реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Профспілки інспектують освіту

Початок вересня є тією порою року, коли увага громадськості прикута до освітянської галузі. Обговорюються все: якість освіти, умови навчання, зміст підручників, проблеми оплати праці вчителів, закриття малокомплектних шкіл, або відкриття нових. Яка ж ситуація в Чернігівській області? Мабуть, найкраще з цим питанням обізнані в Обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України, яку очолює Тетяна Матвеєва.

За словами голови профспілкової організації, на початку нового навчального року можна говорити, лише про певні деякі позитивні моменти, оскільки проблем і невирішених питань у освітян на багато більше. Зокрема, завдяки порозумінню Профспілки з державними структурами вдалося не допустити відправлення освітян у відпустки без збереження заробітної плати, більш-менш вчасно виплатити відпускні і оздоровчі. Зокрема, цьому сприяла проведена з ініціативи обласної організації Профспілки зустріч із заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко та заступником голови обласної ради Валентином Мельничуком.

Завдяки супротиву Профспілки припинена спроба Бобровицької міської ради відправити працівників дошкільних закладів міста у відпустки без збереження заробітної плати, а завідувачі дошкільних навчальних закладів Менського і Талалаївського районів, які працювали на 0,5 ставки переведені на повні ставки, як цього і вимагають штатні нормативи.

На загальнодержавному рівні в результаті активного діалогу Профспілки і владних органів досягнуто рішення про кількаразовий перегляд посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та започаткування заходів для відновлення міжпосадових, міжкваліфікаційних співвідношень, збільшення розміру окладу за першим тарифним розрядом, поширення 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників, затвердження штатних нормативів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Водночас профспілка стурбована відсутністю системного підходу для забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, зокрема педагогічних працівників. Сьогодні, як і багато років поспіль, не забезпечено приведення розмірів оплати праці освітян у відповідність із вимогами Закону “Про освіту”. Це прямо суперечить положенням Указу Президента України “Про заходи щодо забезпечення приоритетного розвитку освіти в України”. На даний час середній рівень посадових окладів педагогів не сягає навіть половини середнього по промисловості, як це передбачає ст. 57 Закону, що унеможливлює їх гідне життя.

В 2011 р. вперше розрахункова річна вартість фінансування одного учня чи дошкільника є меншою від минулорічної. Заробітна плата освітян області в середньому затверджена на 9,9 місяці, а в деяких районах менше 8. І це на фоні зростаючих цін на енергоносії, продукти харчування. Має місце заборгованість із заробітної плати у Срібнянському, Городянському і Коропському районах.

Залишається декларативним наказ профільного Міністерства відносно штатів дошкільних закладів. Нові штатні посади нібито є, але під них не виділено жодної додаткової копійки. За існуючого підходу така ж доля може спіткати нові штати загальноосвітніх навчальних закладів. На порядку денному перед профспілкою стоїть завдання по відстоюванню при затвердженні Держбюджету на 2012 рік обсягів видатків на освіту, які б максимально наближалися до законодавчо гарантованих.

Віталій КОПИШ



Теги:дошкільні заклади, освіта, профспілки


Читайте також



Коментарі (0)
avatar