реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Українці зможуть вивчити білоруську мову. Ми ж не москалі...
10-Чер-15 2709 0.0 0
“Порт Європа” створив безкоштовний е-курс білоруської мови

Редактор порталу “Порт Європа” і власкор “Дзеркала тижня” в Польщі Якуб Логінов створив безкоштовний е-курс білоруської мови для українців. Це має бути форма подяки за підтримку значної частини білоруського суспільства для Майдану і АТО.

“Білоруси на Майдані – це тема, яка вже давно мала б дочекатися глибокого аналізу і якоїсь форми вдячності з українського боку. Ще під час Помаранчевої революції вражала кількість біло-червоно-білих прапорів на Майдані. Те ж саме під час Євромайдану. Білоруси не тільки ризикували втрату роботи і репресії, щоб підтримати українську боротьбу за свободу, а навіть віддавали життя за це. На жаль, ця величезна підтримка залишилася в Україні непоміченою, принаймні не в такому рівні, як підтримка отримана з боку поляків чи грузинів. Варто це змінити – краще з запізненням, ніж зовсім.” – читаємо на сайті.

Як стверджує автор, білоруси досить добре знають Україну і часто туди подорожують, тоді як українці як правило дуже мало знають про сусідню Білорусь. “Багато українців вже навіть забуло, що існує білоруська мова - гарна, цікава і подібна до української. Так, Білорусь русифікована, але білоруська мова не те що ще живе, але і відроджується. І ми пропонуємо, щоб з основами цієї мови ознайомитися – з поваги до дружнього сусіда і самих себе” – пише автор, закликаючи, щоб у такий спосіб висловити солідарність з білоруським народом.

На курс можна записатися за посиланням:
http://porteuropa.eu/ua/belarus/suspilstwo/2256-bezkosztownyj-e-kurs-biloruskoji-mowy

Білоруська мова дуже подібна до української як за граматикою, так і за лексикою. Оцінюється, що близько 86% слів – спільні або дуже подібні до українських. Мета курсу – показати ці подібні елементи, а також представити характерні риси білоруської мови – зокрема, найважливіші слова, котрі неподібні ні до українських, ні до російських. Їх не так багато, а ознайомлення з ними дозволяє дуже швидко оволодіти мову, зокрема, вільно читати білоруськомовні тексти.

Раніше портал “Порт Європа” відкрив безкоштовний е-курс польської мови: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa Курс польської користується великою популярністю, на нього записалося вже понад 50 тисяч підписників зі всієї України.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Майдан, русифікація, Солідарність, білоруська мова


Читайте такожКоментарі (0)
avatar