реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Рак провокують... полівітаміни

Полівітамінні комплекси, які лікарі рекомендують вживати для гарного самопочуття, можуть виявитися зовсім не безневинними. Шведські учені заявляють, що виявили зв’язок між прийомом цих препаратів і ризиком розвитку онкологічних захворювань.

Вірогідність захворіти на рак молочної залози на 19-20% вища у жінок, які регулярно приймають полівітамінні комплекси. До такого несподіваного висновку дійшли вчені, обстеживши 35 329 жінок у віці від 49 до 83 років. При цьому були враховані інші чинники, які призводять до ракових захворювань: спосіб життя, зайва вага, куріння і спадковість.

Дослідження, проведене на базі Каролінського інституту в Стокгольмі, проводилося у два етапи з інтервалом у 10 років. У 1997 році група випробовуваних пройшла мамографічне обстеження, з них до 2007 року на рак молочної залози захворіли 974 жінки.

Зіставивши дані з опитувальних листів, які заповнювали учасниці експерименту, вчені з подивом виявили, що близько третини усіх хворих на рак молочної залози вживали мультивітаміни, сподіваючись захистити свій організм від передчасного старіння і хвороб.

Всього ж вітамінними комплексами доповнювали свій раціон 9 тисяч учасниць експерименту. Стаття з описом дослідження була опублікована в одному з останніх номерів спеціалізованого видання American Journal of Clinical Nutrition.

Лікарі визнають, що поки не знають, як конкретно вітаміни зумовлюють ризик онкологічної патології.

"Ми побачили очевидний зв’язок між прийомом мультивітамінів і ризиком розвитку раку. Проте механізми зв’язку з цим абсолютно не вивчені, і ми не готові говорити, як саме такі препарати можуть погіршувати здоров’я жінок", - сказала одна з авторів дослідження, спеціаліст Відділу з питань харчування і епідеміології Каролінського інституту, доктор Сюзанна Ларссон.

Коментар Народного оглядача, на чиєму сайті розміщена ця інформація:

Вітаміни засвоюються тільки при вживанні свіжих овочів і фруктів. Все інше - сміття. Перевищення певного порогу фізичного та інформаційного засмічення викликає ракові захворювання - ось і все пояснення. Негативний вплив штучних вітамінів частково компенсується тільки тоді, коли людина вірить в корисність їх вживання (ефект плацебо).




Теги:полівітаміни, рак, Стокгольм, American Journal of Clinical Nutrit, онкологія, Швеція, Вчені


Читайте також






Коментарі (0)
avatar