реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Сучасні брекет-системи: ключ до красивої та здорової усмішки

Брекети вже давно не є приводом, щоб соромитись. Сьогодні це індикатор дбайливого ставлення до свого здоров’я. Практично кожна стоматологічна клініка в Києві включає у свої послуги встановлення брекет-системи. Завдяки постійному розвитку технологій і застосуванню новітніх матеріалів вони стали комфортнішими й непомітними.

Проте перед тим, як вибрати брекет-системи для розв'язання проблем прикусу та кривини зубного ряду, важливо отримати вичерпну інформацію щодо їх функціонування, переваг і можливих обмежень. Розкриваємо основні аспекти такого ортодонтичного лікування.

Що таке брекети та для чого вони потрібні

Сучасні брекет-системи: ключ до красивої та здорової усмішки

Брекет-системи — це ортодонтичні конструкції, які складаються з замків (брекетів) та дуги. Пластинки-брекети кріпляться на окремий зуб. У кожну з них вставляється дуга. Саме вона діє на зубний ряд, плавно переміщуючи його в потрібному напрямку. Для кожного зуба вибирається своя точка впливу. Тиск, який спричиняє дуга, залежить від її товщини. На початку лікування вибирають зазвичай найтонший варіант. Це дозволяє пацієнту швидше звикнути до конструкції.

Показання для встановлення брекет-системи:

  • дистоповані зуби — ті, які випирають у зубному ряду, ростуть під кутом;
  • діастеми та треми — великі міжзубні проміжки;
  • скупченість зубів;
  • різні види порушення прикусу: глибокий, відкритий, мезіальний, перехресний та ін.;
  • підготовка до імплантації чи іншого виду протезування.

Багато людей вибирають брекети для покращення естетичних якостей усмішки. Проте потрібно розуміти, що неправильне положення зубів може мати негативні наслідки для здоров’я. Так, скупченість викликає труднощі з гігієною, через що значно підвищується ризик карієсу. При аномаліях прикусу виникають проблеми з органами ШКТ, з'являються головні болі, порушується функціональність скронево-нижньощелепного суглоба та ін.

У якому віці встановлюють брекети

У молодшому віці виправити прикус легше, тому для носіння брекетів потрібно менше часу. На молочні зуби таку систему не встановлюють. Її ставлять дітям із 8 років, якщо вже виросли по 4 передніх зуби верхньої та нижньої щелеп і шестірки. Підлітковий вік є оптимальним для встановлення брекет-системи, оскільки до цього часу емаль міцнішає, може витримувати навантаження брекетами.

Сучасні системи можуть застосовуватись для пацієнтів різного віку. Якщо немає протипоказань, проводити ортодонтичне лікування з їх допомогою можна і в 60 років.

Як встановлюють брекети

Як встановлюють брекети

Встановлення брекет системи в Києві варто довірити професіоналам. Результат лікування залежить від кваліфікації ортодонта, а саме від того, як він проведе розрахунок (кут, точки встановлення). Велике значення має вибір системи. Сьогодні є багато різновидів таких конструкцій: металічні, сапфірові, керамічні. Відрізняються брекети також за способом встановлення: лігатурні та безлігатурні, вестибулярні та лінгвальні. Залежно від вибраного варіанту буде відрізнятися його фіксація. Загальна схема передбачає такі етапи:

  • діагностика та планування лікування — лікар проводить огляд, робить рентген, КТ та зліпки щелеп;
  • санація порожнини рота — проводиться професійна гігієна, виконується лікування карієсу та запальних процесів;
  • фіксація замків — для цього використовується спеціальний цемент;
  • регулювання та закріплення дуги.

При використанні лігатурних брекетів встановлюються ще лігатури, які утримують дугу та фіксують замки в правильному положенні. Після завершення процедури лікар дає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною та експлуатації конструкції. Надалі потрібно буде регулярно відвідувати стоматологічну клініку для налаштування системи. Залежно від складності випадку для лікування знадобиться від декількох місяців до 2 років.









Коментарі (0)
avatar