реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Прокуратура довела в суді незаконність оборудок директора "Чернігвторфу"

Прокуратура довела в суді незаконність укладених ДП «Чернігівторф» договорів, які виводили майно та діяльність цього державного підприємства з-під контролю держави

Прокуратура м. Чернігова в господарському суді довела незаконність укладених ДП «Чернігівторф» угод, які фактично виводили майно та діяльність цього державного підприємства з-під контролю держави.

Йдеться про укладений у квітні цим підприємством з приватною фірмою договір про спільну діяльність та пов’язані з ним додаткові угоди.

Порушуючи вимоги законодавства, державне підприємство уклало договір одноособово, не узгодивши його ні з Державним концерном «Укрторф» як своїм головним підприємством, ні з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України — своїм органом управління.

Таким чином, були порушені вимоги Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо погодження такого договору з органом управління, незалежної оцінки майна за ринковими цінами, розміру частки у спільній діяльності. Також угода порушує вимоги ч. 3 ст. 121 Господарського кодексу України та статуту підприємства про заборону об’єднувати свою діяльність з іншими суб’єктами господарювання та ряд інших положень господарського та цивільного законодавства України.

Як вже повідомлялося раніше, за цим договором державне підприємство надало у спільне користування свої основні засоби: будівлі, споруди, торфовидобувну техніку вартістю майже 11 млн грн. Однак керувати подальшою спільною діяльністю мало вже не державне, а саме приватна фірма. Натомість цей суб’єкт господарювання з Луганщини, демонструючи виконання умов договору, завезло на територію «Чернігівторфу»… вживане обладнання, яке не використовується при видобуванні торфу.

Отже, використання великого обсягу державного майна та отримання від цього прибутку, всупереч інтересам держави, було виведено з-під її контролю.

Для запобігання незаконному використанню державного майна позов прокуратури про визнання недійсними цього договору і додаткових угод до нього був поданий до суду одразу після виявлення цього факту.

Одночасно прокуратурою міста Чернігова зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) посадовими особами цього державного підприємства.

Як заявляв раніше народний депутат Ігор Мосійчук, директор "Чернігівторфу" Аркадій Дяденко є агентом ФСБ, оскільки входить до "Кремлівської ініціативи".Теги:прокуратура Чернігівської області, Чернігівторф, господарський суд, агент ФСБ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar