реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

За допомогою електроструму порушники добули майже 49 кг риби на понад 53 тис. грн збитків

10 серпня 2021 року під час рейду на водоймах Корюківського району Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення Правил рибальства. Двоє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна з мотором забороненим знаряддям –електровудкою. У такий варварський спосіб порушники добули майже 49 кг риби: щука – 121 екз., плітка – 64 екз., окунь – 23 екз., плоскирка – 17 екз., краснопірка – 16 екз., головень – 16 екз., в’язь (червонокнижний) – 7 екз., лящ – 6 екз., лин – 4 екз., білизна – 3 екз. та сом – 3 екз.

Інцидент зафіксовано на р. Снов, поблизу с. Гірськ Сновської громади. Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 53 397 грн. Браконьєрами виявилися місцеві мешканці.

На громадян оформлено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП та ст. 90 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до Щорського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. З огляду на розмір збитків, завданих рибному господарству України, дане правопорушення носить ознаки кримінального. Дерев’яний човен з мотором, електровудку, автомобіль «Нива» та незаконно виловлені водні біоресурси у браконьєрів вилучено.

«Застосування електроструму для здійснення лову риби є неприпустимим, адже це завдає масштабного руйнування всій екосистемі водойми. Внаслідок використання електровудок гине не тільки риба, але і її кормова база, виникають «мертві зони» на водоймі», - відзначив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на нашу «гарячу лінію» (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Довідкова інформація:
Залежно від потужності електровудка діє у радіусі від 5 до 20 метрів. При цьому вона здатна знищити все живе – від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів. Та риба, яка не гине від дії електроструму, у майбутньому втрачає здатність нереститися.

за інф. Чернігівського рибоохоронного патруляТеги:рибінспекція, рибальство, рибоохоронний патруль, рибоохорона


Читайте такожКоментарі (0)
avatar