Головна › Новини › ПОДІЇ
З'їзд капеланів
07-Бер-18 920 0.0 0
6 березня 2018 р. розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Участь у роботі Всеукраїнського з’їзду капеланів взяв Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, член Вищої Церковної Ради, голова Економічного управління Київського Патріархату прот. Петро Ландвитович, а також понад 200 військових священиків (капеланів) з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

У рамках проведення з’їзду були підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України.

На початку засідання усі присутні в залі переглянули фільм про капеланське служіння, його розвиток і позитивний вплив на українське військо.

Після завершення показу фільму до учасників з’їзду звернувся голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Митрополит привітав усіх капеланів з початком спільних великих навчань та закликав на учасників Боже благословення.

Також до усіх присутніх на з’їзді звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній: «Передовсім маю честь передати благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святішого Патріарха Філарета усім учасникам сьогоднішнього з’їзду з побажанням плідної та корисної роботи. З волі Божої та відповідно до рішення Священного синоду в нашій Церкві вже понад 17 років діє Синодальне управління, яке опікується військовослужбовцями. Військова служба має своїм завданням захист і оборону громадян країни від агресії, а в дні лихоліть – готовність пожертвувати своїм життям заради спасіння Вітчизни, заради незалежності свого народу. Саме тому діяльність священнослужителів повинна широко охоплювати армію» – підкреслив владика.

Митрополит Епіфаній вручив ордени св. Юрія Переможця військовим священикам- в числі нагороджених і капелан, настоятель чернігівського храму святих Михайла і Федора митрофорний протоієрей Олег Сіренко.Теги:Чернігівська єпархія, російсько- українська війна, Дніпро, капелани


Читайте такожКоментарі (0)
avatar