Чим годувати кота: що варто та що не слід давати вашому улюбленцю
Правильно підібране харчування гарантує здоров'я й кошенятам, і дорослим вихованцям. Від раціону залежить, зокрема, самопочуття і настрій пухнастика. Ось чому так важливо звертати увагу на те, чим краще годувати кота. Які продукти йому давати можна, а які - краще не варто. HI-TECH ZOO допоможе розібратися в цьому питанні докладніше.
Чим можна годувати кота?
Коли йдеться про їжу для котів, перше, що спадає на думку - це, зрозуміло, готові корми, але також кішок цілком можна годувати звичайною домашньою їжею. Якщо говорити про магазинний корм, у нього є свої плюси та мінуси.
Плюси:
- швидко і зручно для господаря - купити та покласти в миску;
- економно - порівняно з більшістю продуктів гідної якості;
- корисно - зазвичай корми вже збалансовані, можна підібрати за віком і особливостями.
Мінуси:
- правильно підібрати корм з першого разу непросто, адже очікування можуть не відповідати реальності;
- може стати причиною алергічної реакції.
Натуральні продукти
Вибравши для раціону вихованця тільки натуральну їжу, варто звернути увагу на те, чим можна годувати кота, крім корму:
- Кисломолочне. Слід вибирати тільки знежирені продукти або ж з низьким відсотком жирності. Підійдуть кефір, сметана і навіть сир. Вони стануть джерелом кальцію.
- М'ясо. Найкращим вибором стане курка, індичка, яловичина або кролик. Потрохи можна давати, але не регулярно, і тільки відварене в несолоній воді.
- Риба. Найкраще підійде морська, без луски та кісток. Вона обов'язкова в раціоні, але не варто давати її частіше двох разів на тиждень, щоб не розвинулася сечокам'яна хвороба.
- Овочі. Як не дивно, кішки їдять і овочі теж. Наприклад, різні види капусти, морквину, буряк, гарбуз. Можна варити або давати свіжими.
- Каша. Можна варити рис, вівсянку і манку. Обов'язково в несолоній воді. Можна комбінувати з м'ясом, рибою або овочами.
- Трава. Бажано посадити для кішки спеціальну траву, корисну для організму. Насіння можна купити прямо в зоомагазині.
Чим кота краще не годувати?
Розібравшись з тим, чим годувати кота, варто розглянути й те, що йому давати не треба. Нерідко можна почути про те, що коти з'їдять все, що завгодно, але насправді це всього лише стереотип. Головний із них - що ці пухнастики обожнюють молоко. Насправді ж звичайне молоко погано засвоюється і з віком дедалі гірше. Допустимий вік - від пів року до року. Краще обирати кисломолочні продукти.
Не можна давати м'ясо і рибу в сирому вигляді. Велика ймовірність підхопити глистів. А свинину - не варто й варену, оскільки вона сама по собі досить важка для травлення. Сюди ж можна віднести й кістки. Якщо кішка розгризе їх, щоб дістатися до кісткового мозку, то ризикує пошкодити собі шлунок і кишківник осколками. Нескладно зрозуміти, що це дуже швидко може призвести до летального результату.
Далі - овочі. Зрозуміло, вже перераховані ті, які котикам цілком можна вживати без жодних побоювань. Однак господарям все ж слід запам'ятати ті кілька видів овочів, якими улюблений хвостик може серйозно отруїтися. Тому варто утриматися від того, щоб пропонувати котику:
- Авокадо. Містить особливий фунгіцидний токсин, здатний стати причиною кишкового отруєння, наслідком якого стануть блювота або пронос. Якщо ж дати коту занадто багато відразу - існує навіть ризик летального результату.
- Баклажан і помідор. Мають у складі дуже шкідливі для котячого організму токсини.
- Бобові. Коти у принципі не здатні їх засвоювати, тому це викличе лише проблеми.
- Цитрусові. Порушують нормальну роботу шлунково-кишкового тракту, можуть стати причиною блювоти.
- Часник і цибуля. Стають причиною анемії, викликаючи різке падіння еритроцитів і гемоглобіну в крові.
Крім іншого, кішок небажано годувати занадто холодною або гарячою їжею. Оптимально - теплою або кімнатної температури.
Для котячого раціону важливе збалансоване і різноманітне харчування. Тому найбільш ідеальним варіантом стане чергування магазинних кормів і натуральної їжі. Що стосується розмірів порцій, вони залежать від ваги котика, його віку, а також ступеня активності. Правильні обсяги підкаже ветеринар.
Коментарі (0) |