реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Три патріархи постраждали від автокефалії

27-Жов-18 860 0.0 0
Коли я був на прийомі у покійного митрополита Варшавського, предстоятеля Польської автокефальної православної церкви Василя, звернув свою і його увагу на великий портрет митрополита Діонисія - як на спільного для наших церков митрополита.

Митрополит Василь у відповідь заявив, що він молиться за владику Філарета...

Для української автокефалії важливим є Томос Вселенського патріарха Григорія VII про надання автокефалії православним Польщі, бо в цьому документі прямо говориться, що приєднання Київської митрополії до Москви сталося "не за приписами церковних правил" і визнавалося право за православними України і Литви (тобто й сучасної Білорусі) на автокефалію.

Так ось за цей Томос постраждали три вселенські патріархи. Постраждали від Москви.

Як пише проф. Саган, хоча це й були 1923- 1924 роки і москалям наче було не до релігії, але саме вони організували "народні протести" проти патріарха Мелетія IV, який заявив про надання Томосу православним Польщі, і той змушений був покинути Стамбул і подати у відставку. Його наступник - патріарх Григорій VII 13 листопада 1924 року підписав Томос, але вже 17 листопада раптово помер. Наступний патріарх Костянтин VII тільки й встиг повідомити помісні церкви про постання нової церкви, як змушений був також подати у відставку. Офіційну делегацію з Томосом благословляв уже четвертий патріарх Василь III.

Подиву гідна послідовність Вселенського патріархату і - наша українська вдячність сьогоднішньому очільнику, патріарху Варфоломію I, який, знаючи історію своїх попередників, сміливо заявляє про "чорну пропаганду Москви", ставить на місце зарозумілого московита Кіріла ("хвалитесь, що ви сильні, а скільки людей ви охрестили, скільки ходять на богослужіння?") та говорить, що не боїться погроз...

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Вселенський Патріарх, автокефалія, Василь Чепурний, польська церква


Читайте такожКоментарі (0)
avatar