Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
Скільки коштують катальпи
06-Сер-19 379 0.0 0
Для запровадження у місті Чернігів нового виду озеленення комунальне підприємство «Зеленбуд» започаткувало певну новацію – озеленення за допомогою вазонів, які можуть розміщуватися в різних місцях та конфігураціях, створюючи певні групи озеленення там, де відсутня можливість висаджувати дерева ті інші багаторічні рослини через наявність підземних комунікацій.

Так, минулого року підприємство придбало декоративні вазони, виготовлені з металу та деревини, для висаджування в них катальп бігнонієвидних. Слід зазначити, що обраний для цього сорт катальпи якнайкраще підходить для висаджування у вазони, формує пишну шароподібну крону, добре витримує міські умови, повільно зростає.

Вартість одного вазону, включаючи вартість матеріалів, робіт, транспортних витрат тощо, складає 17 358,75 грн з ПДВ (або 14 465,63 грн. без ПДВ). Враховуючи, що в поширюваному О. Гашпаром у соціальних мережах дописі використана загальна ціна з ПДВ, а складові ціни - без ПДВ, приведемо всі цифри до одного знаменника - без ПДВ.

Отже, загальна вартість становить 14465,63 грн. без ПДВ, в т.ч.:

- вартість одного дерева (катальпа бігнонієвидна: форма декоративна Nana, висота штамбу (щеплення) -2,25 м) – 3298,53 грн.;

- вартість вазону –10124,80 грн.;

- вартість супутніх робіт – 1042,29 грн., а саме: роботи і матеріал по термоізоляції вазонів плитами пенополістирольними (138,50 грн.), улаштування дренажу з керамзиту та вартість самого керамзиту (204,33 грн.), засипання грунту у вазон та вартість самого грунту (111,09 грн.), садіння дерева та його полив (80,74 грн.), транспортні та заготівельно-складські витрати, вартість навантаження, розвантаження, та розставляння озеленених вазонів по місту (507,63 грн.).

Зокрема, вартість матеріалів (металеві листи, металеві труби, металеві кутки, антисилікон, грунт, фарба, розчинник, круг зачисний, дошка обрізна, грунт по дереву, покриття захисне, саморізи, щітка металева, шліфувальна шкурка, розчинник Белінка, круг відрізний, круг абразивний, електроди, дрантя, свердла) для виготовлення одного вазону складає 4035,08 грн.

З них лише вартість металу становить 2186,12 грн., а вартість робіт (очищення від іржі, зварювання, зняття заусенців, зачистка швів, обробка швів акрилом, обробка поверхні – знежирення, ґрунтування металевих поверхонь, фарбування металевих поверхонь у два шари, свердлення отворів, ґрунтування дерева, шліфування, фарбування дерева у два шари, кріплення дошки, навантаження та розвантаження готових виробів) з виготовлення вазону складає 3601,00 грн., транспортні витрати - 215,00 грн., накладні витрати (оренда, електроенергія, зберігання тощо) та рентабельність 2273,72 грн.

Таким чином, наведені в дописі О. Гашпара розрахунки не відповідають дійсності, а спеціально спрощені для формування негативного сприйняття діяльності нашого підприємства.

Прес - служба КП «Зеленбуд»Теги:Чернігівська міська рада, Гашпар, озеленення, Зеленбуд, катальпи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar