реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар
"Просвіта" захищає свою газету
27-Вер-13 1530 2.8 2
ЗАЯВА
правління Чернігівського обласного об'єднання ВУТ "Просвіта»
імені Т.Шевченка від 24 вересня 2013 року про ситуацію щодо газети «Сіверщина»
.

Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка спільно з редакційною радою двічі на своїх засіданнях за участі учасників ТОВ РВЦ «Сіверщина» (видавця газети) розглядало питання щодо ситуації в газеті «Сіверщина».

Правління нагадує, що газета «Сіверщина», створена 20 років тому Василем Чепурним і Петром Антоненком під егідою «Просвіти» і Руху, весь цей час була дієвим органом українських патріотичних сил, незважаючи на биття вікон, суди, погрози, наклепи та інші форми брутального тиску антиукраїнських сил. Незмінно засновником газети залишалося обласне товариство «Просвіта».

Два з половиною роки тому змінився склад видавців - до нього ввійшли Сергій Маслєнніков та родичі Володимира Лобоска і Сергія Аверченка, представник Віктора Лазаря. Відбувся розподіл обов'язків - головний редактор Василь Чепурний відповідає за зміст газети, дотримання лінії засновника, а директор, призначуваний ТОВ, відповідає за фінансово-організаційні питання, менеджмент, передплату тощо.

За 2,5 роки новим видавцям так і не вдалося налагодити ефективного менеджменту газети, про що свідчить зміна 4 директорів та чергова фінансова криза. Замість вирішення питань менеджменту, нові видавці в особі Віктора Лазара та Сергія Аверченка на засіданнях правління і редакційної ради 29 серпня та 9 вересня поставили вимогу звільнення головного редактора Василя Чепурного.

Правління та редакційна рада не погодилися з такими вимогами. Натомість видавець оголосив про призначення нового редактора і переміщення В. Чепурного на роботу в одну годину на тиждень, що є знущанням по суті і беззаконням по змісту. Зміна редактора є зміною редакційної політики газети.

Правління обласного об'єднання ВУТ "Просвіта» імені Т.Шевченка змушене констатувати:

1) Видавець газети «Сіверщина» - ТОВ «РВЦ «Сіверщина» виявився неспроможним ефективно видавати газету з дотриманням лінії засновника,

2) Відбувається спроба рейдерського захоплення просвітянської газети «Сіверщина»,

3) «Просвіта» залишає за собою право зміни видавця у випадку продовження вищеописаної лінії.

Голосували одноголосно.

Члени правління: Василь Чепурний (голова), Олександр Шевченко (заступник голови), Валерій Сарана, Надія Галковська, Валерій Рябченко, Володимир Ступак, Іван Осадців, Юрій Соболь, Сергій Павленко, Андрій Глухенький.
Заступник голови Микола Шкурко, відсутній на засіданні, підтвердив свою згоду під цим листом по телефону.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Сіверщина, Просвіта, Василь Чепурний, рейдерство


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
Молодці хлопці! Покажіть цим бидлоУДАРеним запроданцям, що гроші мінливі, а ідея вічна!
avatar
2
Ну й що тепер? Пізно пити Боржомі, коли печінка відвалилася. Адже ж сигналізули вже давно, що газета перетворилася на рупор Удару (точніше навколоударних бізнесменів-кон'юнктурників). Бачили очі, що купували, їжте нині. Такі заяви правлінь запізнилися на пару років.
avatar