реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Російські окупанти витісняють українську церкву

Російські окупанти продовжують витісняти Православну церкву України (ПЦУ) з життя українців в Криму. Усього 7 парафій ПЦУ та 4 священники ПЦУ на сьогодні залишилися в окупованому Криму.

Про кричущу ситуацію розповів юрист Регіонального центру прав людини Микола Кіккас, презентуючи результати дослідження негативного впливу держави-окупанта на українську національну ідентичність та культурну спадщину України в Криму, повідомляє qirim.news.

Микола Кіккас розповів, що окупанти продовжують витісняти духовенство і вірян з півострова, переслідуючи їх та захоплюючи церковне майно. Причина – засудження ними російської агресії.

«У 2014 році, з самого початку, церква [ПЦУ] категорично засудила російську агресію і заявила у публічному просторі про те, що російську владу, окрім як тимчасовою й окупаційною сприймати вона не буде. І, відповідно, як кажуть, почалося», – пояснив Кіккас.

«У 2014 році Православна церква України нараховувала 45 парафій на території Кримського півострову, 26 храмів, у штаті кримської єпархії було 14 священнослужителів. На сьогодні залишилося, за різними підрахунками, всього сім парафій, вісім храмових приміщень і лише чотири священнослужителі», – повідомив юрист.

При цьому, за словами Кіккаса, є випадок, коли священник ПЦУ змушений їздити на окупований півострів, бо не може перебувати там постійно, через тиск окупаційної російської влади.

«Священник здійснює служіння вахтовим методом, оскільки він не може залишатися на території Криму, бо не має окупаційного паспорта. Він вимушений їздити з материкової України для здійснення діяльності», – зазначив юрист.Теги:Кримська єпархія, окупація Криму, пцу, російсько - українська війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar