реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Свіжі враження від прес-конференції Байдена

17-Чер-21 668 5.0 0
По-перше, стало зрозуміло що зустріч з Путіним - персональна потреба Байдена. Так начебто він знову сподівався побачити в очах свого візаві душу.

По-друге, Байден проводив прес-конференцію і, мабуть, саму зустріч з позиції моральної переваги. Як людина старша за Путіна на десяток років він міг собі це дозволити.

По-третє, зустріч тривала менше від запланованого трохи більше 2-х годин замість 4-х саме тому, що Путін не захотів вести розмову у моральному ключі, тобто щоб його виховували старші. Він отрамав те що хотів, а хотів він уваги до себе, і взяв паузу.

По-четверте, головними питаннями розмови були питання "стратегічної стабільності в світі", "стратегічного діалогу РФ і США", ядерної зброї і двосторонніх відносин.

По-п'яте, обережність Байдена може пояснюватися й необхідністю звільнити двох громадян США, практично взятих Кремлем у заручники. Їх спробують обміняти на російських злочинців, які відбувають покарання в США. Це дуже нагадує обміни між Росією й України, щоправда у меншому масштабі.

По-шосте, питання України прозвучало під час прес-конференцій обох учасників, отже й піднімалося на самій зустрічі. Це добре і це максимум чого можна було очікувати. Риторика мінських домовленостей залишається в силі.

По-сьоме, російська делегація була дуже представницькою, вони розраховували на довгу і змістовну розмову, яка насправді не відбулася. Відбулася коротка розмова під час якої сторони заявили про свої позиції і очікування. Обмануті очікування були саме з російського боку.

Володимир ГОРБАЧ

«Спустошливий і руйнівний» Байден.
Загальні підсумки обох пресконференцій – Байдена і Путіна після зустрічі: судячи з характеру й змісту заяв, Байден за асистування Блінкена дві години викочував Путіну претензії за все. «Червоні лінії» Путіна лишились червоніти за дверима як нікому не цікаві.
Якщо сформулювати дипломатично: президенти «просто обмінялись поглядами на ситуацію». Спільних тез просто не було – тому Путін на пресконференції озвучував звичну агресивну маячню Кремля і відхрещувався від обвинувачень (котрі Байден потім не полінувався озвучити ще раз, чітко й голосно – з вказівкою «я уважно послухав виступ пана Путіна»). Це все озвучував очевидно невдоволений і втомлений, добряче пожований Путін – однозначно після розмови в Гельсінкі з Трампом він виглядав бадьоріше, веселіше і впевненіше.
Байден же, «старий і немічний» за версією кремлівської пропаганди, за підсумками розмови обрав образ Бонда. Джеймса Бонда. Найбільш показові цитати:
• «США показали світу «ми повернулись, ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими союзниками».
• «Мине 6 місяців – ми подивимось, як тут в нас все відбувається».
• «За 3-6 місяців ми подивимось, чи ми підійшли ближче до засадничих переговорів про стратегію відносин».
• «Якщо це станеться [смерть Навального] наслідки будуть спустошливі і руйнівні для Росії».
• «Якщо вони порушать засадничі норми, ми відповімо. У кіберпросторі так само».
• «Я не гадаю, що він шукає холодної війни зі США».
• «Він підозрює, що ми готові змістити його від влади».
• «Ні, погроз не було».
Байден також не відмовив собі в скромному задоволенні трохи пожартувати у відповідь на дивні й криві «жарти» Путіна в інтерв’ю NBC: «Знаєте, це [невизнання міжнародних норм Путіним і РФ] не настільки задовільна відповідь як, наприклад, «БАЙДЕН СКАЗАВ, ЩО ВІН ВТОРГНЕТЬСЯ ДО РОСІЇ». Жартую, звісно».
Тобто, Байден всіма доступними інструментами – вербальними і невербальними – продемонстрував, що розмова з Путіним обмежилась озвученням (за допомоги міністра оборони США, держсекретаря Блінкена та інших) переліку претензій Путіну і переліку проблемних питань, на які відповіді Америка досі не отримала.
Серед них, до речі, той момент, що раптова активність Росії в Арктиці таки муляє США і Байден очікує, що це припиниться в найкоротші терміни (а Путін неймовірно гордий тим, що вліз туди з власними промисловими і військовими планами... Судячи з сьогоднішнього, бути гордим йому лишилось недовго).
Плюс прямо і однозначно зазначив: про реальну розмову з Путіним, «засадничі переговори», як він це назвав, йтиметься не раніше як за 3-6 місяців. І то тільки якщо Путін за цей час доведе, що з ним є про що говорити. Тобто, виконає вимоги США хоча би за найгострішими для Білого дому напрямками.
І риторика Байдена однозначно була «риторикою яструба». Тобто, його позиція безкомпромісна і в міру агресивна – про «холодну війну», «погрози», «зміщення з посади» і «напад на Росію» просто так на такому рівні ніхто не жартує.
Відсилку до «чимдалі агресивнішої позиції Китаю, котрий планує стати найбільшою економікою і найбільшою військовою силою на планеті, вздовж багатьох тисяч кілометрів кордонів з Росією» цілком можна потрактувати як зазначення базового вектору: з проблемною злобною Росією ніхто морочитись не планує – США розрулить тут все жорстко і мимохідь, зосереджуючись на серйознішому супернику.
--
В застосунку до нас висновки також лишаються незмінними: такому «яструбиному» Байдену байдужа «розмови на користь бідних» Зеленського про те, як він старається і які добрі наміри має. Не буде конкретних результатів там, де цього вимагає Білий дім, - не буде ніякої допомоги, ПДЧ НАТО абощо. Аванси скінчились.

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Україна - США, Володимир Горбач, гібридна війна, байден


Читайте такожКоментарі (0)
avatar