реклама партнерів:
Головна › Новини › Гаряча точка

Прилучани готові до страйку!

ДОВЕДЕНІ ДО ВІДЧАЮ ПРАЦІВНИКИ ВАТ “ПРИЛУЦЬКИЙ ЗАВОД “БІЛКОЗИН” ПОГРОЖУЮТЬ СТРАЙКОМ ЧЕРЕЗ 15 ДНІВ
5 травня біля прохідної ВАТ “Прилуцький завод “Білкозин” відбулася акція протесту, ініційована профспілковим комітетом. Більше 250 працівників підприємства вимагали від адміністрації негайного погашення тримісячної заборгованості із заробітної плати та підвищення тарифних ставок і окладів, які не змінювалися з 2008 року.

ВАТ “Прилуцький завод “Білкозин” – єдине в Україні підприємство з виготовлення натуральної білкової ковбасної оболонки. До недавнього часу підприємство було одним із кращих не тільки в Україні, але і в країнах СНД. Однак, починаючи ще з вересня 2008 року на підприємстві виникли проблеми з виплатою заробітної плати. Наразі, завод працює і відвантажує продукцію, але його працівники вже три місяці не отримують зарплати. Після безрезультатних переговорів і примирних процедур, профспілковий комітет ініціював проведення попереджувальної акції протесту працівників підприємства.

Першим до присутніх звернувся Володимир Мазуренко – голова профспілкового комітету підприємства. У своєму виступі він озвучив список численних порушень, що були допущені роботодавцем за останній час, а це порушення Галузевої угоди; Кодексу законів про працю, Закону України “Про оплату праці”, положень Колективного договору про оплату праці і преміювання працівників“ та “Правил внутрішнього трудового розпорядку” ВАТ “Прилуцький завод “Білкозин”.

Виступи працівників підприємства були емоційними і щирими. Доведені до відчаю люди виступали за негайне припинення роботи підприємства і оголошення страйку вже зараз. “Ми не бачимо зарплати три місяці, а купувати хліб і сплачувати рахунки треба щодня!”, “Ми їм більше не віримо. Наступний крок – страйк!”, “Адміністрація зневажає нас, закони, Конституцію. Годі терпіти знущання!”, “Нас хочуть перетворити на рабів. Працювати безкоштовно більше не будемо!” – ось тільки деякі цитати з виступів рядових працівників.

Генеральний директор підприємства Юрій Сергієнко, був попереджений про проведення акції протесту заздалегідь, проте терміново виїхав у відрядження і замість нього адміністрацію представляли технічний директор і менеджер по персоналу. Від імені керівництва вони пообіцяли погасити заборгованість до кінця цього місяця, але тільки за лютий і березень.

У своїх виступах, Микола Богдан – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області та Сергій Хоботня – голова обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу, висловили підтримку рішучим намірам трудового колективу і запевнили, що на обласному рівні вживаються всі можливі заходи для впливу на роботодавця, зокрема через правоохоронні органи та органи державної влади.

Були зачитані листи солідарної підтримки від Центрального комітету Профспілки працівників агропромислового комплексу України та Міжнародної спілки IUF, які повністю підтримали дії трудового колективу. На мітингу був також присутній Станіслав Юрченко – заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області.

Вгамувавши емоції, учасники акції протесту прийняли резолюцію, яку оголосила Вікторія Коротя – голова Прилуцької міськрайонної організації профспілки працівників агропромислового комплексу. Працівники підприємства вимагають: погасити заборгованість із зарплати в повному обсязі до 20 травня та привести погодинні тарифні ставки працівників у відповідність до Галузевої угоди. У разі невиконання вимог працівників, відповідно до законодавства, буде використаний крайній засіб вирішення колективного трудового спору – страйк, а бездіяльність роботодавця буде оскаржена в суді і прокуратурі.

* * *


Коментарі (0)
avatar