реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Залужний: "Це вам не телешоу!"

В інтерв’ю The Washington Post Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів про стратегічну офензиву Збройних Сил на півдні України, складнощі, які доводиться долати українцям, а також про те, чого зараз найбільше бракує.

- Мене дратує, коли кажуть, що контрнаступ почався повільніше, ніж хтось очікував – каже Головнокомандувач. – Це не телесеріал, за яким можна всім світом стежити та вболівати за якусь зі сторін. Кожен день, кожен метр дається нам кров’ю.
Але кожного дня українське військо звільняє території на дуже широкому фронті. При цьому ключ до перемоги – в ефективному постачанні. Насамперед боєприпасів та авіації. Вчасне прибуття такої допомоги з боку США може стати ключовим для перебігу всієї кампанії.

- Якщо я не отримаю 100 тисяч тонн боєприпасів за тиждень – загине тисяча людей. Чи хотіли б ви бути на моєму місці? – питає Головнокомандувач ЗСУ.
Головна проблема взаємодії з партнерами – в тому, що вони водночас очікують на результат та зволікають з наданням тієї допомоги, яка б дозволила проводити операцію саме за стандартами НАТО. Паритет або ж перевага у повітрі залежить від своєчасного надання винищувачів F-16.

- Мені не треба 120 літаків, – каже генерал Залужний. – Я не збираюсь лякати весь світ. Вистачило б і обмеженої кількості. Але вони потрібні. Адже ворог використовує інше покоління авіації.

На запитання, чи розглядає він можливість застосування путіним ядерної зброї чи підриву Запорізької АЕС, Валерій Залужний підкреслив, що ми маємо розглядати всі сценарії, зокрема й найгірші.

- Всі ці зовнішні сигнали на кшталт “Бійтеся ядерних ударів” мене не зупиняють. Ми робимо свою роботу. Не здаватися ж нам через страхи?Теги:Залужний, ЗСУ, російсько - українська війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar