реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Портативний чи стаціонарний УЗД-апарат: як обрати оптимальне обладнання для своєї медичної практики

Ультразвукова діагностика сьогодні являється одним з найінформативніших та найточніших методів діагностики. Тому при відкритті клініки до списку необхідного обладнання обов’язково потрібно внести УЗ систему. Оновити також варто застаріле обладнання, яке не відповідає сучасним стандартам діагностики та не може забезпечити потреби медичного центру. У будь-якому випадку перед власниками клінік постає питання: що краще вибрати — стаціонарний чи портативний УЗД апарат? Кожен із типів пристроїв має свої переваги та недоліки. До вибору потрібно підходити, враховуючи індивідуальні особливості роботи конкретної установи.

Особливості стаціонарних УЗ систем

Стаціонарні УЗД апарати мають великі габарити, встановлюються в одному кабінеті і не передбачають переміщення. Їх використання дозволяє отримати ряд переваг:

  1. Великий монітор. Така особливість дозволяє лікарям детально аналізувати зображення. Це особливо важливо для точних діагнозів та вибору оптимального лікування.
  2. Функціональність. Сучасні стаціонарні УЗД пристрої зазвичай пропонують багато можливостей, наприклад, режим кольорової доплерографії, тривимірного сканування тощо. Це дозволяє здійснювати детальні та інформативні дослідження.
  3. Висока точність. Великі розміри дозволяють апаратам бути стабільними та мати більшу потужність. Це впливає на якість отриманих даних.
  4. Підключення додаткового обладнання. Багато моделей стаціонарного УЗД обладнання мають додаткові входи та можливості для підключення зовнішніх пристроїв — принтерів або комп'ютерів. Це сприяє створенню повноцінних звітів, а також підтримує обмін даними із медичним інформаційним обладнанням.

Хоча стаціонарні УЗД апарати мають чимало переваг, вони не можуть бути такими мобільними, як переносні, тому не підходять для всіх медичних ситуацій.

Особливості портативних УЗ систем

Портативні УЗД сканери мають вигляд ноутбука чи планшета. Компактні розміри таких пристроїв дозволяють брати їх з собою на виклик, проводити обстеження у палатах та польових умовах. Серед інших переваг таких пристроїв варто виділити:

  1. Різні режими роботи. Це розширює функціональність пристроїв і дозволяє вивчати кровопостачання органів. Сучасні портативні моделі практично не поступаються по функціональних можливостях стаціонарним варіаціям.
  2. Хороша візуалізація. Збільшувати зображення конкретного органу можна з допомогою функції Zoom.
  3. Автономність. Легкі та потужні акумулятори роблять пристрої незалежними від зовнішнього джерела електроживлення.
  4. Зручність у застосуванні. Портативні системи мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Вони швидко запускаються, що дозволяє надати потерпілому допомогу без затримок в екстрених ситуаціях.
  5. Доступність. Ціна портативних моделей значно нижча, ніж стаціонарних. Тому такі пристрої можна обирати, коли є обмеження по бюджету.

Проте потрібно врахувати, що деякі спеціалізовані медичні дослідження вимагають УЗД-апаратів зі спеціальними датчиками, які можуть бути недоступні для портативних моделей. Невеликі монітори заставляють лікаря напружувати зір.

Який апарат вибрати

Остаточне рішення залежить від різних факторів. Перш за все потрібно врахувати характер роботи фахівців. Портативний апарат підійде для лікаря швидкої допомоги чи для тих, хто виїжджає на виклики на дім. Для тих, хто працює в лікарні або клініці та зазвичай виконує складні дослідження, стаціонарний УЗД апарат може бути кориснішим. Якщо якість зображення та розширений функціонал є пріоритетом, то така система може бути вигіднішою в довгостроковій перспективі.

Джерело: сайт medigran.com






Коментарі (0)
avatar