реклама партнерів:
Головна › Статті › Суспільство
Суспільство
Як стати оптимістом і для чого?
30-Квіт-12 4357 4.5 0
Якщо життя здається суцільною низкою сірих буднів, проблем і розчарувань - треба терміново щось робити!

Спочатку знайдемо в собі колючий поросль песимізму:

1. Мир огидний. Інструктор в спортзалі дивиться на вас якось не так, улюблені джинси не сходяться, а в їдальні в ваш салат спеціально налили надто багато масла.
2. Нічого не вийде. Якщо у вас щось не виходить, ви вважаєте справа вже проваленим. Так, якщо через три дні після відмови від сигарет все ще хочеться курити - кидати безглуздо. А якщо закурили - справа провалено. Так-так, ви ніколи не зможете кинути! Ні-ко-ли!
3. Далі - тільки гірше. Ви постійно шукайте (і найжахливіше - знаходите) ознаки катастрофи, що насувається, навіть під час обіду. Замість того, щоб отримувати належну дозу серотоніну з шоколадної цукерки, ви думаєте про те, в якому місці вона відкладеться.
4. Навколишні недосконалі. Вони без причини посміхаються, плоско жартують і ніяк не хочуть зрозуміти, як вам важко живеться. Крім того ...
5. Їм лише б знущатися! Компліменти? Над вами просто знущаються! Хто буде щиро хвалити таку товсту корову?
6. Навколо черстві егоїсти. Ви шукайте схвалення, а вас не похвалили вп'яте за добре зроблену роботу. Очевидно ж, все проти вас.
7. Всі люди однакові. Якщо ваш бос - черствий егоїст, все боси - черстві егоїсти.

Знайшли у себе хоча б одна ознака патологічного песиміста? Не дуже здорово. За статистикою, ризик розвитку інсульту і хвороб серця у песимістів вище, а імунна система працює гірше. Може бути, тому ви всю зиму металися між поліклінікою, аптекою і робочим столом, розполохували колег горою одноразових хусток і хрипким басом?

До речі, шансів раптово померти у песимістів теж набагато більше. Випереджають всіх в цьому сумному рейтингу іпохондрики. Ті, хто вважають себе безнадійно хворими, помирають, незважаючи на гарне здоров'я, приблизно в три рази частіше.

Сім рішень для однієї біди

На ваше щастя все поправимо. Головне - знайти в собі оптиміста. Ось так виглядає план пошуків:

1. Оточіть себе позитивними людьми. Важко бути оптимістом в компанії песимістів, і навпаки. Можливо, з деякими друзями, постійно нагадують вам про те, як все погано, варто припинити спілкування хоча б на час.

2. Зіткнувшись з серйозною проблемою, не робіть нічого, поки не придумаєте три рішення. Третє, швидше за все, виявиться менш категоричним і поспішним, а значить, шансів провалити справу буде набагато менше.

3. Робіть те, що ви дійсно можете зробити. Не треба ставити перед собою мету схуднути за місяць на десять кілограмів: це нереально. А ось на п'ять - цілком досяжний і не менш вражаючий результат.

4. Примусьте ваші невдачі працювати на себе. Будь провал приносить безцінний досвід і дозволяє в подальшому реально оцінювати свої сили. Так, наприклад, навіть самий невдалий відпустку - це маса забавних історій, які можна розповідати друзям і знайомим. По-перше, всім приємно слухати, як інші потрапили в халепу. По-друге, всіх залучають люди, які вміють над собою посміятися.

5. Позбавляйтеся від звички думати тільки про погане. Панічна мантра «Все пропало!", Яка з'являється при перших ознаках невдачі, тільки погіршує ситуацію. Паніка правильний вихід з ситуації не підкаже.

6. Орієнтуйтеся на конкретні завдання. Якщо щось не виходить, розкладіть це «щось» на здійсненні завдання і пошукайте до них короткі шляхи вирішення. Наприклад, якщо ви хочете підтягнуту фігуру до купального сезону, напишіть приблизно такий список: талія - ​​мінус три см, стегна - мінус п'ять см. Тепер список рішень: виключити цукор, піти в басейн, кожен день ходити пішки. Слідом терміни: виключити солодке через годину, знайти басейн по дорозі з роботи, записатися і піти пішки до далекої станції метро.

7. Не соромтеся просити про допомогу. Це анітрохи не принизить вас в очах оточуючих. Дотримуйтеся правила: «Не вмієш - запитай!» Це допоможе уникнути помилок і налагодити контакт з іншими людьми, тому що всім приємно показати себе досвідченим в якомусь питанні. До речі, своїм досвідом охоче діляться саме оптимісти. Так що дивіться пункт перший.

Катя Котова


Коментарі (0)
avatar