реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Собор ПЦУ закликає позбавити Кіріла Гундяєва сану

Під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2022 року в Митрополичому домі при соборі Святої Софії у Києві відбувся Архиєрейський Собор помісної Православної Церкви України.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, участь в Соборі взяла повнота архиєреїв Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин. На початку засідання Предстоятель виступив із доповіддю про діяльність від часу попереднього Собору (15 грудня 2020 р.) та оцінками й пропозиціями щодо подальшої праці з розбудови Помісної Церкви, після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

Архиєрейський Собор ухвалив постанови. Зокрема, Собор закликав Боже благословення на Збройні сили України та всіх її захисників, на Президента, державну і місцеву владу та на весь український народ і просить у Всевишнього наблизити перемогу над російським агресором та досягнення справедливого миру.

Собор ухвалив Звернення до єрархів, духовенства та вірних в юрисдикції Московського Патріархату в Україні.

Архиєрейський Собор попросив Предстоятеля звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення російського Патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російським військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».Теги:Софія Київська, ПЦУ, РПЦ, московський патріарх


Читайте такожКоментарі (0)
avatar