Що чекає чернігівську картоплю після російської заборони 16 червня?

Віце - президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко вважає, що російське рішення мало вплине на український картопляний ринок. Адже Росія нам цікава була досі лише як споживач ранньої картоплі, якої завжди не вистачає в Москві та Санкт- Петербурзі.
Взагалі ж Україна поставляла в Росію біля 8 тисяч тон картоплі, що є мізерним на фоні 2,8 мільйона тон споживання всередині країни. Найкрупнішим імпортером української картоплі є Нідерланди - минулого року вони купили більше ніж на 6 мільйонів доларів, що становить більше половини вартості всього експорту нашого другого хліба.
Спеціалісти радять чернігівським виробникам шукати ринку збуту картоплі в країнах південної Європи - постачати її туди простіше, ніж у Польщу. Російський же ринок буде купувати картоплю польську чи білоруську.
Читайте також |
Коментарі (0) |