Головна › Новини › Споживач
З початку листопада на Чернігівщині згоріли 10 людей
09-Груд-14 744 0.0 0
Звернення до мешканців та гостей Чернігівщини

З настанням морозів, до Служби порятунку "101" значно більше стало надходити повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них. Це є результатом того, що рятуючись від холоду, люди інтенсивно використовують прилади опалення, електрообігрівачі та газове обладнання й при цьому не приділяють належної уваги дотриманню протипожежних вимог.

Основними причинами лиха є: відсутність безпечної протипожежної відстані від дерев’яних стін, перекриття будинків до печей чи димарів, поява у їх цегляній кладці тріщин, надмірне перегрівання або залишення без нагляду опалювальних приладів, розміщення впритул до них дров, занавісок, меблів тощо, випадіння жарин з топкових дверцят печей, користування саморобними електрообігрівачами.

Також, у цей період особи, які зловживають алкогольними напоями, часто їх розпивають у домівках, а потім допускають необережне поводження з вогнем, кидають непогашені недопалки або курять у ліжку.

Лише з початку листопада зі всіх вказаних вище причин зареєстровано майже 70 пожеж, під час яких загинуло 10 та отримали травми 4 громадянина.

У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до всіх мешканців і гостей Чернігівщини з наполегливим проханням буди вкрай обережними та уважними при експлуатації приладів опалення, електрообігрівачів.

Дбаючи про тепло у домівках, не забувайте дотримуватися правил пожежної безпеки. Періодично перевіряйте, щоб у печах та димарях не з’явилися тріщини. Не допускайте перегрівання приладів опалення. Слідкуйте, щоб відстань від печей і електрообігрівачів до речей була не менше півметра.

Не зловживайте алкоголем. Будьте обережними під час куріння. Не кидайте непогашені сірники або недопалки на підлогу або у смітник. Ні в якому разі не паліть у ліжку.
Цінуйте власне життя та не втрачайте пильності. Дбайте про безпеку і пам’ятайте, що вогонь вмить може знищити роками накопичене майно!

Ігор ФЕДОРЕНКО,
начальник Управління ДСНС у Чернігівській областіТеги:грубки, пожежі, алкоголь, Надзвичайні ситуації


Читайте такожКоментарі (0)
avatar