реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Все через землю

«Слуги народу» та екс-ОПЗЖ зірвали закінчення сесії міської ради Чернігова

38-а (позачергова) сесія чернігівської міської ради VIIIскликання, що проходила у вівторок, 5 березня, була завершена достроково. Через це, зокрема, депутати не розглянули звернення по ВПО та про встановлення Дня Героїв.

Чому депутати виймали свої картки та блокували голосування та які питання не були розглянуті – дізнавайтеся з нашого матеріалу.

Конфліктна земля

«Спіткнулися» чернігівські парламентарі на 20-му питанні у порядку денному. Воно мало назву «Про визначення переліку земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами», й щоб прийняти його за основу депутатам не вистачило двох голосів: «за» проголосували 20 народних обранців (для того, щоб рішення було прийнято, необхідно не менше 22 голосів).

Проектом рішення пропонувалося виділити 9 ділянок для продажу права оренди через аукціон. Три ділянки призначалися для будівництва та обслуговування паркінгів та автостоянок, п’ять – будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, ще одна – для внутрішньоквартального проїзду.

Пояснюючи, чому він та його колеги по фракції не голосували за це рішення, голова фракції «Слуга народу» Максим Черненок наполягав на тому, що він не проти самого цього рішення, але має претензії до процедури.

Депутати спробували перейти до наступного, 21-го, за ліком, питання порядку денного: «Про визначення переліку земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами та про продаж на земельних торгах права оренди земельної ділянки кадастровий номер 7410100000:01:010:0938». Проте виявилося, що здійснити голосування за це питання народні обранці не можуть, бо немає кворуму (тобто мінімально необхідної кількості депутатів).

Сталося це через те, що обраний від ОПЗЖ (наразі – позафракційний) депутат Віталій Голець та фракція «Слуг народу» у повному складі (Максим Черненок, Катерина Демченко та Олена Стрілець), хоча фізично й продовжували знаходитися у залі, вийняли свої картки для голосування.

Через відсутність кворуму в.о. мера Чернігова Олександр Ломако оголосив про дострокове завершення сесії.

Як пояснювали

Голова фракції «Слуг народу» у міській раді Максим Черненок (на фото) підтвердив, що вийняти картки – було свідомим рішенням фракції, яке народний обранець пояснює тим, що, на його думку, міську нормативну базу треба привести у відповідність до сучасних вимог загальноукраїнського законодавства:-Це була позиція фракції. Справа у тому (ми це питання підіймали й на комісіях), що порушена процедура обрання цих земельних ділянок, процедура визначення цільового призначення цих земельних ділянок, процедура встановлення обмежень. Тобто навіть якби провели конкурс, будь-хто оскаржив би цей конкурс (маються на увазі земельні торги, - прим.), й цей конкурс був би визнаний недійсним. Сьогодні в нас немає нормативної бази, вона застаріла. Ми створили робочу групу з приведення у відповідність до чинного законодавства та розробки певного положення: яким чином ми земельні ділянки визначаємо. Це має робитися комісійсно,– пояснює Максим Черненок. – Ми підтримаємо конкурси, ми підтримаємо аукціони. Але це має бути проведено у законний спосіб, який задовольнить інтереси міста.

При цьому керівництво міської ради притримується іншого бачення того, чому сесія була завершена достроково, й називають таку позицію опонентів «ганьбою»:-Враховуючи, що у залі було 25 депутатів, одна фракція – «Слуга народу» просто заблокувала ці питання для того, щоб, очевидно, якимось чином кулуарно повирішувати свої власні особисті питання, також пов’язані з землею. Але вже без аукціонів. Я вважаю, що це ганьба не голосувати за питання винесення земельних аукціонів. Це питання проти громади міста. Це питання, в тому числі, розвитку міста. Я був дуже вражений цією позицією. Ми обговорювали особисто з тим же Черненком ці питання до сесії. Тиждень тому, місяць тому – ніяких заперечень не було. Всі депутатські комісії розглядали ці питання. Аукціон – це дуже просто: винесена земельна ділянка на торги, хто дає більшу ціну, той її й купує, - заявив Олександр Ломако.

Також Олександр Ломако висловив припущення, що позиція «Слуг народу» може бути пов’язана з бажанням, аби земельні питання вирішувалися не на сесії міської ради, а розпорядженнями очільника міської військової адміністрації.

Через дострокове закінчення сесії не були розглянуті 7 земельних питань та два звернення до органів центральної влади, які стосувалися проблем ВПО та встановлення Дня Героїв.

Докладніше про неприйняті звернення ми розповімо в окремому матеріалі.

Сєргєй КАРАСЬ 0462
Чернігівська Медіа ГрупаТеги:Сєргєй Карась, Чернігівська міська рада, Черненок, Слуга народу


Читайте такожКоментарі (0)
avatar