реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Які назальні засоби використовувати при гаймориті

Гайморит — це запалення слизової оболонки гайморових (верхньощелепних) пазух носа, яке може протікати в гострій та хронічній формі. Основні причини виникнення — віруси та бактерії, які проникають в носові ходи та ведуть до інфікування гайморових пазух. 

Гнійні виділення вказують на бактеріальну природу захворювання, що потребує комплексної терапії, в якій застосовуються антибіотики у вигляді таблеток та назальні спреї.

Лікування гаймориту

Завдання комплексної терапії – зняти запалення та забезпечити відтік гною, слизу.

Щоб зменшити набряклість слизової оболонки, яка веде до закладеності носа, утрудненого дихання та головного болю, призначають судинозвужувальні засоби, наприклад, Лазорин, Фармазолін, Тизин Ксило, Нокспрей Актив та інші.

При сильному запальному процесі призначають назальні спреї з кортикостероїдами, які мають потужну протизапальну дію: Полідекса, Аваміс, Флікс.

Якщо гайморит викликаний бактеріальною інфекцією, проводять антибактеріальну терапію, за якої використовуються антибіотики. Найбільш ефективними вважаються Ципрофлоксацин, Аугментин, Кларитроміцин, Левофлоксацин, Амоксил, Макропен, Сумамед, призначені для перорального застосування. Для підвищення ефективності лікування внутрішній прийом антибіотиків поєднують із застосуванням інтраназальних засобів, що містять бактерицидні речовини. При цьому рекомендують використовувати краплі або спреї на основі соляного розчину або морської води для зрошення та промивання носових пазух: Но-соль, Аква Маріс, Марімер, Пшик.

Гайморит часто супроводжується підвищеною температурою тіла. У цьому випадку рекомендують приймати жарознижувальні: парацетамол або ібупрофен.

Необхідні препарати пропонує аптека «Подорожник», де можна придбати засоби онлайн з доставкою за допомогою кур'єрської служби.

Додатковий метод лікування гаймориту, який дозволяє покращити стан та прискорити одужання, — фізіотерапевтичні процедури:

  1. Світлолікування за допомогою лампи з інфрачервоним випромінюванням або рефлектора Малініна. Зазвичай призначають 10–15 сеансів тривалістю 15–30 хвилин.
  2. УВЧ-терапія. Процедура полягає у впливі електромагнітних полів ультрависокої частоти на область запалення, завдяки чому знімається спазм судин, знижується інтенсивність болю та запальний процес. Щоб підвищити ефективність УВЧ, перед сеансом і після нього рекомендують використовувати судинозвужувальні краплі або спреї.
  3. Діатермія. Електролікування з використанням струму високої частоти, що проникаючи у тканини, створює тепловий ефект. Процедуру призначають лише в тому випадку, якщо спостерігається добрий відтік слизу та позитивна динаміка гаймориту.

Комплексну терапію, включно з медпрепаратами та фізіопроцедурами, призначає лише лікар, орієнтуючись на перебіг захворювання, стан та вік хворого.









Коментарі (0)