Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Борис]
avatar
179
Питання стоїть принципово: як довго вони будуть мучити  народ, або  скільки часу дарував Господь нормальним людям на  терпітлячість  у цім  знущанні над собою?
avatar
178
Як завжди, наш Святійший має залізну логику.Чітко і зрозуміло. Хто бажає пристати на доріжку здорового глузу, той зрозуміє.
avatar
177
Як голосувати, так завжди в "опозиції" нічого й не виходить.Хіба не так? Жодного разу ще не було чіткого визначення з важливого питання. Та воно й не дивно, адже хто там-відомо.
avatar
176
Приєднуюсь до побажань "Сіверщини".
avatar
175
Здається на цю тему не слід так перейматися, оскільки впродовж всіх 22 років існування самостійної України назване питання, тобто відзначення заслуг особистості перед державою, так і не набуло виправданих цивілізованих обрисів! Тому, не витрачайте, куме, сили!
avatar
174
Коли по правді, то полювання на дику тварину має бути заборонено.Всі необхідні заходи щодо контролю за санітарним станом у "товаристві" тварин та пернатої дичини має бути покладений на державні спеціалізовані сан-фіто-охоронприроди структури. Всі розмови про якісь приватні формування-то лукавство, окозамилювання та прикриття суту корисливих інтересів. Адже дійсно, ВОНИ тільки і чекають на таку радість. А полювання все має бути закрито, без будь яких виключень.Так само, як і угіддя всі мають бути повернені у державну власність.
avatar
173
А чи були громадяни з міста на заході?
avatar
172
Так то воно так, пане Василю, багато чого на нашій землі ще не пізнане. Бо немало  досліджень просто штучно, в супереч логіці, обірвалось  на содепівських концепціях. Разом з тим, слухати  "наукові пропозиції" від пана Сбітнєва - річ не проста та досить стомлююча, оскільки там  постійно переплутуються  судження, що заслуговують на увагу з відвертими відступами до незрозумілих, як для   здорового глузду фантазій, м'яко кажучи.От як хоча б минулорічна авантюра з "пошуком Св.князя київського Ігоря  та ще з кількома пізніше похованими у підземеллі Спаського собору у Чернігові!? Адже відомий археолог Володимир Коваленко зразу застерігав, що то ідейка геть нереальна.Однак  пану Сбітнєву занадто вже хотілось знайти для собору у Пєрєдєлкіні мощі старокиївського князя.Та й про те, що "наши предки бегали в шкурах и только торговали мёдом да воском" вважають, мабуть, лише  ті, що зберігають у своїх голівоньках совдепівський історичний світогляд.
А візантійський флот навряд чи треба дорослій людині, яка до того ж ще й претендує на певну оцінку від науковців, шукати у нинішньому Новгород-Сіверському районі.Бо на цій легендарній землі вистачає того, чим українська земля має пишатися, як колиска колишньої Київської держави.
Інша справа, що такому досвідченому на житті авторові з корінням чернігово-сіверської землі здається вже давно пора не морочитися на тій надуманій темі "спільної історії" сусидніх країн теперішнього простору, а так і не забивати свідомість молодих людей, в тому числі, успадкованими ідеологічними фантазіями кремлівських придворних істориків, а сміливо визнати  хто є хто!Так само, як раз і назавжди принципово висловитися щодо  належності "Слова о полку Ігоревім".Здається, що і вік, і прагнення ідентифікувати себе з прабатьківщиною предків дозволяють пану Сбітнєву важливу сторінку свого життєпису виписати непохитною рукою з незмиваючими давністю часу літерами.Отакої!
avatar
171
Прикро, що антиукраїнські заморочки  цих людей в уряді чи наближених до нього, геть переплутали місцями на 100% ворогів з героями.На жаль сьогоднішній стан суспільства, а конкретніше майже нульовий рівень спротиву національно -свідомої  інтелігенції наступу 5-ї колони, робить неможливим найближчим часом очікувати на  перелом на нашу користь.Адже, що там думати, коли, здавалось би, навіть ім'я цього вусатого секретаря обкому ми мали б змити в сра....му  унітазі вже тільки за одну загублену душу, суспільство ще вимушено слухати пропозиції  про уславлення  наволочі.
avatar
170
До тієї пори, поки не будуть встановлені місця поховань розстріляних людей впродовж 20-х-30-х-40-х років у м.Чернігові маємо повне право наголошувати на тому, що нинішньою владою умисно підмінюються поняття жертв сталінського більшовицького режиму на людські смерті від рук фашистів.Мого діда, науковця Глухівського учительського інституту розстріляли 9 травня1938 року в Чернігові за рішенням мудаків з горезвісної трійки.То де могила Дениса Артемовича Іваненка? А вони, знімаючи відповідальність, переводять стрілки на німців!?
avatar
169
У Новгород-Сіверському районі схожу картину спостерігали минулого року.Тоді на сполах забили фермери,пасічники, опозиційні депутати, навіть головний ветеринарний лікар? У роз\ясненнях відповідних служб на депутатський запит  тільки осінню 2012 року було повідомлено, що всі обробки з літаків на полях району проводились без всіляких дозволів. Отакої!
avatar
168
Знаєте, здається багатомільйонна помпезність майбутнього комплексу навряд чи переведе стрілки пам'яті про війну у інший напрямок-до правди. Адже виконавці всієї бюрократії, пов'язаної зі здійсненням любого, навіть найсміливішого проекту, приречені залишатися все тими ж рабами системи.Та й вони, до того ж-бувші партійні та комсомольські ватажки районного та обласного рівня.Вони-принципово та твердо стоять на позиціях совка. Так, що то без діла, який буде рахунок для коштів і хто очолюватиме чергову контору. Добрий приклад з Музеєм Другої світової війни( чи як там-ВВВ) на Дніпром. Що, багато  змінилось за 22 роки Незалежності? Ото вам і вся ВСЕНАРОДНІСТЬ.
avatar
167
Пане Сергію, буде інший хтось після Соколова-буде теж саме. І той же абсурд різатиме очі.Інша справа, коли депутатам ради до одного місця хто ,що та за які гроші виставляє.У всякому разі жодна політична сила, що була при владі впродовж 22 років, жодного разу не відмовлялась від тупих "заморочок" своїх попередників.Доречі всі ці сходинки проходили діячі від Ющенка.Інша справа, що розмір банера чи бігборду просто зайвий раз нагадує про розмір чи глибину грошової кишені.А вона сьогодні у кожного з цих хлопців дозволяє виставляти на посміховисько і себе і зміст того, що породили недолугі піарщики.
avatar
166
А рік тому, зовсім поруч, на крутому та руйнівному березі, вирізали красиві потужні тополі.І нема нікому діла. Ото і всаі мішки з піском.Цирк та й годі.
avatar
165
Проживши  50 років на Десні, якраз поруч з цим об'єктом , так і не можу зрозуміти-для чого вся ця імітація н з мішками з піском?Хоча таке безглуздя робиться здається перший раз, але, все одно, нічого не зрозуміло? Замість того, щоб підняти дорогу(коли вже й не захотіли за проектом таке зробити майже 20 років тому!!!), а це півсотню метрів, вони піском, як на дитячому майданчику, граються!Хоча, звісно, як і з березневим снігом, це все зручно з точки зору "освоєння грошей на надзвичайні ситуації".
avatar
164
Такий час. Тепер діти  радянських партійних працівників рухаються вперед. У свій час, так само просто, люди з обкомів прийшли до педінституту, з часом ставши кандидатами, доцентами та докторами .Та ще й історичних наук.Тепер все на своїх місцях від останнього подиху Союзу.Тон задає "стара гвардія", або її нащадки. На жаль люстрації в Україні не було. Тож вдихаймо й надалі стиснуте повітря "очаковскіх врємьон і покорєнія Крима"!
avatar
163
"Жодна країна світу не відкрилась так, як ми, - зазначила чиновник. - Ми виконуємо постанови уряду і Верховної Ради, проте, на мою думку, архіви мають бути більш закритими". Але ж, шановна пані чиновниця має памятати, що у жодній країні комуно-більшовицька босота не чинила такого геноциду проти "своїх" підданих. І прикро, що українофоби, які не витравлені свідомими українцями з нашого сьогодення, продовжують диктувати нам порядок денний. Яке право на приватне життя вона боїться ущемити? Адже з того боку, чиїх рідних нищили, воно вже давно ущемлене. А висновок один. Ніколи, після того страхіття, яке наш народ пережив під комуняками та ще й з-за бугра, тобто імперії зла, врятувати нашу перспективу очищення від "комуністичного мотлоху" не зможуть всілякі ліберальні подвижки. Остоточне оздоровлення нації мають завершити свідомі українські націоналісти.Бо інакше, навіть покоління наших дітей так і не зможе подивитися в очі нащадкам катів, знищивших мого діда.
avatar
162
Вікторе Яковичу, щиро дякую. Позиція у частині творчості, життєвого креда та усвідомлених кроків наших земляків- об'єктивна, принципова та правдива від першої і до останньої літери.Одним словом-є час "розкидати каміння, а є -час збирання..."
avatar
161
Справедливо, об'єктивно, правдиво. На жаль, справжні реалії війни, зафіксовані назавжди тими ж солдатами-окопниками, так і не стали потрібними і на 22 році життя у нашій державі. І причиною є офіційна позиція як влади, так і обслуговуючих  її ідеологічних інституцій, де продовжують робити погоду або ж беспосередні будівничі комунізму, або їхні нащадки. Гарний приклад того вшанування подій 1943 року у Корюківці.
Звичайно то добре, що память справжня, а не з академічних совецьких книжок, зберігатиметься від першоджерел у Соломахи, Домоцького.... з правдивих розповідей їхніх батьків.
avatar
160
Можно погодитися, що за нинішньої влади, за існуючими принципами розподілу суспільного продукту, за відсутності законодавчого підгрунтя у нашому економічному житті, а так і виходячі з гіркого досвіду збагачення олігархічної касти останніх 22 років, затія з видобутком  газу виглядає черговим авантюризмом. Але, виходячи з позиції, викладеної у точці зору Во "Свобода" стосовно сланцевого газу, маємо добрий варіант розгляду цієї перспективи.
avatar
159
А взагалі це так дивно, коли у людей типу родини Луценка чуємо про доволі помінний бізнесовий куш. Питається-звідкиля? Що се так вдало колись(???) вдалось провернути відносно нестарим ще представникам "гуманітарної" родини, щоб декларувати таке небідне життя? Отож і відношення народу до їхніх "проблем" далеко від того, щоб постати "широкой грудью " перед кривдниками!?Бо не вірить таким опозиціонерам та частина нашої спільноти, що , наче б то і не дурна, а за  заробітню платню навіть вижити не може!? А такі, бачеться, не пропадуть.
avatar
158
А чи багатьох пригадаємо з переліку достойників, унаслідовавших  приклади Терещенків, Ханенків, Семиренків, Гарбузовського, Ф.Тюрина, інших меценатів-благодійників, полишивших слід у наших пенатах? Просто нинішні багатії зовсім іншого "замісу". Не тим шляхом, ніж попередники, прийшли до мільйонів.Ото весь "шик" та трагізм колись схоплених мільйонів.
avatar
157
Роздумам про те, що "мав би  хтось там щось зробити"-безкінечні.Як і роздуми про  суди!? Інша справа-роби сам правільно. А це значить, що коли б кожен суб'єкт правових відносин на теренах держави, вважаючий себе УКРАЇНСЬКИМ, вчинить так само, як відбулось у випадку з "Сіверщиною", все буде нормально. А представники "п'ятої колони" відчуватимуть своє банкрутство.
avatar
156
Та мабуть, все таки, першою нашою землячкою, яка уславила Чернігово-Сіверський край у поважному переліку лавреатів Шевченківської премії, стала відома українська достойниця-Раїса Петрівна Іванченко.Це вона у 1996 році отримала Премію за свою тетралогію "Зрада, або як стати володарем","Гнів Перуна","Золоті стремена", "Отрута для княгині".Її мала батьківщина -Новгород-Сіверщина, с.Стахорщина.
avatar
155
Це так смішно виходить, що аж  без пів-литра не розберешся, -сказав би один відомий у наших пенатах бувший керівник совєцької доби.Про що йдеться, панове? Чи про авторитетне громадське зібрання, яке створене зовсім не для того, щоб потонути з головою у рутині бюрократії, вкотре продублювавши бувші райкоми, виконкоми, державні адміністрації? Адже  все це знов випливає з того, коли прагнеш хоча б запам'ятати ці 15(!!!) позицій.Та чи не найбільш вражає позиція тих, кого життя так нічому і не навчило, постійно омиваючи окропом.Все сподіваються, йдучи на підтанцьовки до влади. А потім бідкуються про розчарування. Ну й наївні ж ці старійшини від націонал-демократії.Що минулорична каденція  відповідної ради подарувала нашому краєві якраз у площині  формування справді громадянського суспільства? Боюсь пальців на руках не вистачить! А у районах, то взагалі дива.
avatar
154
А хотілось почути щось значно свіже та виразніше від пана Аверченка хоча б цього дня.Та знов сходимося на знайомому лейкмативі-"незалежно від того,.." та від того.??!!..Московської ж церкви здається таки не було з молитвою за упокоєніє?
avatar
153
Воно то,  чи по простому, справа їхня. Але нічого дивного нема у діяльності цієї людини. Коли він зміг всілякими безвідповідальними діями та вчинками загубити "Помаранчеву справу" ХХІ століття, то що вже говорити про єдність цього хиткоко політичного проекту, зшитого гнилими нитками при "народженні"! Адже знаємо, що то за дитятко  йшло "ніжками вперед" на поверхню політичного українського простору!? Можливо ВІн, "вождь", не знав і сам, що створював. А коли б воно це "творіння" було справжнє, а не кланованим маргенесом, то й навіть Ющенко нічого б з ним не натворив.
avatar
152
"Тож, на думку Валерія Асадчева треба нарешті провести політичну люстрацію. «Це має стати головним завданням позапарламентської опозиції»!?От тільки постає запитання, що коли це не пустопорожні слова, то яким чином і у який спосіб  ""позапарламентська опозиція" буде впроваджувати в життя цю класичну на словах тезу останніх 22 років? Бо мабуть через певний час вже не знайдеш і останнього кандидата до лав тих, кого має вимести з українського простору с..на метла? Адже тільки і залишається що робити, так це час від часу і слухати одне й теж від стомлених  навантаженням викликів епохи особистостей, реально відпрацювавших свій внутрішній потенціал першого етапу(часом невдалого) національної революції.
avatar
151
Пане Сергію! Не поспішай швидко(хоча це твоя практика) роздавати ярлики.Наразі моя позиція-це відповідь людям, що мають  певни претензії до відомих українських політичної та громадської організацій.А ось твоя авторська  чергова штучка з оцінювання особистостей, як то моєї персони,  здається зовсім недоречна. Та, власне,  як і перманентний останнім роком захист  збанкрутілих і недолугих партійних босів. Бо ж саме вони, а не я, провалили те, заради чого ми їх підтримували.Тож нехай вони і справді, як наголошують автори суджень, залишаються у вантажі зайвого політичного краму на узбіччі історії. Ну а ти що, шановний пане Сергію, можеш і надалі вважати, що чесна позиція - є "неповагою  до себе"?!
avatar
150
З роздумами пана angora у певному сенсі можна погодитись. Однак поєднувати претензії до "Просвіти" та УНП на однаковому рівні вимог є не зовсім справедливо. Адже коли УНП дійсно є  наразі досить незрозумілим політичним утворенням через  повне банкрутство  поки що залишених при кермі вождів, то "Просвіта" не має якіхось обмежень від самої природи своєї появи!? Тут тільки трішки підрихтуй, підмантач-і вперед! Звичайно що пану П.Мовчану вже можна  давно посунутися перед пристойним молодим флангом колег, що не стомилися, а так і не заблукали у хащах "цікавих та вигідних" політичних пропозицій. Так що "Просвіту " не ховайте заживо!

« 1 2 3 4 ... 6 7 »