Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Різке загострення на македонському фронті
23-Вер-20 282 0.0 0
Фронт - це для московської церкви, бо вони все воюють: що влада, що церква. І не за спасіння душ людських, а за володіння ними. Плюс територіями, храмами, монастирями, доходами....

Отже, сьогодні Вселенський Патріарх Варфоломій I, який єдиний має право надавати автокефалію, прийняв апеляцію Македонської церкви після візиту македонських владців. Це означає: процес запущено в дію.
Ще будуть переговори з Сербською церквою, яка, як і російська, імперіалізмом дише... Але початок покладено.Відтак чекаємо загострення риторики московської церкви...

І це не буде затягнуто в часі, бо Болгарська церква заявила про готовність самостійно визнати автокефалію Македонської церкви. Тож Вселенський патріарх випередити себе в такому богоугодному ділі не дасть. Навіть незважаючи на певні грецькі тертя (греки не визнають Македонію Македонією, бо бояться втратити насліддя Олександра Македонського).

Для українці визнання Македонської церкви дуже вигідне, бо Київський патріархат з нею в давніх дружніх стосунках. Зрештою, Охридська архієпископія (тобто Македонська церква) стояла у джерел охрещення українців - русичів.

А за Македонією будуть Чорногорська та Білоруська церкви.

...Зрештою, саме Анатолій Гайдамака із Волосковець побудував величний храм святої Трійці в столиці Македонії.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:РПЦ, автокефалія, Вселенський Патріарх, Василь Чепурний, Македонія, ПЦУ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar