, не сунте штучно вчорашнього збанкрутілого діяча до розрахунку тих, з кого маємо вибирати.
Нехай спокійно десь на пасиці відпочиває пан Віктор, один з помилкових кандидатів, а разом, звісно, остання кандидатура з необдуманих кроків представників , дозволивших при певних обставинах на Говерлі чи інде запропонувати цю постать на високу народну посаду лідера здорових і сильних проукраїнських сил.
avatar
54
Це була сравжня патріотка України, з палкою і неприхованою любов'ю до її історії та покривдженої сучасності.
В Україні Вона полюбляла все, що дав Господь. А оскільки наша ненька багато втратила за часів панування совіцької імперії, то пані Марія поставила за мету допомагати їй до останнього.
Я цю поважну пані знав близько 12 років. Спілкувалися у листуванні всі 12 літ та під час її приїздів до України.
Мужня, добра, чутлива до людського болю жінка. Допомагала нужденним, ображеним. А ще хотіла бачити вільним, сильним і фізично розвиненим молоде українське племя. А тому у листах постійно нагадувала, щоб захищали юну поросль від пагубних звичок тютюнопаління, алкоголю, наркотиків.
Любила Бога, відвідувала храми, робила пожертви, молилася за Україну.
ЇЇ справа з відкриттям бібліотечних центрів і допомога українською книгою, особливо у поросійщених регіонах-то велика робота, яку, нажаль, навряд чи хто продовжить!?
Ми подорожували родиною разом з пані Марією Києвом. Пам'ятатимемо, яким прекрасним гідом Вона виступала на історичних місцях cтолиці. Полюбляла у Шевченківському парку пригощати нас горячими млинцями. Казала, що за кожного приїзду до Великої України відвідує музей Шевченка. А ще Вона любила Сонечко, ніколи не ховаючись від нього...
Разом з неперевершеною українською меценаткою з західної діаспори Америки та Канади відходить у минуле епоха тривалістю у 20 років,
Пухом Вам земелька, вічний спокій і Царство Небесне, шановна наша добродійко
avatar
53
Чомусь почули на "ініціативу "Табачника тільки позицію Олега Тягнибока та Валентина Наливайченка. Всі інші лідери опозиції відпочивають після вихідних.
avatar
52
Коли б то кожен з тих, хто приписаний в українській Спілці письменників, або носить у кишені посвідчення однієї з літературних премій разом з найповажнішою -Шевченківською, висловився творінням схожого змісту, то так і відпала б потреба реагувати на брудні випади Мєдвєдєвих-Путіних-Жириновських-Лисенок-Лужкових у купі з "п'ятою колоною" доморощених стосовно нашої державності!?
avatar
51
От тільки прикро, що жодного обличчя з цієї світлини, окрім пана Ступака , славетна Чернігівщина не мала нагоди побачити у партійно-громадських справах обласного масштабу.
Звичайно що зараз настав час для оголошення всіляких заяв на кшталт цієї. І ці спектаклі продовжуватимуться до весни.
Здається , що хлопці навіть і не знають для чого вони створюють подібні координаційні ради. Адже не так давно всі ці підписанти щось схоже народжували так само на обласному рівні!? Дивує тільки одна маленька річ, а то нехайби і далі бавилися- мова про відверте ігнорування українськими реаліями політичної погоди у знедоленій країні.
Всім їм до одного місця майбутнє України. Найголовніше- задовольнити амбіції столичних вождів-аутсайдерів. А це вже неправільно, як для патріотів, якщо вони є.
avatar
50
Об'єднання задекларованих на обласному рівні чотирьох політичних сил - то є чистої води обдурення всіх і кожного. Але ці урочисті слова про наміри - то вже заздалегідь спланований варіянт такої собі зручної політичної сили - "четвертої колони" на вибори з боку опозиції задля збереження у пристойному вигляді політичного обличчя Віктора Ющенка.
Механізм цієї вже на старті провальної затії створюється саме під нього. От подивитеся, якщо і дійсно так трапиться, що керівники названих партій укладуть якусь там сиреньку угоду щодо походу до Парламенту саме таким форматом, ім'я пана Ющенка постане першим!? Прикро тільки, що в угоду цьому слабкуватому за рівнем глузду варіянтові об'єднання приноситься у жертву діяльність справжніх патриотів, багатолітня робота і чин яких знову будуть до неймовірного знецінені у той же таки Українській народній партії!? Адже ще не забуто як під час химерного і тупуватого об'єднання за кілька днів з'явився "Блок Костенко-Плюща"?!.
Уже сьогодні є загроза. Бо і Юрій Костенко скоріш за все у такому химерному варіянті бачить надуману у його свідомості можливість вкотре протиснутися разом з кількома партійцями під скляний купол!?
Тому і мовчать про кучкування з тима опозиційними силами, які сьогодні на язиці. От він все носиться з ідеєю сформування "Правої" команди, яка врятує Україну. І ті 0, 5% , які можливо і упадуть на долю розумників, його аж ніяк не турбують.
avatar
49
Зливаються не партії, а спішать зайняти теплі містечка у майбутньому виборчому списку з Юліним брендом престарілі вожді - невдахи. Нехай навіть з того ж самого Руху чи ще які там залишилися партії.
Інша справа,коли б то ці "об'єднальщики"продемонстрували наступне: вожді вчорашнього і позавчорашнього дня відійшли б на достойну пенсію з усіма преференціями(адже не бідні люди!?), а ввели до тих же списків(будь вони не ладні?!) нову партійну еліту 25-35 літніх!!! Скажете нема-брехня!? Тоді б і правдою пахло, навіть за умови і такого політичного кроку як об'єднання перед загрозою наступу антиукраїнських сил досить різних ідеологічних конструкцій!?
Так ні, знов у списку мають стояти від того ж таки Руху до 10 імен досить поваж ного віку. Так само буде і з УНП, і КУНом, і хто там ще!? От і виходить, що обєднуються вожді.
Як би ми не крутили, а вибори ці знов являтимуть собою(дай Боже у останній раз) пошук прохідних місць у списках. Ніхто не думатиме про ідеологічне підґрунтя, про національну ідентифікацію, про проукраїнську позицію.
Переважатиме найскоріш ліберальна течія, яка і пригорне своїм крилом всіх невдах і аутсайдерів від так званої сучасної опозиції, яка разом з ВЛАДОЮ тисла кнопки: від коронації уряду пана Азарова і до прийняття закону про вибори.
І тому, хіба що "Свобода", при всіх проблемних запитаннях, лишатиметься НАРОДНОЮ СИЛОЮ, яка навіть невеликою за чисельністю фракцією мутитиме воду у парламенті, представленому знов тими ж стомленими від першої до шостої каденції , ситими і самовпевненими слугами народу!?
avatar
48
Хочу додати до повідомлення, що названа аварія може рахуватися, як для окремого району справжньою катастрофою техногенного характеру, оскільки фактично знищено майже стометровий пантонний перехід.
Тут не треба нічого домислювати. Голвна причина- людська безконтрольна недбалість, пов'язана з відсутністю порядку на підпріємстві, що займається обслуговуванням доріг від райцентру до населених пунктів району. Бардак-він і у Новгороді на Десні бардак.
Міст вимагає постійного контролю, особливо за настання морозів. Тут горілку треба або не пити, або пити з розумом. Бо дійсно, буває і після пятої можна корабель довести до порту, і літак посадити!? Але сьогодні, чомусь, такі виключення не проходять. Міст під вечір 18 січня начебто зупинився кілометрів за десять від початку круїзу -під селом Юхнів. Але, звичайно що доставити його наймані бурлаки з Гондурасу (або буксир з Київа) зможуть влітку, якщо тільки хлопці не поріжуть , як це у нас стало традицією, на лом.
Велика біда вкотре оминула новгород-сіверських начальників разом з вищим щабелем у Чернігові. Чому? Тому що ця багатотонна конструкція пройшла, не врізавшись у "бика" автомобильного мосту між Сумщиною та Чернігівщиною у районі села Путивськ та Пирогівка. Допомогло завтрішнє Богоявлення.
Цікаво, що чи спишуть знов сотні тисяч збитків на погоду та природу!
avatar
47
Здається мені, що у період совдепії всі потрібні і непотрібні вшанування без сумніву вже були надані кожному, хто мав той необхідний нуменклатурний золотий бонус. І якщо когось "пропустили" їхні ж брати по партії, то тут нічого не поробиш.
Інша справа про нинішні перейменування. Тут ще довго не буде ладу. Тому, що нема при владі тієї сили, яка мусить і пояснити, і здійснити. Ось і нікому волю проявити!? І так має бути у нашій поки що червоній Чернігівщині років двадцять. А чому, знають усі!?
Пам'ятник же леніну відновили без перешкод мінімум на(!!)два десятиліття!? Отакої! І думки Василя по пунктам 1-3 справедливі і вірні, але ними теж ніхто у Чернігові займатися не буде. Бо нема при владі політиків з національною свідомістю у голові,тільки не показною, а справжньою. Я вам вже сто разів казав,що поставте до списків патриотичних сил на виборах хлопців 25-35 років і буде те, над чим вовтузиться суще плем'я всі ці роки!? А інакше, казав один москаль, "нам удачі нє відать".
avatar
46
З Кличком, здається, можна нормально співпрацювати тим, хто називає себе націонал-патріотами. І на це є кілька причин з купи того, що вже набридло. І якщо не зі "Свободою", Кличком,Гриценком, Кириленком та Катеринчуком- то і нема більше партій і лідерів, щоб задовольняли амбіції справжніх представників правих у зібранні до купи!?
Чому так, тому, що всі хлопці, за виключенням парочки десятків осіб від того переліку партій, що привели Ющенка до влади, себе по самі вуха обмазали брудом на різних ділянках патриотичного українського простору.
Навіть уявити неприємно, коли знов, вчорашні, з тих же політсил, що встигали підстилатися і продаватися по повній або ситуативно, раптом прийдуть у парламент 2012 року!? Чомусь гидко і моторошно. А Віталій Кличко новий, як не крути.
Ті ж з сьогоднішніх, що у глибокій кишені дорогих штанів тримають поруч зі святим чоловічим природним надбанням мандата і прагнуть "шепотіти" на кшталт політичної неграмотності чи певної помилковості Віталія, нехай ліпше мовчать, бо ми вже їхнє все побачили і почули у процесі тушкування, голосування з відвертою продажностю та пустопорожнім лепетом про об'єднання тощо.
Звісно, що і структури цього "свіжого" політика нерозвинені, і досвіду має набиратися. Але у Віталія не тиснуть на плечі ті НЕДОСТОЙНИКИ, ПЕРЕВЕРТНІ, ПРЕДСТАВНИКИ П'ЯТОЇ КОЛОНИ, яких привів у коло вірних друзів-побратимів Віктор Ющенко, викинувши своїх відданих на узбіччя!? А результат не заборівся, довівши справедливість історії.
Тож нехай нова і достойна доброго слова людина від українства, як Віталій Кличко, пробує розгрібати оті стайні політичного гріхопадіння нинішніх демократів. То його право.
avatar
45
На жаль така відвертість, позиція, точка зору , оціночні судження, які переповняють творчість шановного Миколи Петровича - сьогодні не у помітній повазі навіть серед творчої інтелігенції.
Його життя- гарний і зрозумілий приклад жертовності на благо УКРАЇНСТВА. Його думки такі ж далекі від лукавства навіть у слові. А ще ж і сама поведінка, звичайна буденність.
Я вперше познайомився з мужнім українцем з Сосниці у часи студенства, перебуваючи на педагогічній практиці у Сосницькій школі імені О. П. Довженка. Тут він працював мовником.
Ми , студенти-історики з Чернігівського педінституту ім. Шевченка, з повагою і теплотою ставилися до двох наставників- Миколи Петровича Адаменка та Нестора Лавріновича Сороки, вчителя історії.
Спілкування з цими справжніми майстрами педагогічної справи додало кожному з нас незабутні уроки шляхетності, національного мислення, мужності. Прикро тільки, що не часто випадає поспілкуватися з доброю і світлою людиною, гарним поетом Подесення, совістю української громади Миколою Адаменком.
Живіть довго і щасливо, на радість всій родині і великій Україні, шановний Миколо Петровичу! Слава Вам і слава Україні!
avatar
44
Можна тільки радіти за молодого та мудрого нашого архірея владику Іларіона.
avatar
43
Як тільки до влади прийдуть українці, так і питання про вулиці перестане бентежити душі, або ставати розмінною картою.
avatar
42
Соромно чути про безглуздя, яке останнім часом влада перетворює на дешевий піар. Маю на увазі розмови про те, як раптом всі так звані мери, голови адміністрацій тощо поставали ярими прихильниками збереження природи через(?) встановлення на майданах у містах штучних ялинок замість справжніх природних красунь або ж "набірних"!? Все це туфта, тому що добре відомо , що всі розмови про такі шалені кошти на так зване придбання гілок-майже 100 тисяч, щось абсурдне.
У будь якому лісництві, там де заготовляють деревину, цих гілок, знаю із досвіду, хоч греблю гати!? І хіба ж то через невстановлення справжньої ялинки у місті треба виховувати людське ставлення до природи? Зовсім ні. Про це відомо кожному чиновнику високого рівня. А лукавство, воно таким залишається і у Києві, і у Чернігові, і у Козюлькіному Хуторі!? А чим ставити на центральному майдані таке дороге опудало, то чи не краще ....
avatar
41
Те, що ми живемо і під Леніними, і під Сталіними, як у моєму Новгороді-Сіверському, нема чому дивуватися. Адже не покінчено з головним- не вигнано зі свідомості РАБА!? Люди,нажаль, так і полишилися у великому загалі рабами минулого страшного часу, тодішньої панівної ідеології, ідолів, символів тощо. Вони, навіть, не те, що свідомо, а й на рівні інстинктивному бува просто провалюються у епоху "імперії зла", як то через анекдоти, певні манери чи створення уявних образів тощо!?
А щодо відзначення початку цього, без сумніву, важливого етапу відновлення "справедливості", то тут вбачаю головною причиною конюктурність тих, хто повинні були б "будити" громадськість.
Адже вони, а ви так прикиньте на прикладі місцевих провідних вишів, де сидять на кафедрах зовсім не ровесники НЕЗАЛЕЖНОСТІ, не мають бажання висовуватися, бо для цього вбачають дві причини.
По- перше, у душі самі лишаються прихильниками епохи, яка пішла, але не загубилась на узбіччі історії.Що вже й говорити, коли працюють , "готуючи молодь" до життя в умовах європейських стандартів, бувші секрета рі та інші помітнього рівня функціонери колишнього обкому кпрс, райкомів тощо!?
А по-друге, вони не впевнені, чи за смаком сьогоднішній владі прийдеться ця "ювілейна" актуалізація теми. Адже у країні ж усе навпаки!? Тому-"лучше меньшє да лучше", звичайно що для себе, залишається у силі.
avatar
40
Шановний Антоне! Ті ренегати від УНП, що проголосували, підтримавши вкотре владу, ще не вся УНП. Адже ця партія є досить структурованою і з потужним багажем гарних патриотів. Звичайно що соромно за таких діячів. Але , думається, поважаючі себе рядові партійці не погодяться з тим, щоб знов таких врадників вести у якомусь списку до парламента. Вони мають зайняти свої місця там, де їм легше жити.
avatar
39
До речі, цікаві цифри: у 1932 році названа "контора" заготовила в Україні 21 тону золота та 18, 5 тон срібла. А 1933 року -відповідно 44, 9 т та 1420, 5 т. срібла!?
Уявляєте, якими були прибутки партії Леніна-Сталіна у період, коли Україна опустилася у ніч страшного Голодомору?
avatar
38
Казашка, дійсно вона! А ще нехай увічнили б Омельку Пугачова. Бував і він у тутешньому ягідному краї! Дійсно мальовнича природа, майже як у Новгороді-Сіверському.
avatar
37
Справжнім українцям з історичною памяттю у голові, не потрібні заклики. Це є реалії. І жодні українофобські атаки на наше сокральне ,як у випадку з Табачником, жодні провокації пятої колони не спинять щорічного повернення до страшної акції Геноциду, здійсненого Кремлем проти українського етносу.
Разом з тим, для непотріотичної влади це ще одне проходження публічного іспиту на очах тих, хто, бува, сумнівається!?
avatar
36
Тоді ж чому стільки ґвалту наробили з матеріалом під підписом Путіна, що місяць тому надрукували газети Чернігівщини? Коли "українська музика і культура настількі живучі, що їх не зламає ця тимчасова адміністрація"[i], то чи варто було так напружувати ситуацію навколо цього " епістолярного шедевру" наступника престолу сусідньої держави, коли не менш стійкою, ніж мистецтво до будь яких провокацій є УКРАЇНСЬКИЙ РОЗУМ!?
avatar
35
Хлопці, не треба ніяких "круглих столів" за участю чужих гуманітаріїв, що розтлумачуватимуть наше походження.
Не плескайте у долоні тим, хто замовить десь там у далекій московії гарне слівце за нашу минувшину.
Не треба тих, хто ходить у гущині базік, розповідаючих казочки на кшталт різниці "руського" і "російського"!?
Ми- українці. І ми йдемо дорогою своїх пращурів. Не лізте до них без мила!
Але, разом з тим, не ганьбіть попередників, що жили за п'ять чи одне століття до нас у тій же Російській імперії!?
Адже і Ви сьогодні погоджуєтеся з багатьма речами далекими від українських чеснот - від суто гуманітарних і до податкових!? Та й мало вірю у те, що за останньої імперії Ви сиділи склавши руки, саботуючи ініціативи влади, та ще й далеко не проукраїнські за своїм єством! Не поспішайте. Слава Україні!
avatar
34
Можливо коли підприємці Ніжина раптом забажають змінити ситуацію на краще щодо "недоукомплектованості " свого уславленого міста Сіверщини півдесятком скульптур високих українських достойників від Козаччини і до сьогодення, то, як на мене, це прислужиться добрим натяком на те, що не тільки скигленням за "правільним" чи "опрометчивим" вчинком місцевої скандальної влади Ніжина, яка переймається встановленням відповідного памятника актору кіна СРСР, має бути їхній внесок у життя Ніжина!?
Чомусь так виходить, що у цьому напрямку більше ініціатив, на жаль, у нашій області виходить не від богатих людей, а від непатріотичної влади щодо мистецьких та культурологічних проектів, в тому числі і монументальних!? А тому, як наслідок - то сумнівни фестивалі під егідою Москви, на кшталт Сенківки чи "Нетлінного "Слова..." у Новгороді-Сіверському, "Зеленогради" у лісах Щорса чи гучна реклама в тому числі і на національно - патріотичних сайтах чи у змі рупора "рускава міра" у варианті російського письменника Ю. Сбітнєва!?
Де Ви, дорогі місцеві бізнесові патріоти з духом і розумом Терещенків, Ханенків, Харитоненків, братів Могилевцевих, Сорокиних, Тюриних, Осетинських, Медведєвих....!? Замість того, щоб витрачати кошти іще на один зайвий авто класу"позашляховик", як непотріб для міського пересування, Ви краще б вклали кошти якраз у відкриття пам'ятника, мистецького закладу, реконструкції вулиці чи відновлення креативного будинку, повязаного з іменем українського достойника!? Повірте, це стане помітним і набагато впливовішим актом ніж пустопорожні розмови щодо відкритого пам'ятника відомому і талановитому акторові!?
У ваших руках - великі гроші. Поділіться часточкою(заслужено!!!) з товариством громади у містах і селах Чернігівщини на ниві вшанування креативних українців, в тому числі і у бронзі. Беріть за приклад приклад Галичину і Волинь, де за двадцятиліття саме такими людьми у містах та селах встановлені сотні пам. знаків, мемориальних дошок, пам'ятників тощо! Отож! Слава Україні!
avatar
33
Ви так сформулювали питання, що наче б то йдеться про зростання ціни на гречку!? Адже все доволі просто, відкрито і є досить зрозумілим, а тому, якщо вже і маєте бажання засвідчитись серед небайдужих, то питання поставте так:"Хто і як зупинить антиукраїнські сили у парламенті на шляху нищення українського?"
avatar
32
А все ж таки дивно, що на всю велику Расєю тільки жменька знаходиться того матеріалу і тих людей, що залишаються вільними від імперського синдрому, зі свобідним духом, далекими від газової труби і наближеними до реального життя.
Мабуть таких, друже Василю, ти і знайшов у "НМ" від "братів" з північного - сходу. І то добре, що хоч якась є впевненість, що наших мітців росіяни читатимуть і перечитуватимуть, а не кидатимуться на назви українських книжок у єдиній українській бібліотеці у Москві!? Тож нехай їм "Новий мир" допомагає розкрити ширше очі на Україну хоча б через дотепні переклади.
avatar
31
Ну просто дива якісь!? Чомусь усі хором побігли у бік "збереження"памяті про цю велику розпусницю. Ні, щоб заглянути на сторінки історії уважніше. Що не місто, особливо на Півдні - подавай Катерину. Так і біжать під ауру Катерини, геть не переймаючись тим, що й до цієї німкені, вже мали місце певні поселення козацького чи турецько-татарського походження.
Ставлячі памятники цим "цнотливим" особам, або ж так розкішно згадуючи їхнє усердя у розбудові "Малоросії" нині сущі "достойники" регіонального значення вкотре доводять своє хуторянство, політичну убогість та публічну короткозорість зі знань вітчизняної історії.
avatar
30
А що то за портрет такий розовощокий, невинної дівчинки

« 1 2 ... 4 5 6 7 »