реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Що означає прорив першої лінії їх оборони?

Українські військові офіцери дали відвертий і прямий коментар про перспективи подальшого наступу українських військ у західній частині Запорізької області та зазначили, що низка підготовлених російських оборонних позицій безпосередньо попереду та південніше українського наступу може бути менш складною для українських сил.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Так, командувач Таврійською групою військ бригадний генерал Олександр Тарнавський, командувач українського угрупування на півдні України, розповів, що українські сили рішуче прорвали "першу лінію оборони" російських сил і що він очікує на швидші успіхи України, оскільки українські сили давитимуть на слабшу "другу лінію" оборони. Українські сили просунулися до чергової серії підготовлених російських оборонних позицій на певних ділянках у районі Роботиного на заході Запорізької області, хоча багато російських джерел стверджують, що ці позиції є першим, а не другим оборонним шаром у багатоешелонованій російській армії оборони Півдня України. Українські чиновники та російські військкори використовують різну термінологію для опису тих самих позицій. Російські джерела характеризують першу серію позицій, які раніше прорвали українські війська як передову лінію, не надаючи їй порядкового номера.

Тарнавський заявив, що російські сили витратили 60 відсотків свого часу та ресурсів на будівництво низки оборонних позицій, які українські війська зараз прорвали, і лише 20 відсотків на кожен із двох наступних оборонних верств далі на південь. Ця серія прорваних російських оборонних позицій є системою взаємопов'язаних російських траншів і бліндажів, що охороняються протитанковими ровами та щільними мінними полями, і повідомлення Тарнавського підтверджує попереднє спостереження ISW про те, що російські війська, можливо, не проводили настільки ж складну підготовку шарів, зокрема, щодо щільності мінних полів. Російські оборонні позиції неоднакові за силою по всій лінії фронту у західній Запорізькій області, а опис Тарнавським слабших оборонних позицій Росії може стосуватися лише найближчого району Роботиного. Тарнавський також прокоментував вагомість українських зусиль в інших частинах півдня України та припустив, що наступ українських сил у західній частині Запорізької області є оперативним пріоритетом.Теги:російсько - українська війна, звільненн Запоріжчини, ЗСУ, Тарнавський


Читайте такожКоментарі (0)
avatar