реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Розвиваємо концентрацію

Щодня нам доводиться розв’язувати проблеми, докладаючи зусилля, робити «через не можу». Не все, що ми робимо, є для нас цікавим. Багато речей — це просто одноманітна рутина. Часто ми не можемо зосередитися, наші думки при цьому перебувають «десь далеко», постійно відволікаємося. Слабка здатність концентруватися виражається по-різному. Один не може уважно слухати, що йому говорять, другий швидко втрачає основну нитку під час розумової роботи; третьому постійно заважає зовнішній шум. Навчитися концентруватися — означає вміти зосереджуватися навіть на нецікавих речах. Тобто керувати своєю увагою, зробити її інструментом своєї волі. Чернігівська обласна газета "Біла хата" подає кілька вправ, які допоможуть розвинути концентрацію.

Робочі цикли.
Коли ви миєте посуд, зекономте свою увагу за рахунок розділення процесу на робочі цикли. Наприклад, приготувавшись помити ложку, подумки дайте собі команду «старт». Мийте ложку, приділяючи цьому стільки уваги, начебто робите хірургічну операцію на мозку. Закінчивши з ложкою, покладіть її і подумки скажіть «стоп». Потім перейдіть до наступного предмета і повторіть процес.

Уявні перерви.
Покладіть перед собою на стіл маленький предмет, наприклад монету. Протягом п’яти хвилин намагайтеся сконцентруватися на ній. Кожного разу, коли будете відволікатися на щось інше, плавно повертайте увагу назад, до монети. Порахуйте, скільки разів ви відволікалися.

Мозкові імпульси.
Поволі ведіть олівцем по чистому аркушу паперу. Сконцентруйте всю свою увагу на тому, де кінчик олівця переходить у лінію. Кожного разу, коли відволікаєтеся, позначте це місце сплеском на лінії. Коли наблизитеся до краю аркуша, спробуйте ще раз. Як довго ви можете вести лінію уваги рівно?

Центр Всесвіту.

Коли ви їдете в метро або в автобусі, щоб заповнити вільний час, подивіться навколо й оберіть який-небудь об’єкт, наприклад: рекламний плакат, чиюсь потилицю або пляму. Протягом п’яти хвилин фокусуйте свою увагу на обраному об’єкті, забувши про все інше. Нехай на ці п’ять хвилин для вас у всьому Всесвіті більше нічого не існує. Навіть якщо вас почнуть «бомбардувати» різні думки, намагайтеся утримувати увагу на обраному об’єкті, поки не мине 5 хвилин.

Метод Сасакі.

Фотограф Кріс Сасакі одного разу сказав, що кожного разу, коли він ловить себе на тому, що витає у хмарах, то голосно вимовляє «в центрі голови» слово «увага». Потім він дивиться навколо і чітко усвідомлює, де перебуває і чим займається. Кріс вважає цю вправу гарним методом розвитку концентрації.

Усвідомлене читання.

Якщо ви читаєте складну книгу і помічаєте, що ваша увага починає блукати, спробуйте зробити таке: поставте позначку на полях книги там, де відволіклися. Поверніться до того місця, яке ви запам’ятали, і продовжте читання. Коли дійдете до кінця сторінки, подумки повторіть те, що прочитали. Якщо ви не можете згадати основні ідеї, поверніться до початку сторінки і перечитайте її знову. Проявивши наполегливість, ви незабаром помітите, що ваш рівень сприйняття підвищився, а позначок на полях стало менше.

Зміна пози.

Якщо ви відчули напад сонливості, свідомо приберіть позу, яка для вас зазвичай не властива. Схрестіть по-іншому ноги, поміняйте положення ступень. Якщо ви не самі в кімнаті, спробуйте точно скопіювати позу іншої людини. Коли ваше тіло прибере незвичне положення, вас буде менше хилити на сон і ви зможете знову сконцентруватися на своїй роботі.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.




Теги:розумова робота, вправи для концентрації



Коментарі (0)
avatar