реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Російська гречка витісняє українську
14-Лют-21 429 0.0 0
Українські аграрії надають перевагу вирощуванню культур, які можна дорожче продати за кордон. Натомість обсяги виробництва гречки за 20 років скоротилися в 4,6 раза до 104 тис. т 2020 року. Про це повідомляє “Український клуб агробізнесу”, пише agronews.ua.

Зазначається, що Україна одночасно входить у рейтинг найбільших світових виробників та імпортерів гречки. За даними 2019-го, у цих списках країна займає 3-тю та 4-ту позиції відповідно.

“Українські аграрії надають перевагу вирощуванню рентабельніших, орієнтованих на експорт культур: пшениці, кукурудзи, соняшника. Серйозну конкуренцію їм складає дешевша за ціною гречка виробництва Російської Федерації”, – каже аналітик УКАБ Світлана Литвин.

За результатами 2020 року найбільшим імпортером гречки в Україну була Російська Федерація з часткою 42% загального імпорту в грошовому вимірі. Вона поставила ціну на 19% меншу від середньої вартості поставки всіх інших постачальників.

За попередніми оцінками, 2020-го обсяги виробництва гречки на 22% перевищують аналогічний показник торік. Це дозволить частково скоротити цьогорічні імпортні поставки.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:продукти, гречка, ціни, українські фермери


Читайте такожКоментарі (0)
avatar