реклама партнерів:
Головна › Новини › Місто

Заступник міського голови пояснив чому АМКУ позбавив Чернігів тролейбусів

5 серпня КП “Чернігівське тролейбусне управління” через процедуру закупівель ProZorro оголосило новий тендер на придбання 10 тролейбусів, пише заступник міського голови Олександр Ломако.

Після чергових заяв Антимонопольного комітету та матеріалів у ЗМІ тезово хочемо прокоментувати їхні слова:

1. Переможець тендеру на закупівлю тролейбусів ТОВ «Спільне підприємство «Янікс» - офіційний дилер фірми «Белкомунмаш» в Україні. По білоруським законам не можна зробити експортну поставку без 100% оплати наперед. А “ЧТУ” не може зробити таку передоплату. Дилему з обіговими коштами вирішує дилер.

2. Чому в тендері, який оголосили в ЧТУ, не брали участь українські кампанії, крім “Літану”? Відповідь дуже проста. Вони всі тісно спілкуються між собою та знають порядок цифр, які та чи інша кампанія виставляє на тендер. Ціна менше 4 млн за тролейбус виявилася для них непривабливою.

3. “Белкомунмаш” усвідомлював, що його участі в тендері не особливо раді українські виробники тролейбусів. Тому, на нашу думку, намагався застрахуватися від зриву торгів. Білоруська кампанія ТОВ «Внешагрогруп», яка брала участь в тендері - такий механізм. Хіба це заборонено вітчизняним законодавством?

4. Рішення про контракти з 25-ма проданими тролейбусами приймав тендерний комітет. Його аргументація зрозуміла – такі закупівлі краще робити в серійного виробника тролейбусів, який буде їх реально виготовляти, а не збирати з доступних елементів. І це наше право, ставити вимогу до серійності виробництва!

У той же час, учасники тендеру, керівництво міста та громада Чернігова так і не зрозуміли позицію АКМУ, який скасував тендер, де переможець пропонкував одну із найнижчих цін на тролейбусі в Україні.

Чому, найнижча ціна, яка була запропонована на тенер, була відхилена, хоча АКМУ мав всі законні підстави визнати тендер таким, що відбувся? Якби тендерний комітет відхилив найижчу ціну та визнав переможцем вищу позицію - дії АКМУ можна було б розцінити як спробу захистити справедливість. Але тут ситуація виглядає зовсім по-іншому.
АКМУ знайшов підстави скасувати результати тендеру, хоча мав всі можливості цього не робити, в тому числі, лист від «Літану», який відкликав свою скаргу та був в АКМУ в момент її розглиду. Чому виробник з Дніпра це зробив? Відповідь дуже проста. Очільник міста Владислав Атрошенко, через посередників вдавався до досить простих, але зрозумілих аргументів: «Ви програли тендер по-суті, тому, що запропонували вищу ціну. Ви взяли участь в тендері, не оскарживши його умови до відкриття конвертів. Це не останні тролейбуи, які купує наше місто. Життя триває! Будуть і інші тендери. Якщо “Літан” дасть нижчу ціну - переможе. А після програшу не варто махати кулаками». На відміну від Антімонопольного, виробник з Дніпра почув наші аргументи та відкликав скаргу. Щоправда, це не стало причиною для її відхилення АМКУ, який все одно скасував результати тендеру. Ми оголосили новий. Сподіваємося, що недобросовісна конкуренція та часто недержавницька позиція не завадять чернігівській громаді мати якісний транспорт…
Результат - Чернігів лишається ще кілька місяців без нових якісних тролейбусів і не факт, що наступного разу ми зможемо купити їх дешевше, ніж пропонував реальний переможець тендеру. Якщо це приклад принципової державницької позиції - у нас більше немає запитань до Антимонопольного комітету України…
Нагадаємо, що тендер на закупіслю нових тролейбусів в КП “Чернігівьке тролейбусне управління” відбувся 10 червня.

Підприємство «Янікс» з м. Луцька запропонувало тролейбуси «Бєлкоммаш» моделі 321 за ціною 3 млн 899 тис. грн з ПДВ за один тролейбус. Воно було визнано переможцем закупівлі.

Підприємство ТОВ «Внешагрогруп» з м. Мінська (Білорусь) - тролейбуси тих же моделі та виробника за ціною 4 млн 800 тис. грн за 1 тролейбус.

Обидва ці підприємства надали документи про те, що вони є офіційними дилерами «Бєлкоммаша».

Підприємство «Літану» з м. Дніпропетровська пропонує тролейбуси «Дніпро Т 203» за ціною 4 887 тис. грн.

В серпні Антимонопольний комітет України зобов’язав ЧТУ відмінити процедуру закупівлі. піКТеги:тендери, Олександр Ломако, Чернігівська міська рада, тролейбуси


Читайте такожКоментарі (0)
avatar