Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
В очікуванні господаря вакантного крісла
25-Вер-18 777 0.0 0
Хоча вага обласних державних адміністрацій в останні роки й падає з огляду на децентралізацію, все ж посада голови обласної державної адміністрації лишається впливовою. Навіть якщо лишиться функція тільки «государева ока» - тобто представника Президента, як ця посада колись і називалася, за президентства Леоніда Кравчука. А ще ж сьогодні голова ОДА є главою виконавчої влади області.

Тож після відставки з цієї посади Валерія Куліча, що перебував у кріслі майже три роки, пауза із призначенням нового голови ОДА стала не просто затягуватися, а набувати політичної інтриги. Тим паче, що слідом за своїм начальником звільнилися начальник департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Андрій Подорван і керівниця секретаріату Тетяна Гліб. Вони зразу ж перейшли працювати у міську раду, очолювану Владиславом Атрошенком.

Валерій Куліч є партнерами і в політиці, і в бізнесі – скажімо, потужний сільськогосподарський бізнес Валерія Куліча на Ічнянщині (вирощування зернових, один з найбільших в Україні елеватор, тваринницька ферма) є напополам з Владиславом Атрошенком. Звісно, не особисто вони там фігурують, оскільки це забороняє закон державним службовцям, але й самі вони не приховують цієї контрольованої ними власності. У політиці ж вони також ідуть поруч – обидва були народними депутатами від сусідніх, чернігівських мажоритарних округів. Звісно, протистояння між обласною адміністрацією та міською радою, характерне для деяких попередніх керівників, було забуте, доки головою ОДА був Валерій Куліч. Тепер же, схоже, воно відродиться…

Щоправда, наразі виконує обов’язки голови ОДА Юлія Свириденко – молода, амбітна, освічена, що була у Валерія Куліча першою заступницею, а перед тим керувала департаментом економіки. Всіх вражає її знання китайської мови, що служить додатковим стимулом залучення обережних китайських інвестицій в економіку бідних північних районів Чернігівщини. Сільськогосподарське підприємство китайців у Корюківському районі хоче розширюватися, про що нещодавно йшли перемовини в ОДА з делегацією провінції Хенань. До слова, населення однієї провінції втричі більше за все населення України, а сама провінція має всесвітньовідомий монастир Шаолінь – тож переговори з делегацією китайської провінції за вагою є рівнозначними переговорам з якосб середньоєвропейською країною…

Хоча Юлія Свириденко свої подальші наміри щодо роботи не озвучує, але і на посаду голови її не призначають.
Зрештою, чутки та припущення щодо ймовірного володаря вакантного крісла голови ОДА вилізли на публічну поверхню після відкритого звернення міської організації партії БПП до заступника голови Адміністрації Президента Віталія Ковальчука. Для чернігівців зрозуміло, що цей посил прийнятий не без відома Владислава Атрошенка – міського голови Чернігова.

«Останнім часом у багатьох медіа поширюється інформація, що на посаду голови Чернігівської обласної держадміністрації незабаром буде призначена людина з команди народного депутата України Валерія Давиденка, - йдеться у відкритому зверненні міської партійної організації президентської партії. -. Будучи членом фракції БПП у Верховній Раді України, він є по факту куратором партії «Наш край» в Чернігові та області. На Чернігівщині вже обговорюють майбутніх заступників голови Чернігівської ОДА та їх прізвища, які, м’яко кажучи, викликають неоднозначну реакцію суспільства».

Заява міських партійців чітко називає двох таких чиновників – колишнього міського голову Чернігова, який в області був співзасновником партії «Наш край», і його заступника по фінансах Віктор Бистрова, який після відставки з посади у міській раді лишився її депутатом. Члени БПП переконані, що ці прізвища « асоціюються у чернігівців із занепадом міста, його стагнацією та розкраданням».

Називає звернення ще одного кандидата на посаду – Володимира Ткача, який донедавна керував «Чернігівобленерго» і на якого лунала маса скарг підприємців. Скажімо, на багатьох трибунах було озвучено позицію голови спілки роботодавців «Сіверщина» Віктора Лазаря, який називав здирницькі умови «Чернігівобленерго» за приєднання нового крохмального заводу під Черніговом до електромереж. Володимир Ткач, заявляють партійці, « вів неоголошену війну з представниками місцевого бізнесу, які відмовлялися платити колосальні суми готівкою за технічні умови під‘єднання до електромереж».

Цей діяч також прославився фальшивим орденом Червоної Зірки на зібранні в обласному театрі – громадські активісти з’ясували, що цей орден є відзнакою товариства російських десантників імені В.Маргелова і дуже нагадує радянську бойову відзнаку часів другої світової війни.

«Питання — як Ви бачите співпрацю структур Блоку Петра Порошенка та партії «Наш край» на виборах Президента, зважаючи на системну дискредитацію представників БПП в місті та області з боку команди Валерія Давиденка? — вважаємо риторичним», - написали члени БПП заступнику глави Адміністрації Президента.

«Балотувався» на вакантну чернігівську посаду ще один кандидат – голова Менської районної ради Олександр Мисник. Але оскільки він має тільки досвід роботи податківцем, його кандидатура наразі не пройшла. Він, до речі, також є представником партії «Наш край».

…А, можливо, можна жити й без керівника виконавчої влади? Проте навіть святкування 27-ї річниці Незалежності України показало, що таки не можна – святкування вперше за тривалий час було організовано так, що навіть квіти до пам’ятника Борцям за волю України влада не покладала і саме свято пройшло так блідно, що викликало здивування не тільки в політично активних громадян.

Не кажучи вже про керованість структурами влади – все більш очевидною стає «просідання» влади без першого її керівника. Та ж поштова реформа, звужена обласною адміністрацією до трьох районів, тепер, за вакантності крісла голови розпросторюється, як алергійна амброзія, по всій області.

Легко спрогнозувати падіння авторитету Президента і центральної влади взагалі як внаслідок згубної поштової реформи, так і через відсутність ефективної обласної державної адміністрації. Тим часом до області стали все частіше заїздити лідери столичних політичних сил – скоро вибори. А Валерій Куліч, схоже, знову придивляється до балотування по тому ж чернігівському округу, де вже й обирався депутатом.

Василь ЧЕПУРНИЙ
"Голос України"Теги:Валерій Давиденко, Чернігівська ОДА, Наш край, Юлія Свириденко, Валерій Куліч


Читайте такожКоментарі (0)
avatar