реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Закон про декомунізацію в області виконується

Відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменуванню в області підлягало 2300 вулиць. До сьогодні із такими застарілими назвами залишалися 80 сільських вулиць та три у Новгороді-Сіверському.

На черговому засіданні профільної експертної групи розглянуто пропозиції райдержадміністрацій про зміну назв вулиць та внесено їх до проекту відповідного розпорядження. Про це повідомив сайт Чернігівська ОДА

До числа лідерів перейменованих вулиць увійшли Жовтневі та Колгоспні — разом їх більше двох десятків, чимало Радянських та Червоних.

Через відсутність пропозицій від Бобровицької райдержадміністрації про перейменування вулиць у селі Кобижча та від Новгород-Сіверської міської ради щодо кількох міських вулиць, експерти спільним рішенням визначилися з новими топонімами.

Також на засіданні обговорено ситуацію, що склалася довкола демонтажу пам’ятників. За наданою райдержадміністраціями інформацією, 18 пам’ятників, пам’ятних знаків чи дощок, інших меморіальних об’єктів та елементів декору архітектурних споруд до сьогодні не були демонтовані чи зняті з балансу відповідно до Закону.

Тому за результатами засідання експертної групи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації доручено внести зміни до проекту розпорядження голови ОДА стосовно перейменування об’єктів топоніміки, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій — доопрацювати проект розпорядження щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків в рамках Закону.

Як нагадав директор Департаменту інформдіяльності Андрій Подорван, відповідно до вказаного Закону України, Верховна Рада вже перейменувала 52 населених пункти нашої області, в тому числі місто Сновськ (колишній Щорс). Ще 12 на черзі.Теги:Сновськ, перейменування, декомунізація, Новгород- Сіверський, Чернігівська ОДА, Кобижча


Читайте такожКоментарі (0)
avatar