Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Війна за таблички
08-Лют-20 277 0.0 0
Війна за таблички. Як команда Зе готується до місцевих виборів

Гончарук оголосив 2020 рік роком «Великого будівництва». Нагадаю всім, що попередній рік у нас був роком «Капітального ремонту країни».

Що велике будівництво, що капітальний ремонт - це обгортка, яку вигадує людина, відповідальна за піар. Але давайте не про піар, а про зміст.

Механіка дуже проста. Ви пишете листа від кабміна в регіони і вимагаєте надати плани по здачі інфраструктурних об‘єктів в цьому році. Вибираєте найцікавіші і далі з‘являються ролики і відосікі про тисячі інфраструктурних об‘єктів. Правда, тут є велика пастка брехні в яку вже попав Гончарук, коли заявив, що побудує тисячу нових шкіл і купу всього іншого. Справа в тому, що ремонти справді відбудуться і їх буде доволі багато (нові вікна - це теж ремонт). А от нового будівництва буде мало. Але тут вже питання апетитів щодо піар брехні.

Після визначення кількості об‘єктів, затверджується типовий макет таблички біля цього об»єкта де буде сказано, що все це робиться за сприяння Президента Володимира Зеленського (великими літерами, щоб побачили всі перед виборами). І тут ми входимо в передвиборчу колізію. Бо на цьому об‘єкті хоче пропіаритися місцева влада, яка також дає співфінансування. І тому поруч з‘явиться табличка, що цим об‘єктом опікується міський голова такий-то або депутат такий-то. Як варіант, на одній табличці буде зразу два, три чи навіть чотири прізвища. І, починаючи з літа, почнеться грандіозна тріскотня про те, як тут і там щось робиться.

Я не буду вдаватися в піарні речі і чому в 2018-19 рр вони не допомогли Порошенку і Гройсману, хоча й було проведене грандіозне відновлення доріг, а завдяки децентралізаціі було справді збудовано масу об‘єктів.

Більш важливо говорити про інше: в 2020 році всі місцеві бюджети в середньому на 12-15% зменшили видатки на капітальне будівництво. З держбюджету також різко зменшилися видатки на ці цілі. В сумі це приблизно мінус 50-60 млрд. А виходячи з нинішньої тенденції по наповненню бюджету (провальні листопад-січень), цифра може бути збільшена. Тому кількість реально вартих уваги об‘єктів буде мінімальним. Хоча для піара це не проблема - вибирається 10 об‘єктів, їх розкручують в змі і далі людям говорять: от бачите, там де нормальний мер є будівництво, а де немає - нічого нема (а тут ще й Мінфін штучно затримає гроші, як це відбувається з Дніпром чи було з Києвом поки Кличко не порішав все в офісі Президента.

Але є в цьому всьому одна проблема. ВЕЛИКЕ будівництво - це не КАПІТАЛЬНЕ ВІДНОВЛЕННЯ. І, на жаль, в 2020 році у нас буде спад саме в будівництві інфраструктури.

Вадим ДЕНИСЕНКОТеги:велике будівництво, уряд Гончарука, Вадим Денисенко, команда ЗЕ, піар


Читайте такожКоментарі (0)
avatar