реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Книга про кохання Михайла Коцюбинського

ЦЕ ЕПІСТОЛЯРНА ПОВІСТЬ ДВОХ ШЛЯХЕТНИХ ЛЮДЕЙ

Михайло Коцюбинський. Листи до дружини. Я так поріднився з тобою…
Видавництво “Ярославів Вал”, Київ, 2ОО7.

“Тепер би я кожному порадив: не женись… коли хочеш бути егоїстом, коли не хочеш зазнавати великого й солодкого щастя – жити щастям і горем другого, мати приятеля – жінку…” Ці рядки писав у листі до дружини Віри Дейши далекого 1896 року з Криму щасливий і закоханий Михайло Коцюбинський.

А всього за 17 років подружнього життя – з 1896 до 1913-го - від періоду знайомства до передсмертного часу письменника чоловікових листів до неї набралося 3О9. Коли їх читаєш нині, то враження, ніби це епістолярна повість про високі взаємини двох шляхетних і мудрих людей.

Майже всі листи Коцюбинського до дружини вже друкувалися, але нині, коли вони не впереміж з листами інших кореспондентів, а один за одним, відчуваєш усю драматургію їхніх взаємин, драматургію житейського “трикутника”, а ще бачиш широке коло знайомих – здебільшого письменників, видавців, громадських діячів, які активно присутні у їхньому житті. І, звичайно ж, ці листи – без купюр, що їх так багато було у радянських виданнях.

Листи останнього, лікарняного, періоду читати чи не найважче. “Великий життєлюб” підійшов до останньої межі, за якою вже – вічність, але й у цей період Михайло Коцюбинський намагається підтримати дружину, вселити в неї віру у те, що він вже одужує і що незабаром буде цілком здоровий…

На обкладинці книги - фото 19О1 року з родинного архіву. Обоє Коцюбинські - стрункі, молоді, одухотворені, аристократично-стримані. Зараз, ще якась мить і з веранди їм назустріч радісно вибіжать четверо їхніх дітей, яких поки що стримує бабуся, - тата й маму фотографують…

Вірі Устимівні Дейші (1861-1921) випала непроста доля. Її батько рано помер, і родина з дітьми переїхала у Чернігів до родичів. Потім була гімназія, Безстужевські курси у Петербурзі. Формувалася під впливом народницького руху 187О-188О років. У 1893 р. за поширення нелегальної літератури Віру Дейшу заарештували і ув’язнили у Варшавській цитаделі. Наприкінці ХІХ ст. вона опублікувала в галицьких журналах кілька науково-популярних статей з ботаніки. Народивши чотирьох дітей, знаходила час, щоб займатися громадською роботою – завідувала бібліотекою в “Просвіті”, була в цьому товаристві скарбником, служила, як і її чоловік, у земстві. За часів гетьмана П.Скоропадського була арештована “за сина” – червоного командира Юрія Коцюбинського і змушена була виїхати з Чернігова…

Світлана Короненко

Від редакції:

Придбати книгу Ви можете, надіславши кошти (ціна книги – 27 грн. 25 коп.) на рахунок ТОВ „Видавниче підприємство „Ярославів Вал”. Чек про оплату потрібно надіслати поштою на адресу : А/с – 222, Київ-34, 01034, ТОВ „ВП „Ярославів Вал”, (Книга-поштою) зі зворотною адресою. Прохання вказувати у призначенні платежу назву книги.
Отримувач : ТОВ „Видавниче підприємство „Ярославів Вал”
р/р. 26002097778 в АБ „Експрес-Банк” в м. Києві
МФО 322959
Код ЄДРПОУ 35252758






Коментарі (0)
avatar