реклама партнерів:
Головна › Статті › Політика
Політика
Чи відродиться по-справжньому українська церква?
06-Вер-07 4689 2.5 1
Слід навести таку цитату з цього звернення: «От уже 435-та доба триває молитовне стояння парафіян Української Православної Церкви (московської церкви – автор, С.К.) біля храму св. влмч. Катерини. Як відомо, глава Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Лаврик своїм указом № 151 від 5-го квітня 2006 року по незрозумілих причинах розпорядився: храм святої великомучениці Катерини (нинішній музей), що завжди перебував у юрисдикції Московського Патріархату й по праву йому приналежний, передати "козацькій громаді" "Київського Патріархату…». У зверненні наголошується: «У незгоді із цим Чернігівська єпархія Української Православної Церкви подала позов у господарський суд м. Чернігова. Паралельно позов про незгоду з рішенням губернатора в Деснянський районний суд подав громадянин Рудьковський- нинішній міністр транспорту й зв'язку (ну, відомо, що це за одіозна фігура й кому вона служить, чиї інтереси вона захищає, автор - С.К.). У зв'язку із цим господарський суд вирішив відкласти своє засідання до ухвалення рішення Деснянським судом».
У цьому зверненні до мирян, представники московської церкви обвинувачують «шановних козаків» ( в лапки взято авторами звернення) за те, що вони, козаки, не знають буцімто історії й наголошують: «Не дуже добре вивчали в школі історію. Тому й не знають, що українське козацтво завжди захищало православну, канонічну віру на Україні, а "наші" - захищають розкольників».
Як бачимо, представники Московської церкви закидають прибічникам Українського патріархату на «незнання історії».
Ну, шовіністи завжди перекручували історію, і вигадували те, що потрібно тільки їм. У такому разі кажуть: «Ані совісті, ані боязні Бога». Адже усім відомо, що спершу виникла саме УКРАЇНСЬКА церква, а московську, яка увійшла на світові простори значно пізніше, не визнавав світ до тих пір, поки не підкупили московіти своїм «умовлянням» Константинопольський Патріархат. А що було потім і як вчинили московські попи й російська влада з Українською церквою, як, власне, із українським народом, відомо усім.
А тим часом…
5 серпня, під час перебування в Прилуцькому районі офіційної делегації, на запитання одного з журналістів про особисте ставлення В.М. Хоменка, як глави облдержадміністрації до події навколо Катерининської церкви, він зауважив, що «у нас церковні справи відділені від держави». «Отже, - на його думку, - не слід втручатися представникам влади в цей конфлікт між конфесіями та віруючими».
Якби в Україні була насправді УКРАЇНСЬКА влада, а не сателіти – сатрапи (я не маю на увазі особисто пана В.М.Хоменка, а взагалі), і суди в цьому разі теж були б українські, то не було б і подібних конфліктів. Бо ніхто б не посмів у нашій державі – українській державі - іти проти усього українського, на догоду великодержавникам іншої країни, які так охоче й заповзято хочуть захопити все, що суперечить політичним ідеям шовіністичного сусіда. От наша влада, ну, ніяк не хоче захищати українських набутків, у тому числі «не вмішуючись» і в церковні справи, тоді як російська влада використовує можливості своєї ж церкви для досягнень стратегічних завдань активно й цілеспрямовано. Ну, це їх діло, і вмішуватися у їхні справи дійсно не треба. Але вкотре пересвідчуєшся : ще нема в Україні, справді, української, патріотичної влади. А чи буде?


Коментарі (1)
avatar
1
Со времён киевского князя Владимира (988г.) Русская земля имела одного митрополита. В 1299г. митрополичий престол митрополитом Максимом был переведён из Киева (матери городов руссских) во Владимир. В 1326г., Митрополит Всея Руси Пётр перехал из Владимира в Москву, где и был похоронен. Его преемник Феогност окончательно сделал Москву центром общерусской метрополии. Православные Киева входили в Московскую Митрополию до 1458г.
В 1453г. турки захватили Константинополь, что дало возможность в 1458г. великим князьям литовским, для уменьшения влияния на православных Вел. Княжества Литовского соседней православной Москвы, создать новую Киевскую Митрополию, формально подчиняясь не Московской Митрополии, а Константинопольскому Патриархату. Но, на практике велики князья литовские, а со временем короли польские взяли себе право назначать православных епископов и самого митрополита. Т.е. важные церковные вопросы стали решаться мирскими деятелями принадлежащими всё более враждебной православию церкви. Это, а также коррупция, порождённая покровительством светской враждебной православию власти подорвали авторитет киевского митрополита среди православных. В 1570-х годах Львовское братство восстановило связи с православной церковью России, а многие украинские православные священники уехали в Москву от преследований католиков и униатов. Уже тогда униаты вели войну с православными за церкви.
В 1587г. учреждена самостоятельная Московская Патриархия. Она была легитимной в православном мире и признана Вселенским Собором и всеми православными патриархами.
В 1625г., понимая, что у православия на Украине под властью Польши нет будущего, Киевский Митрополит Борецкий обратился к русскому царю с прошением принять Украину под своё покровительство. В 1686г. левобережное украинское духовенство, во главе с Киевским Митрополитом, князем Гедеон Святополк-Четвертинским присоединилоь к Московской Патриархии. Гетман Украины, казацкая старшина, духовенство и братства однозначно согласились с этим решением. Тем временем православная церковь Правобережья испытывала сильнейшее давление со стороны поляков, а с переходом Львовской, Перемышльской и Луцкой епархий к униатам, вступила в период упадка.
Что же происходит сегодня? Денисенко, при поддержке Ющенко сам себя объявил "Киевским Патриархом", за что Патриархом Московским и всея Руси Алексием II был отлучён от церкви. Ни один патриарх или митрополит в православном мире не признал Денисенко. Этот человек и все кто за ним идёт находятся вне церкви и этим губят свою душу. С таким же успехом любой человек может себя объявить патриархом или создать какую-нибудь новую церковь.
avatar