Що їсть у піст архієпископ Афанасій?
Трішки для відпочинку.
Як кажуть, - цікавій Варварі ніс відірвали😁! Але днями мене двічі запитали, які страви собі готує в піст монах Афанасій. Всім відомо, що я споживаю просту їжу, але при цьому ціную смак. Хоч для монаха смак їди - гріх. Що ж, грішний єсьм😊.
Готую собі сам. Що днями готував? Як завжди борщ: овочі + квасоля (для мене борщ без квасолі, то овочевий суп), катлєти (як кажуть полтавці), смажений рис із овочами, ковбасу (як же без ковбаси!). Та нє-є-є! Мняса (як кажуть полтавці), не їм уже більше двадцяти років. Господині часто такі котлети готують: рис+сочевиця - відварити, рис двічі промити холодною водою, одне й друге гарно витовкти, одну-дві цибулини дрібнесенько нарізати і в те місиво покласти, вичавити зо три-чотири зубчки часнику (яка котлета без часнику!), коли не піст, то вбити одне яйце, ретельно все вимішати. На сковороду (польською - пательню), влити олії (в одному рецепті прочитав - олії вершкової🤣), і ложкою викладати для смаження. Смажити на помірному вогні. Для того, щоб котлети добре трималися купи й не розпадалися (в піст же без яйця, яке й скріплює), ліплю котлети і добре обвалюю в борошні (мелені сухарі швидко горять і один клопіт від них). До речі, рис теж добре скріплює. А ще ж солю, сиплю меленого чорного перцю, сухих кропу, петрушки, базиліку. Ага, ковбаса, що тарілочкою гаса😊. Ніякого секрету - з гороху! А що, не підловили ченця Афанасія, що мнясо їсть? Горохова!
Перед цим готував котлети із гречки+сочевиця+морква+пшоно. Теж смачнющі вдалися.
Хліба ще не пік, бо вже впродовж місяця хліб не їм. Та й до цього переважно уникав, хіба що в прикуску. такий собі самообман присутності хліба. Хоча пекти хліб люблю. Збираюся спекти буряковий.
Ага! Постійно варю узвар. Варю й по другому разу.
Вже не кажучи про вермішельку, яку полюбляю підсмажувати, лапшичку. Та й ще всякого такого, коли не лінуюся, бо ледачий єсмь!
Вибачаюся, білі шматочки зверху узвару, то крихти воску. Вже більше двох років не вживаю цукор, а тільки мед. І всім раджу.
Архієпископ Афанасій ШКУРУПІЙ
Як кажуть, - цікавій Варварі ніс відірвали😁! Але днями мене двічі запитали, які страви собі готує в піст монах Афанасій. Всім відомо, що я споживаю просту їжу, але при цьому ціную смак. Хоч для монаха смак їди - гріх. Що ж, грішний єсьм😊.
Готую собі сам. Що днями готував? Як завжди борщ: овочі + квасоля (для мене борщ без квасолі, то овочевий суп), катлєти (як кажуть полтавці), смажений рис із овочами, ковбасу (як же без ковбаси!). Та нє-є-є! Мняса (як кажуть полтавці), не їм уже більше двадцяти років. Господині часто такі котлети готують: рис+сочевиця - відварити, рис двічі промити холодною водою, одне й друге гарно витовкти, одну-дві цибулини дрібнесенько нарізати і в те місиво покласти, вичавити зо три-чотири зубчки часнику (яка котлета без часнику!), коли не піст, то вбити одне яйце, ретельно все вимішати. На сковороду (польською - пательню), влити олії (в одному рецепті прочитав - олії вершкової🤣), і ложкою викладати для смаження. Смажити на помірному вогні. Для того, щоб котлети добре трималися купи й не розпадалися (в піст же без яйця, яке й скріплює), ліплю котлети і добре обвалюю в борошні (мелені сухарі швидко горять і один клопіт від них). До речі, рис теж добре скріплює. А ще ж солю, сиплю меленого чорного перцю, сухих кропу, петрушки, базиліку. Ага, ковбаса, що тарілочкою гаса😊. Ніякого секрету - з гороху! А що, не підловили ченця Афанасія, що мнясо їсть? Горохова!
Перед цим готував котлети із гречки+сочевиця+морква+пшоно. Теж смачнющі вдалися.
Хліба ще не пік, бо вже впродовж місяця хліб не їм. Та й до цього переважно уникав, хіба що в прикуску. такий собі самообман присутності хліба. Хоча пекти хліб люблю. Збираюся спекти буряковий.
Ага! Постійно варю узвар. Варю й по другому разу.
Вже не кажучи про вермішельку, яку полюбляю підсмажувати, лапшичку. Та й ще всякого такого, коли не лінуюся, бо ледачий єсмь!
Вибачаюся, білі шматочки зверху узвару, то крихти воску. Вже більше двох років не вживаю цукор, а тільки мед. І всім раджу.
Архієпископ Афанасій ШКУРУПІЙ
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



