Головна › Новини › Невідома Україна
Розгляд подання громадського оргкомітету стане перевіркою Чернігівської міської влади на український патріотизм
12-Лип-11 1272 3.0 0
12 липня 2011 року Чернігівському міському голові Олександру Соколову передано подання від Чернігівського обласного громадського оргкомітету з відзначення 20-річчя Незалежності України за підписами його координаторів: голови обласної організації Української народної партії Володимира Ступака та обласної організації Всеукраїнської організації «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василя Чепурного.
Громадський оргкомітет просить міського голову обласного центру розглянути і внести на сесію міської ради питання про перейменування та повернення історичних назв вулиць міста Чернігова.
Українська громадськість запропонувала перейменувати:

вулицю Воровського на вулицю Івана Мазепи;

вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут;

вулицю Дзержинського на вулицю Олександра Довженка;

вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича.

Оргкомітет просить повернути історичну назву вулиці Єлицької (поки що вул. Бєлінського). Також запропоновано існуючу на околиці Чернігова вулицю Довженка перейменувати на провулок Олександра Довженка.
У довідках на українських діячів та історичну назву, які представлені до перейменування, автори констатували гострий дефіцит поваги з боку влади до славетних земляків та стародавньої історії Чернігова. Водночас вони вказали на ганебність для Українського народу та його держави на 20-му році Незалежності існування назви вулиці Бєлінського. Цей російський діяч 19 сторіччя, який не має жодного відношення до Чернігівщини, був зухвалим українофобом. Він категорично заперечував право українського народу творити власну історію. Своє ставлення до цього питання В.Бєлiнський дуже чітко виклав у рецензiї на «Iсторiю Малороссiї» М. Маркевича, де пише буквально таке:
«Малоросiя нiколи не була державою, тому i iсторiї, в стислому значеннi цього слова, не мала. Iсторiя Малоросiї - це побiчна рiчка, що впадає у велику рiку росiйської iсторiї. Малоросiяни завжди були племенем i нiколи не були народом, а тим бiльше державою... Плем'я може мати тiльки народнi пiснi, але не може мати поетiв, великих поетiв мають тiльки великi народи... Живим доказом цiєї iстини є Гоголь, в його творах зустрiчаємо багато одвiчних українських елементiв, яких немає i не може бути в росiйськiй прозi, але хто ж називає його українським?»
Таким чином, розгляд подання Чернігівського обласного громадського оргкомітету з відзначення 20-річчя Незалежності України стане перевіркою влади на український державний патріотизм.

Чернігівський обласний громадський оргкомітет
з відзначення 20-річчя Незалежності України

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar