Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Великий бізнес у боргу перед Україною
02-Квіт-14 875 0.0 1
Великий бізнес в Україні продукує більшу частину ВВП - понад 50%, водночас більше 50% сукупного податку сплачує малий та середній бізнес - заявляє старший економіст Центру соціально-економічних досліджень Володимир Дубровський. Про це він сказав в ефірі програми «Національний інтерес» на телеканалі БТБ. За його словами, адміністрування податків, які збирають з малого бізнесу та фізосіб, потребують дуже великих витрат, і тому є менш ефективними, ніж оподаткування великого бізнесу. Тому зараз правильніше було б збільшити податкове навантаження саме на великий бізнес.

«Зараз в Україні великий бізнес продукує більшу частину ВВП - більше 50%. А більше 50% податків сплачують малий і середній бізнес та прості громадяни. Тому, якщо відновлювати справедливість, то треба було б робити більше навантаження на великий бізнес і не збільшувати навантаження на малий і середній та громадян. До того ж адміністрування податків з кожної пересічної людини просто з’їдає значну частину надходжень. Це не так ефективно, як збирати податки з великого бізнесу. Тим більше, що з моральної точки зору, великий бізнес завинив країні, будемо відверті», - вважає Дубровський.

«В ідеалі оподаткування має бути навіть не настільки пропорційне до внеску у ВВП, скільки малий бізнес має сплачувати трішки менше за великий. Оскільки великий бізнес за своїми масштабами здатен сплачувати більше і при цьому зберігатися, на відміну від малого, який є вразливішим», - сказав експерт.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:олігархи, Податки, середній клас, великий бізнес


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Насправді найбільший платник податків це працюючий громадянин, за якого платить добросовісний роботодавець. Щоб сплата була повною і в інтересах громадянина, слід йому сплачувати податки самостійно. Це також був би крок у напрямку побудови громадянського суспільства.
avatar