Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
“Вхід тільки для місцевих”: як Управління ЖКГ закупає зупинки для Чернігова
08-Лис-18 366 0.0 0
Ще з весни 2018 року Управління ЖКГ Чернігівської міської ради намагається провести процедуру закупівлі чергової партії зупинок по місту Чернігову заключивши договір із “бажаним” учасником. Але коли процедура відкритих торгів, очевидно, не дала бажаного для керівництва Управління ЖКГ результату - вони просто відмінили тендер, змінили предмет закупівлі, роздробили на менші допорогові лоти і почало підписувати договір із “потрібним” виконавцем. Більше того, нові скляні зупинки за низкою адрес в Чернігові почали з'являтися ще до підписання договору на проведення цих робіт.

Як таке можливо - читайте далі в матеріалі.

В квітні 2018 року управлінням ЖКГ Чернігівської міської ради було оголошено тендер на придбання та встановлення зупинкових павільйонів для облаштування зупинок громадського транспорту на загальну суму більше 6 мільйонів гривень шляхом проведення відкритих торгів. Тоді з різних причин всіх учасників, які приймали участь у торгах, було дискваліфіковано.

Вже в травні 2018 року на сайті публічних закупівель Управлінням було повторно оголошено про процедуру відкритих торгів для закупівлі тих самих зупинок. Але цього разу при прийнятті рішень тендерним комітетом про допущення учасників до торгів, з трьох учасників, що подали пропозиції, дискваліфікували лише київський ТОВ "Сервіс Столиця Інновейшн” на підставі невідповідності їх пропозиції технічним та якісним характеристикам предмету закупівлі. Цього разу тендерний комітет чомусь не звернув уваги на невідповідність документів вимогам тендерної документації двох інших чернігівських учасників (ТОВ «Селвис» та ТОВ «Чернігівартсервіс»), а також відсутність деяких документів у складі тендерних пропозицій.

Але і цього разу Управління не змогло провести торги та підписати договір через подання ТОВ “Столиця Сервіс Інновейшн” скарги до Антимонопольного комітету України, рішенням якого Управління зобов`язали відмінити вищезазначену процедуру закупівлі.

Далі Управління ЖКГ пішло вже перевіреним шляхом. Адже, минулого 2017 року зупинки в Чернігові встановлювалися шляхом підписання прямих договорів на капітальний ремонт зупинок, виконавцем яких виступало ТОВ “Селвис”.

Нагадаємо, що власником ТОВ “Селвис” згідно даних Єдиного державного реєстру є Масленікова Людмила Глібівна - дружина відомого у Чернігові бізнесмена Сергія Масленікова. Він пов'язаний з Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком давніми партійними стосунками. Масленіков не лише був в партійному списку БПП на останніх місцевих виборах, але і очолював персональний благодійний фонд Атрошенко “Поліський оберіг”, що відіграв неабияку роль під час агітаційної кампанії в Чернігові.

Вже з початку вересня 2018 у системі публічних закупівель почали з'являтися оголошення про закупівлі тепер вже “капітального ремонту зупинок громадського транспорту”. В цьому випадку зміна кваліфікації предмету закупівлі дозволила Управлінню провести закупівлю як допорогову та підписувати договір із “потрібним” виконавцем.

“Таємничий благодійник”

Цікавим виявився той факт, що деякі із зупинок на початок вересня вже фізично були встановлені. Зокрема, зупинки «вул.Грибоєдова», «Технологічний університет», «Кооперативний технікум» , «Стадіон ім.Ю.О. Гагаріна», «вул. Родимцева»

Ми звернулися до Управління ЖКГ з проханням надати інформацію щодо правових підстав проведення капітального ремонту зупинок громадського транспорту в місті Чернігові за вище зазначеними адресами та надати інформацію щодо підрядника, яким виконані даний вид робіт та підстави для їх виконання.

В отриманій відповіді правління ЖКГ надало абстрактну відповідь щодо Рішень міської ради про затвердження програми по встановленню зупинок, а також рішення про виділення коштів на їх встановлення, але жодного слова про те, ким таки встановлено дані зупинки і на яких підставах.

Тобто склалася ситуація, коли ще до оголошення результатів торгів та підписання договору фактичні роботи по встановленню зупинкових комплексів були виконані на ряді зупинок.

Хто ж цей загадковий благодійник, який не дочекавшись результатів торгів, виконав усі роботи? Відповідь виявилася простою і передбачуваною. - це ніхто інший як Сергій Масленіков. Настільки він був впевнений у своїй перемозі.

Але якщо в 2017 році всі зупинкові комплекси встановлювала фірма зареєстрована на дружину Масленікова - ТОВ «Селвис», то в 2018 році більшість зупинок встановлює ТОВ “Конторг” - директом якої є сам Сергій Масленіков. Ось така рокировка. Цю інформацію підтверджує аналітична система Youcontrol.

Додамо, що на даний момент вже оголошено про закупівлю робіт по встановленню близько 60 зупинок, на суму більше 8 мільйонів гривень. Вартість однієї зупинки коливається від 123 тисяч до 222 тисяч гривень в залежності від розміру.

Дана ситуація демонструє, що Управління ЖКГ Чернігівської міської ради не зацікавлене в створенні конкурентного середовища при проведенні процедур закупівель та економії коштів міського бюджету. Нові компанії з усієї країни, які можуть конкурувати із місцевими “зручними” постачальниками і поставляти аналогічний товар чи послуги за нижчою ціною практично не допускаються до участі в закупівлях. Натомість кошти міського бюджету на регулярній основі освоюють місцеві наближені до керівництва міської ради компанії.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).Теги:тендери, зупинки в Чернігові, Чернігівська міська рада, ЖКГ Чернігова


Читайте такожКоментарі (0)
avatar