реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Засоби для чищення взуття: які бувають і як ними правильно користуватися

Не так важливо, наскільки дороге взуття було куплене і з якого матеріалу воно виготовлене. Будь-якій парі потрібен регулярний догляд. Перш ніж вибрати правильний варіант, потрібно дізнатися більше про різні засоби для чистки взуття, адже універсальних рішень немає. Тільки так можна зберегти привабливий зовнішній вигляд улюбленої пари надовго. Крім того, чистити взуття потрібно не тільки зовні, а й усередині.

Засоби для чищення взуття: які бувають і як ними правильно користуватися

Фото: https://rbrn.com.ua/

Види та особливості засобів для чищення взуття

Ці засоби допоможуть дбайливо очистити черевики, зберегти їхній колір і текстуру матеріалу. Щоб зрозуміти, який конкретно варіант потрібен, не завадить розглянути всі.

Крем

Пропонується в різній колірній палітрі, тому підібрати варіант потрібного відтінку буде неважко. Однак він може використовуватися тільки для шкіри. Зокрема, крем захищає матеріал від вологи та пересихання. Додатково засіб додасть красивого блиску і допоможе швидко створити доглянутий вигляд.

Пінний очищувач

Може відрізнятися за складом. Наприклад, пінка на водній основі добре підходить для шкіряного і тканинного взуття. Вона не шкодить матеріалу, тому її можна використовувати настільки часто, наскільки це потрібно. Можна брати в якості засобу для чищення кросівок. Концентрований варіант – для сильніших забруднень (наприклад, слідів трави на підошві).

Піну не можна наносити на саме взуття - тільки на серветку або губку. Залишки піни разом із брудом видаляються тим же способом.

Спрей

Поділяється на кілька видів. Перший - дезінфікує взуття і захищає від розмноження бактерій. Другий - фарба у форматі спрею, яку можна використовувати для шкіри або замші. Третій - аерозоль-плямовивідник, проте цей варіант найчастіше використовується для верхнього одягу.

Інструменти для чищення

Крім засобів для чищення взуття, знадобляться також і інструменти для чищення. Наприклад, силіконові та ворсисті щіточки відмінно підходять для того, щоб очистити тканинне і замшеве взуття від бруду і пилу. Навпаки, для нанесення крему або миття шкіряного взуття краще використовувати звичайні губки. Тканинні або звичайні вологі серветки будуть зручні для усунення легких забруднень.

Як і чим почистити взуття зсередини?

Рано чи пізно черевики починають пахнути. Це вірний сигнал про те, що пора почистити їхню внутрішню частину:

  1. Вийняти шнурівку (якщо вона є) і устілки, щоб отримати максимальний доступ.
  2. Видалити бруд і дрібне сміття за допомогою пилососа.
  3. Розвести трохи мийного засобу в теплій воді, змочити в розчині стару зубну щітку і пройтися по всіх внутрішніх поверхнях. Особливо старанно протираючи там, де помітні плями.
  4. Прибрати залишки розчину губкою або вологою тканинною серветкою.
  5. Насипати всередину черевиків взуттєвий порошок або звичайну харчову соду і залишити так на ніч або хоча б на кілька годин. Це допоможе позбутися поганого запаху.
  6. Взуття набити грудками паперу і залишити в провітрюваній кімнаті для просихання.
  7. Устілки та шнурівку промити тим самим способом і висушити на свіжому повітрі. 

Як почистити білі кросівки - основні правила

Чищення білого взуття

Виглядає біле взуття дуже гарно, але й підтримувати його ідеальний вигляд досить клопітно. Просто протирати вологою серветкою після повернення додому може не допомогти, навіть якщо використовувати мильний розчин. Спирт, засоби для відбілювання або з абразивами - поганий вибір, адже вони знебарвлять матеріал. Прати в машинці теж небажано, щоб не пошкодити структуру взуття.

Замшеві туфлі досить затерти білою гумкою та обробити місце чищення парою, потім щіткою. Для шкіряного взуття можна використати рідке мило і протерти вологою тканиною. Шви зручніше буде очистити зубною щіткою або ватною паличкою, змоченою в мильному розчині. Залишиться висушити та начистити білим кремом. Якщо ж пляма з'явилася на нубуку, знадобиться спеціальний засіб для чищення цього матеріалу, обов'язково білого кольору. У ньому необхідно змочити серветку і потім промокнути забруднення. Ні в якому разі не натирати та не просочувати!

Також рекомендується в будь-якому разі протестувати засіб для чистки взуття на непомітній ділянці.









Коментарі (0)
avatar