реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
У Чернігові вшанували пам’ять жертв голодоморів та доброчинців, які рятували людей від голоду
26-Лис-12 988 0.0 1
24 листопада 2012 року у Чернігові вже традиційно біля П’ятницької церкви проведено меморіальний захід вшанування пам’яті жертв голодоморів і, головне, Голодомору-геноциду 1932-1933 років.
Голова Чернігівської обласної організації Української народної партії, народний депутат України четвертого скликання Володимир Ступак, який очолив делегацію партійних активістів, відзначив, що 2012 рік – рік не тільки вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років, а також присвячений доброчинцям – тим людям, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках. У його рідному селі Криски Коропського району науковці встановили прізвища трьох жертв комуністичного Голодомору – дітей і підлітків Івана Безкоровайного (13 років), Тетяни Горох (5 років) і Софії Сердюк (15 років).

Він поінформував, що Українська народна партія взяла участь у роботі Громадського оргкомітету зі вшанування пам’яті жертв Голодомору та меморіальних заходах у Києві та всій Україні.

Вшанування жертв розпочалося з проведення мітингу-реквієму, на якому виступили заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Геращенко, начальник управління культури Чернігівської міської ради Олег Васюта та науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Заупокійну літію за всіма померлими від голодоморів відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського патріархату Євстратій.

Присутні вшанували жертв комуністичних голодоморів хвилиною мовчання та поставили у символічне коло пам’яті лампадки та свічки. Потім пішою ходою із запаленими лампадами під державними прапорами учасники заходу на чолі з архієпископом Євстратієм рушили до Пам'ятника борцям за волю України біля Катерининської церкви, де виклали з лампадок Хрест Пам'яті про загиблих й запустили у небо вогняні ліхтарі.

Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок



Коментарі (1)
avatar
1
Чи не могли б чернігівські історики, посилаючись на першоджерела, навести такі цифри:
1. Який урожай зернових Україна зібрала 1932 року?
2. Який план хлібозаготівель був встановлений Україні на 1932 рік?
3. Скільки зерна врожаю 1932 раку держава взяла в Україні?
4. Як держава розпорядилася зерном, заготовленим 1932 року в Україні?
avatar