Головна › Новини › Споживач
Зручний, але вбивчий... пластик
29-Лис-10 1139 5.0 0
Бісфенол А (ВРА) визнаний персоною нон ґрата у зв'язку зі своєю токсичністю. Пластикові пляшки, контейнери для продуктів, компакт-диски, автомобільні деталі, консервні банки, зубні пломби, які містять бісфенол А, потенційно небезпечні для здоров'я.

Канада стала першою країною, яка відкрито визнала токсичність бісфенолу, який був занесений до списку небезпечних речовин. В деяких інших країнах використання бісфенолу А було зменшено і раніше, щоправда, неофіційно.

Бісфенол був вперше синтезований російським ученим Олександром Діаніним в 1891 році. Про те, що бісфенол А нагадує жіночі статеві гормони - естрогени, стало відомо в 1936. За минулі більш ніж сто років використання доказів його шкоди накопичилося достатньо. Проте його використання залишається привабливим для виробників.

Концентрація бісфенолу в організмі підвищується в десятки разів вище гранично допустимого рівня при використанні певних пластмас і матеріалів. До того ж, бісфенол накопичується в організмі при постійному контакті. Рівень його вмісту в організмі підвищений у 83% американців.

На даний час існує більше сотні досліджень, що підтверджують токсичність бісфенолу. Як синтетичний аналог естрогенів, він легко порушує гормональний баланс, приводячи до багатьох проблем. Таким, як зниження репродуктивної функції, раку грудей, ожиріння, раннього статевого дозрівання, діабету, порушення імунної системи, погіршення якості сперми та збільшення кількості викиднів. Особливу небезпеку становлять пляшечки для дитячого годування.

Бісфенол міститься в пластмасах 3 і 7 типу. Якщо на пластиковій упаковці є маркування, можна дізнатися тип пластмаси. 7 тип відображається літерами "PC" - клас полікарбонатів і епоксидних смол. 3 тип - полівінілхлорид («PVC»), може містити бісфенол як пластифікатор.

Поки в нашій країні немає строгих обмежень на використання бісфенолу, ви можете захистити себе і дитину від використання цих пластмас, купуючи скляні пляшки. Також не варто розігрівати їжу в полікарбонатному посуді або мити його за допомогою миючих засобів. Такі маніпуляції можуть в рази підвищити вивільнення бісфенолу А.

Джерело: The Epoch TimesДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:бісфенол, пластмаси, гормональний баланс, токсичний пластикКоментарі (0)
avatar