реклама партнерів:
Головна › Статті › Суспільство
Суспільство
Чекаємо на новий підприємницький Майдан?
04-Бер-11 2909 0.0 0
В останні місяці навколо найбільшого київського ринку «Петрівка» складається не цілком здоровий ажіотаж. На тлі повідомлень про те, що на місці «Петрівки» незабаром з’явиться найбільший в Києві торговельно-розважальний центр «Petrovka Mall» площею 160 тис. м2., Один за одним почали з’являтися повідомлення то про порушення кримінальних справ проти підприємців за розповсюдження творів з пропагандою насильства і жорстокості, то про міліцейські рейди і вилучення товару більш ніж на 13 млн. грн., то про внесення «Петрівки» до списку глобальних торговців контрафактною аудіо-відео-продукцією за версією представництва США із зовнішньої торгівлі.

Якщо відразу кілька «мін», всупереч солдатській мудрості, потрапляє в одну й ту ж «воронку» – значить, іде серйозна війна і працюють кваліфіковані артилеристи…

Паралельні і практично ідентичні процеси навколо всеукраїнської «Укркоопспілки», одеського «7 кілометра», київської «Троєщини», харківського «Барабашова», маріупольського ТРЦ «Україна» і т.д., змушують замислитися над істинною природою «інвестиційного пожвавлення» і «корпоративних процесів» у сфері торговельної нерухомості. Ті, хто добре знайомий з ситуацією і реальними процесами в цій сфері, говорять про масштабний тіньовий переділ власності, метою якого є консолідація всіх найбільших ринків України в одних міцних «Єєнакіївських» руках.

Підприємців зараз не те, що притискають – їх знищують не гірше, ніж після НЕПу. Проте відмінність у тому, що підприємці, котрі відчули смак свободи, здаватися не мають наміру. Оскільки здатися – означає або померти від голоду, або покинути Україну.

Люди вже не бояться говорити публічно про свавілля ринкових адміністрацій, “наєзжальників” і державної влади, незважаючи на загрозу втратити все – роботу, гроші, свободу. Це фактично народний опір.

Чинити опір важко. З кожним днем все важче. Але… іншого виходу просто немає. Столичні ринки згортаються. Приватні підприємці через часті податкові перевірки і дорогу оренду закривають свої підприємства.

Недавній підприємницький Майдан, спричинений спробами прийняття нової редакції Податкового Кодексу показав, що ринки в Україні – це не тільки місце, де доступний товар зустрічає економного покупця, але й потужний протестний ресурс, що керується загальними інтересами і має джерела самофінансування.

За підсумками акцій протесту проти ухвалення Податкового кодексу протестувальники створили Всеукраїнську профспілка працівників ринків, торгівлі і підприємців, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Відзначається, що профспілка об’єднує працівників ринків та сфери торгівлі, а також підприємців з 20 областей України та Києва.

Зокрема, в ній представлені ринки «Привоз» (Одеса), «Колгоспний» (Кіровоград), «Озерка» (Дніпропетровськ), «Ринок Дикого» (Рівне), «Центральний» (Мелітополь), «Барабашова» (Харків), «Юність» і «Привокзальний» (Київ) та інші.

Своєю метою профспілка ставить захист прав її членів, а також мобілізацію представників малого бізнесу в будь-який час, якщо влада не буде дотримуватися взятих на себе зобов’язань.
Члени профспілки не виключають продовження акцій протесту на Майдані Незалежності, якщо зміни, внесені до Податкового кодексу, будуть і надалі загрожувати існуванню малого і середнього бізнесу в Україні.

Учасники профспілкового руху підкреслюють його статус поза політикою і поза лобіюванням кланових інтересів. Вони сконцентрували зусилля виключно в економічній площині. Але чи можливо розділити політичні та економічні інтереси в реаліях сьогодення?

Консолідуючи економічний і соціальний потенціал найбільших українських ринків, влада отримує контроль над десятками тисяч потенційно неблагонадійних представників т.зв. «середнього класу».
При чому, технології знищення бунтівних ринків стають все більш тонкими, витонченішими і з «демократичним» лицем. Не встигла охолонути від репресивних потрясінь та ж «Петрівка», як її «на верхах» вже охрестили «контрабандною» та затвердили «реконструкцію», яка почнеться вже цього року.

“Ми заклали в план близько 10 тис. кв. м. торгової площі під диски і книги. Ті, хто захоче перейти з ринку в ТРЦ, – ласкаво просимо”, – заявив директор ТОВ” Книжковий ринок” Віталій Правдивий, зазначивши при цьому, що оренда збільшиться на 50-70%

“Ми закінчуємо узгоджувати проектну документацію. Будувати новий ТРЦ будемо 1,5-2 роки. Частина книжкового ринку буде знесена, але територія старого ринку по вул. Вербова, 21, з якої починався книжковий в 1997 році, залишиться. Це пам’ятка Києва, його обов’язково буде збережено”.
Тому не варто дивуватися, якщо вже в найближчий час питання боротьби з контрабандою, контрафактом, аморальщиною, ухиленням від сплати податків та архітектурно-естетичним свавіллям на конкретно взятих місцях отримає статус «національного проекту» і будуе оголошено черговою «непопулярної реформою».

На сакраментальне питання ринкових підприємців – «за що?…», тепер є риторичне відповідь – «За море Монако і терикони Донбасу!»…



Коментарі (0)
avatar