Головна › Новини › КУЛЬТУРА
«Слов’янські театральні зустрічі». Фестивальний тиждень із аншлагом відбувся в Чернігові
26-Жов-18 532 0.0 0
Піднесений святковий настрій відчувався в день відкриття XXVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» #SLOVFEST, яке відбулося 17 жовтня у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

У фойє театру чудовими мелодіями зустрічали гостей артисти театрального оркестру під орудою диригента Олексія Рощака. Під звуки урочистих фанфар вишукані ведучі розповіли про історію створення цього престижного фестивального форуму та запросили на сцену почесних гостей і керівництво театру для офіційного оголошення відкриття фестивалю. З вітальним словом звернулася до глядачів та учасників фестивалю заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова. Художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров представив театральні колективи, що візьмуть участь у цьогорічній фестивальній програмі. Генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко привітав шановну чернігівську публіку, що упродовж усіх років існування фестивалю підтримувала його, та урочисто проголосив офіційне відкриття XXVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі».

Почесне право розпочати програму цьогорічного фестивалю випало гостям з міста Берегово – колективу Закарпатського обласного угорського драматичного театру імені Дюли Ійєша, який презентував виставу «RH +», поставлену режисером Олегом Мельничуком за творами В.Пелевіна, Дж.Орвелла, Р.Баха та мотивами картин Є.Босха і П.Брейгеля, яка входить до трійки переможців Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» у номінації «За найкращу драматичну виставу».

Наступного дня чернігівська публіка тепло зустрічала виступ Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки з оригінальною сценічною композицією народного артиста України Михайла Резніковича «Всюди один… (Свічка на вітрі)», створеною за матеріалами літературного й епістолярного спадку Тараса Шевченка, та моновиставу «Оскар і Рожева пані» за повістю Е.-Е.Шмітта у виконанні заслуженої артистки України Майї Струнникової, представлену на фестиваль Харківським Відкритим Театром.

19 і 20 жовтня глядачам було запропоновано такі різнопланові роботи, як психологічна драма «Воскресіння Лазаря» Г.Гончарова Гомельського обласного драматичного театру, трагікомедія «Експериментаріум» за мотивами книги «Баба Пріся» П.Ар’є Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.Коцюбинського та перфоманс «FIN DE…» Варшавського театру «Друга зона» («Teatr Druga Strefa»).

Два наступні дні фестивальної програми чернігівці захоплювалися високопрофесійною грою акторів найкращих вітчизняних театрів – Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (вистава «Дами і гусари» О.Фредро) та Національного академічного театру оперети (мюзикл «Цілуй мене, Кет!» К.Портера).

У передостанній фестивальний вечір акторами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя була представлена містична трагедія «Страшна помста» за однойменним твором М.Гоголя. Заключним акордом у цьогорічній фестивальній програмі стала творча робота господарів фестивалю – Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка – «Скапен» за Мольєром у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

На завершення голова оргкомітету фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко оголосив про закриття ХХVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», висловив подяку всім його учасникам і окремо – шанувальникам театру, які своєю присутністю в залі, бурхливими оплесками підтримували кожну виставу фестивальної програми.

Так закінчився ХХVІ Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі». Десять театральних колективів з України, Білорусі, Польщі, що взяли в ньому участь, своїми успішними виступами на чернігівській сцені підтвердили його престижність і авторитетність. Господарі фестивалю щиро вдячні усім їм за талановиті творчі роботи, представлені на фестивалі, подаровану прихильному до мистецтва чернігівському глядачеві можливість спілкування зі справжнім високим мистецтвом театру.

за інф.: #ChernihivTheatre

Більше інформації на сайті театру https://teatr.cn.ua/news/ та сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/ChernihivTheatre/Відео-замальовка про відкриття фестивалю


"RН +" (Берегово, Закарпаття)


«Всюди один… Свічка на вітрі» (Національний драмтеатр ім.Лесі Українки)


«Оскар і Рожева пані» (Харківський відкритий театр)


«Воскресіння Лазаря» (Гомельський драматичний театр)


«Експериментаріум» (Ніжинський драмтеатр вм. М.Коцюбинського)


«FIN DE…» - Варшавський театр Teatr Druga Strefa (Театр Друга Зона, Польща)


«Дами і гусари» (Національний драмтеатр ім.І.Франка)


«Цілуй мене, Кет! Або приборкання норовливої» (Київська національна оперета)


"Страшна помста" (Полтавський драмтеатр ім.М.Гоголя)

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Театр, ChernihivTheatre, slovfest


Читайте такожКоментарі (0)
avatar