реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Що буде з сільським господарством Чернігівщини при вступі до ЄС?

Чого очікувати сільському господарству Чернігівського регіону від можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС?

Які можливості та загрози, сильні та слабкі сторони отримає агропромисловий сектор Чернігівської області у разі можливого підписання Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, яких сфер сільського господарства цей вплив торкнеться найбільше, - ці та багато інших питань було розкрито під час публічного обговорення у м. Мена, яке відбулося в рамках семінару „Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області”.

В рамках публічного заходу група експертів у складі фахівців-практиків у сфері агропромислового розвитку, науковців презентувала результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фахівці проаналізували очікуваний вплив Угоди про асоціацію на аграрний бізнес, домогосподарства та розвиток сільських територій, зауваживши, що в процесі можливої реалізації зазначеної Угоди на аграріїв Чернігівщини, та й загалом всієї України чекає низка вигод та, водночас, низка труднощів, пов’язаних з адаптаційними процесами.

Як зазначив доцент кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського державного інституту економіки і управління, кандидат економічних наук Михайло Селінний, відчутним вплив, насамперед, буде у сферах зайнятості населення, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

В рамках заходу було розкрито і питання, що стосуються органічного фермерства, генетично-модифікованої продукції, санітарних та фітосанітарних заходів, стандартів торгівлі рослинами, насінням рослин, продуктами, отриманими з рослин, фруктами та овочами, живими тваринами та продуктами тваринництва та ін.

Учасники обговорення, а це керівники агропромислових підприємств Менського району, агрономи, посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці висловили і власні думки та побоювання щодо можливої реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС, відзначивши неготовність вітчизняного аграрного сектору до суттєвих змін та впровадження європейських стандартів, та водночас, наголосивши на вкрай необхідній зміні ситуації.



Теги:Сіверський інститут регіональних до, сільське господарство, Чернігівська область


Читайте також






Коментарі (1)
avatar
1
Як це Ви, пане Василю, наважились оприлюднити останній абзац цього повідомлення. 
Адже це думка авторитетних та відповідальних людей, а не повстанців.
avatar