реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Президент, який повірив Трампу...

На фото — колишній президент Афганістану Ашраф Гані. У 2017 році він підписав угоду щодо видобутку рідкоземельних металів із тодішнім президентом США Дональдом Трампом, сподіваючись, що це допоможе Афганістану економічно зміцнитися та ефективніше боротися з «Талібаном». Він вірив, що економічне партнерство із США стане гарантією стабільності.

Але 15 серпня 2021 року Кабул упав. Таліби страчували чиновників, переслідували всіх, хто співпрацював із Заходом. Гані втік у вигнання, а США, які обіцяли підтримку, просто зникли. Американські війська без попередження залишили найбільшу авіабазу Баграм, покинувши тонни військової техніки, яка зрештою опинилася в руках талібів.

Декілька років потому, Дональд Трамп знову підняв питання про залишену зброю. Він заявив, що Афганістан має повернути озброєння, інакше США припинять фінансову допомогу. Відповідь представника талібів була зухвалою: «Хочете свою зброю? Приходьте і забирайте».

А тепер Трамп пропонує аналогічну угоду Україні — про видобуток рідкоземельних металів. Ті самі обіцянки, ті самі слова про «взаємовигідне партнерство». Але Афганістан вже довів: такі «угоди» не захищають від війни, не зупиняють агресора і не гарантують безпеки.

Ми знаємо, чим закінчуються такі домовленості. Ми вже бачили, як союзники залишають своїх партнерів у критичний момент. Афганістан, В'єтнам, Сирія... Історія повторюється.

Україна ж має інший шлях. Ми вже навчилися розраховувати лише на власні сили. І якщо хтось знову пропонує нам сумнівну угоду, варто добре подумати, кому вона вигідна насправді. Ніяких угод народу UA про природні копалини з США не треба...
Досить знущань над Україною і її народом...

Володимир ІВАНОВ



Теги:широка війна, Трамп, Україна - США, угода про копалини, Афганістан


Читайте також






Коментарі (0)
avatar