Головна › Новини › Село
Прокуратура зупинила киянина, що міняв землю на Козелеччині
28-Лют-14 1251 0.0 0
Апеляційним судом Чернігівської області залишено в силі рішення Козелецького районного суду області від 18.11.2013, яким задоволено позов прокурора про визнання недійсними договорів міни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, укладених в обхід діючого мораторію.

Судом підтримано позицію прокурора, що оскаржувані правочини укладено з порушенням вимог Земельного кодексу України, відповідно до якого не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення, незалежно від форми власності.

Зверненню до суду з позовом передувала прокурорська перевірка, якою установлено, що мешканцем міста Києва обміняно у селян належні їм земельні паї у Козелецькому районі загальною площею 10 га взамін на ділянки по 0,01 га. Водночас селяни, не розуміючи правову природу укладених договорів, не були навіть обізнані про належну їм землю, та не вчиняли жодних дій щодо отримання на неї правовстановлюючих документів.

Нагадуємо, що раніше судами підтримано позицію у аналогічних справах прокуратури області та прокурора Чернігівського району, унаслідок чого згідно рішень судів визнано недійсними укладені договори міни щодо майже 100 га сільгоспугідь, набуті у власність приватною собою у період дії мораторію на відчуження земель цієї категорії.

Прес-служба прокуратури Чернігівської областіТеги:прокуратура Чернігівської області, Козелецький район, Земля


Читайте такожКоментарі (0)
avatar