реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Опік нігтьової пластини – що це? Що робити при опіку

Покриття нігтів гель-лаком – один із найбільш популярних способів отримати гарний, стильний і довготривалий манікюр. Але за всіма перевагами процедури є чимала вірогідність отримати опік нігтьової пластини. Цей неприємний інцидент може виникнути через неправильне використання ультрафіолетових ламп при сушінні гель-лаку чи інших нігтьових покриттів.

Тому найкращим рішенням буде звертатися до кваліфікованих майстрів, які використовують якісну та сертифіковану продукцію. А у випадках, коли ви самостійно покриваєте нігті, варто купити гель-лак від найкращих світових виробників у спеціалізованому магазині Froomo

Що таке опік нігтьової пластини?

Опік нігтьової пластини являє собою серйозне пошкодження, яке вимагає якнайшвидшого лікування у дерматолога подолога в залежності, де сталася травма: на нігтях руки чи стопи. Цей тип опіку може призвести до болю, почервоніння, лущення та навіть деформації нігтьової пластини.

Причини опіку нігтьової пластини

Однією з головних причин опіку нігтьової пластини може стати тривала дія ультрафіолетового випромінювання під час процесу сушіння гелевого покриття. Це може статися через неправильний вибір лампи чи неправильний час полімеризації. Майстри манікюру часто використовують ультрафіолетові лампи для прискореного сушіння гель-лаку, але якщо час сушіння встановлено неправильно чи лампа має невідповідну потужність, це може спричинити опік нігтьової пластини. Інколи дівчата – клієнтки майстрів манікюру відчувають біль під час сушіння покриття в лампі. Якщо таке відбувається, в жодному разі не можна терпіти. Необхідно дістати руку з лампи та повідомити майстра про відчуття дискомфорту.

Ще однією причиною може бути неправильне застосування бази, праймера та інших складових нігтьового покриття. Якщо матеріали потрапляють на шкіру навколо нігтя чи на сам ніготь, а потім піддаються впливу ультрафіолету, це також може призвести до такого негативного ефекту.

Також не може бути виключений прояв алергічної реакції на складові гель-лаку під час проведення манікюру.

Нерідко джерелом хімічного опіку може послужити застосування агресивних хімічних речовин, наприклад при домашньому прибиранні.

Перша допомога при опіку нігтьової пластини

При опіку нігтьової пластини важливо негайно вжити заходів для мінімізації болю та негативних наслідків. У разі опіку під час манікюру потрібно:

  • спочатку обережно прибрати руки з-під лампи, щоб запобігти подальшій дії ультрафіолету;

  • прибрати покриття, щоб оцінити ситуацію;

  • негайно охолодити жар, наприклад, помістивши пальці у холодну воду чи зробивши холодний компрес;

  • за потреби для полегшення болю можна застосувати засоби, що містить алое віра чи пантенол;

  • обробити пошкоджену ділянку антисептиком для мінімізації зараження грибком та іншими неприємними інфекціями;

  • в жодному разі не варто використовувати олії чи жири, оскільки вони можуть тільки погіршити ситуацію.

Для запобігання опікам в майбутньому слід ретельно стежити за часом сушіння і правильно використовувати матеріали для манікюру.

Важливо пам'ятати, що за наявності серйозних опіків слід звернутися за медичною допомогою. Залежно від тривалості, області та ступеня пошкодження процес лікування потребує 3-4 місяці для повного відновлення здорової нігтьової пластини. У період реабілітації лікар проводить індивідуальну корекцію раціону пацієнта, підбирає вітамінні комплекси та надає рекомендації щодо догляду за травмованими нігтями. У більшості випадків рекомендується застосування медичного манікюру із застосуванням захисних лаків, що унеможливлюють наявність небезпечних компонентів.









Коментарі (0)
avatar