Як вибрати акумулятор для авто
Акумуляторна батарея (АКБ) запускає двигун, тому є важливою частиною кожного автомобіля, пристроєм, без якого він навіть не зрушить з місця. Ознака того, що АКБ вийшла з ладу, – малий струм та низька напруга. Водій помічає повільну роботу стартера, колінвал прокручується, з-під капота йде характерний звук. Прилади у салоні починають тьмяно підсвічувати. У найгіршому випадку при повороті ключа авто “мовчить”, двигун не заводиться та виникає думка про “смерть” акумулятора.
Коли час міняти АКБ
Насправді перед покупкою нової АКБ слід провести ретельну діагностику акумулятора та електричної системи транспортного засобу. “Жива” батарея має приймати зарядний струм 1/10 ємності та віддавати не менше 75 % струму, заявленого виробником. Вимірюють ці параметри зазвичай відповідним зарядним пристроєм, мультиметром, або краще скористатися послугами майстрів СТО.
Ознаками пошкодження АКБ є:
- пошкодження або здуття на корпусі;
- відразливий запах;
- каламутні патьоки;
- перегрів пристрою під час роботи автомобіля.
Якщо візуально помітних ознак немає, потрібно зарядити батарею, потім залишити її хоча б на 24 години та лише потім поставити в авто. У випадку, коли заряду не вистачає і після цих маніпуляцій, швидше за все, доведеться купувати акумулятор для авто в інтернет-магазині РУЛЕР, щоб дати нову потужність вашому залізному коневі. Однак спершу розглянемо, які батареї сьогодні використовують і для якого транспорту вони призначені.
Поради для вибору найкращої АКБ
Найкращий спосіб купити акумулятор – прийти до магазину зі старою батареєю і придбати аналогічну модель. А можна знайти інший варіант зі схожими характеристиками, якщо вас не задовольнила попередня модель. У випадку, коли ви плануєте придбати цей пристрій дистанційно, потрібно заздалегідь виписати всі необхідні характеристики та створити собі такий чек-лист:
- Технологія виробництва: має бути аналогічною або кращою, ніж у вашої АКБ.
- Місткість: 10 % та 20 %.
- Резервна ємність: від 1 до 3 годин.
- Полярність: пряма – зліва “+”, справа “-”, зворотна – навпаки.
- Стартовий струм: цей показник має бути не меншим, а краще – більшим, ніж у заводської моделі.
- Тип клем: за європейськими стандартами клеми ніби втоплені, а затискачі T1 – 19,5 мм на “+”, 17,8 на “-”; за азійськими – розміщені зверху тонкі клеми T3, 12,7 мм на “+”, 11,1 на “-”.
- Розміри: такий як оригінальний, або з похибкою по ширині та довжині у кілька міліметрів.
- Вага: кожним 10 А*год ємності відповідає 2,5-3 кг маси. Якщо АКБ, яку вам пропонують легша, вона, швидше за все не відповідає заявленим характеристикам.
- Бренд: краще віддавати перевагу європейським виробникам.
- Вартість: має бути не надто низькою, бо ваш потрібна якісна, надійна річ.
Беручи до уваги ці параметри, ви точно виберете найкращу модель АКБ для вашого авто. Нехай це придбання буде вдалим і безперебійно служитиме вам роками.
Коментарі (2) |
| |