реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Вибираємо ДБЖ для котла опалення

Автономна система опалення використовується в приватних будинках і квартирах, сучасні котли можуть працювати від природного газу або електрики. Це сучасні економічні пристрої, які відповідають нашим потребам і забезпечують комфортне життя в холодну пору року. Але як і вся сучасна побутова техніка, опалювальні котли для роботи потребують електроенергії. Що робити, якщо сталося аварійне відключення або котел відмовляється коректно працювати через суттєві перепади напруги?

Логічне рішення — придбати ДБЖ для котла опалення https://220volt.com.ua/ua/istochniki-besperebojnogo-pitaniya/opt_reshenie_ibp_sistem-otopleniya/. Такий пристрій забезпечує автономну подачу електроенергії в разі її відсутності, а також працюватиме, як стабілізатор напруги.

Але щоб безперебійник повноцінно функціонував, потрібно правильно підібрати пристрій під потреби вашої системи опалення.

Визначення потужності ДБЖ

Розрахувати необхідну потужність безперебійник не складно. Для цього потрібно дізнатися потужність циркуляційного насоса системи опалення і помножити його на два. Така математика пояснюється дуже просто — коли насос запускається, він потребує вдвічі потужнішого джерела струму, ніж він споживає в процесі роботи. Якщо ДБЖ буде мати меншу потужність, насос просто не зможе почати роботу.

Також зважайте на ємність акумуляторів встановлених на джерелі безперебійного живлення. Чим вище ємність, тим довше пристрій буде забезпечувати автономну подачу електроживлення.

Види ДБЖ

В продажу можна зустріти безперебійники декількох типів:

Оффлайн моделі. Вони використовуються лише як резервне джерело живлення, при стрибках струму такий пристрій не допоможе. Недолік цього типу UPS — доволі довгий період переходу в робочий режим, за цей час система опалення може вже вимкнутись. Перевага оффлайн моделей — невисока вартість.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ. Вони працюють постійно, коли потрібно вирівнюють рівень напруги в мережі і захищають обладнання від поломок. Мають мінімальний час переходу в режим автономної роботи. Пристрої цього типу досить добре підходять для роботи з системою опалення.

Вибираємо ДБЖ для котла опалення

Онлайн з подвійним перетворенням. Оптимальний вибір для системи опалення, принцип роботи пристроїв забезпечує опалювальне обладнання постійним струмом і вирівнює напругу до оптимального значення. Підходить для використання з чутливою технікою. Недолік — висока вартість.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що ДБЖ необхідно обов’язково мати, щоб забезпечити надійну роботу системи опалення. До його вибору варто підійти уважно, не нехтуючи розрахунками потрібної потужності. Вибір типу ДБЖ залежить від фінансових можливостей і того, наскільки часто зникає електроенергія і чи бувають значні перепади напруги в електромережі.


Коментарі (0)
avatar